NASA, 'Artemis' Moon dönüş görevi için ilk üç ortağını seçti

NASA’nın bir süredir insanları aya geri getirmek istediğini biliyoruz, ancak organizasyon sonunda bunu gerçeğe dönüştürmek için somut adımlar atmaya başladı. Gerçekten de, NASA “Artemis” Moon iade programı için ilk üç ticari ortağını seçti.

Bu ortaklar, Ay’ın yüzeyinde “araştırma yapacak ve” ileri teknolojiler gösterecek “olan NASA’nın zorunlu olduğu” bilim ve teknoloji yüklerini “sunacaklar. . Sonunda, bu astronotların 2024 yılına kadar gezegene geri dönmelerinin önünü açacak – NASA’nın planları iyi giderse, yani:

Söz konusu üç şirket, Pittsburgh’tan Astrobiyotik, Houston’ın Sezgisel Makineleri ve Edison’un Ötesinde . Astrobiyotik NASA’dan 79.5 milyon $ ‘lık fon alacak ve 2021 Temmuz ayına kadar “Ayın” yakındaki “büyük krateri olan Lacus Mortis’e” 14 kadar yük taşıyacak “uçmayı planlıyorlar

New Jersey, Edison’un ötesinde Orbit, üç örgütün en yüksek toplamını alacak: 97 milyon dolar. Bu para, grubun bir Moon kraterindeki bir “lav ovası” olan Mare Imbrium’a dört yüke kadar uçmasına yardımcı olacak. 2020 Eylül tarihlerinin son tarihi burada listelenen diğer iki ortağından biraz daha sıkı.

Sezgisel Makinelere biraz daha az nakit veriliyor; Toplam 77 milyon dolar. “Bilimsel olarak merak uyandıran” (bu ne anlama gelirse) Ay’ın yüzeyinde karanlık bir nokta olan Oceanus Procellarum’a beş yük taşıyacaklar, Temmuz 2021’e kadar.

Zaman NASA’nın ve yeni ortaklarının başarabilecek olup olmayacağını söyleyecek. amaçları, ancak kesin olan bir şey var: yılların göreceli durgunluk gibi hissetmesinden sonra, uzay endüstrisi nihayet tekrar heyecan verici.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir