Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

Googleda En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur

Teknoloji devrinde yaşıyoruz ve internet ile ilgilenen hemen herkes internet üzerinden nasıl para kazanılacağı konusunu merak ediyor.

İnternetten kazanç sağlamanın birçok denenmiş ve onaylanmış güvenilir yöntemi mevcut. Ancak en çok kullanılan ve en istikrarlı kazanç sağlayan sistem bir web sitesi yada blogda Google Adsense reklamları yayınlayarak para kazanma yöntemi.

Ayrıca Bakınız : Google Adını Nereden Alıyor?

Bir web sitesi yada blog sahibisiniz ve bu doğal olarak herkes gibi blog ile para kazanmak istiyorsunuz. Bunun için biraz çaba ve fazlasıyla zamana ihtiyacınız olacak.

Öncelikle kazanç sağlayabilir bir blog veya web sitesinin düzenli, yüksek oranlı ve organik bir trafiğe sahip olması gerekir.


Organik Trafik Nedir?

Organik Trafik Nedir Nasıl Oluşturulur
Organik Trafik Nedir Nasıl Oluşturulur?

Organik trafik veya organik hit sahibi olduğunuz web sitesi yada bloga baskı altında kalmadan, herhangi bir gereksiz yönlendirme olmadan giren ziyaretçilere verilen isimdir.

En iyi organik hit kaynağı dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan google’dır. Web sitenize internet tarayıcısına alan adınızı yazarak giren ziyaretçilerde organik trafik oluşturur.

Daha önce belirttiğimiz gibi sitenizden gelir sağlamak istiyorsanız öncelikle popüler ve günlük organik trafik hacmi belirli bir düzeyin üzerinde olan bir siteye sahip olmalısınız.

Bunun dışında Google gözünde kaliteli ve Google Adsense kural ve politikalarına uyumlu bir web siteniz olması gerekiyor.


Organik Trafik Nasıl Oluşturulur?

En büyük organik hit kaynağının Google Arama Motoru olduğundan bahsetmiştik. Peki google arama motorundan organik hit almak ve en çok aranan kelimelerden biri olmak için ne yapmak gerekir?

Google üzerinden hit almak ve güzel bir trafik potansiyeli oluşturmak için web sitenize değerli, özgün ve kaliteli içerikler oluşturmanız gerekir.

Bunun için kesinlikle kopya içerik kullanmamalısınız. Kopya ve alıntı içerikler google sıralamasında üst sıralara çıkamazlar.

Çoğu zaman kaliteli ve özgün içerik oluşturmak ta trafik yaratmak için yetersiz kalabilir.

Bir içerik oluşturup ziyaretçi beklemektense ziyaretçi yoğunluğu fazla olan kelime gruplarında içerik oluşturmak daha akıllıca bir yaklaşım olacaktır.

En çok aranan kelimelere göre özgün içerik oluşturmak kısa zamanda ve dönemsel olarak site trafiğini arttıracaktır.

Tabii ziyaretçilerin googledaki arama eğilimlerine göre içerik oluşturmak için öncelikle googleda en çok aranan kelimelere ulaşmanız gerekecek.


Arama Motorlarında En Çok Aranan Kelimeler

Google’da en çok ve sıklıkla aranan kelimeler günlük, saatlik hatta anlık olarak değişebilir. Bu değişimler tamamen google kullanıcılarının ve arama yapılan ülkenin o zaman aralığındaki gündemi ile ilgilidir.

Örneğin Türkiye’de enflasyon rakamlarının açıklandığı gün, gün içerisinde google üzerinde en çok aranan kelime ve kelime grupları şüphesiz “enflasyon, enflasyon açıklandı, enflasyon rakamları, enflasyon ne kadar, enflasyon ne oldu” gibi olacaktır.

Google üzerinde arama motorunun bize ilettiği verilere göre en çok aranan kelimelerde içerik oluşturmak için en sağlıklı bilgi alabileceğimiz araç yine Google tarafında sunulan Trends aracıdır.


Google Trends ile En Çok Aranan Kelimeleri Bulma

Googleda En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur
Googleda En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur

Google Trends Nedir? Google arama motoru üzerinde belirli bir zaman aralığında ve belirli bir lokaysonda en çok aranan kelime ve kelime gruplarını yayınlayan bir Google servisidir.

Google Trends aracına giriş için trends.google.com adresine girmeniz gerekiyor.

Googleda En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur? Google Trends aracı ile googleda en çok aranan kelimelere en kolay ve hızlı yoldan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de gün içinde en çok aranan kelimeler için ;

https://trends.google.com.tr/trends/trendingsearches/daily?geo=TR linkini kullanabilirsiniz. Ya da Türkiye’de Google Üzerinde En Çok Aranan Kelimeler bağlantısını kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda en çok aranan trend kelimeleri, google en çok aranan kelimeler nasıl bulunur sorusunu, google trends nedir ve nasıl kullanılır sorusunu ve organik trafik nedir nasıl organik trafik alınır sorularının cevabını dilimizin döndüğü, klavyemizin elverdiği ölçüde aktarmaya çalıştık.


Konu ile alakalı ve diğer seo konuları hakkında bilgi, görüş ve önerilerinizi sayfanın altında bulunan yorum bölümüne yazarak bizlere ve diğer ziyaretçilere iletebilirsiniz.


Ayrıca Bakınız : Google Docs Nedir? Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Ara Google, Benim Kafamı Bozma!


Ayrıca Bakınız : Obis Nedir? Ne Anlama Gelir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir