Microsoft, en son oyun yığınını Xbox One Geriye Uyumluluk kataloğuna ekler

Ne oldu? Microsoft, Xbox One için geriye dönük uyumluluk programının sona erdiğini duyurdu. Şirket, birkaç Orijinal Xbox klasiği ve ücretsiz DLC, Xbox 360 başlıkları ve Xbox One X Enhanced güncellemeleri dahil olmak üzere Xbox One'ın kataloğuna eklenecek son içerik listesini başlattı. İleriye dönük olarak şirket, odağını Project Scarlett'e kaydırıyor ve platformlara ve cihazlara Xbox uyumluluğu getiriyor.

E3 2015'te, Microsoft Xbox One Geriye Uyumluluk programını başlattığında Xbox oyun topluluğu çok memnun oldu. Bu, yeni oyunların daha sonra duyurulan konsola gittikçe artan bir hızda ilerlerken, ilk nesil konsolunda oynadıkları ve sonrasında Xbox One'larında nostaljiyi tekrar yaşayabilecekleri klasikleri hatırlatan oyuncuların olduğu anlamına geliyordu. oyun diskinde yatar ya da kaybetmek için bir ceza olarak zaten bir tane almak için Microsoft Mağazasına gidiyordu.

Microsoft'un Xbox One kataloğuna getirdiği her klasik ünvan konsolun donanımından faydalanarak oyunun dokunulmasını engelledi . Bu, orijinal oyunda bulunan RTS taktiklerini kullanırken, daha yüksek bir çözünürlükte Tiberium Savaşları oynayabileceğiniz anlamına geliyordu.

Geriye Dönük Uyumluluk kataloğu o zamandan beri 600'den fazla oyuna büyüdü ve Microsoft'un hak ettiği birkaç şeyden biri olmaya devam etti. Mevcut nesil jenerasyonda Sony ile savaşlar. Şirket bu yönde ilerlemeye devam ediyor, ancak şimdi mevcut konsola daha klasik oyunlar eklemeyi bırakacak.

“… tüm bu Orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunlarını Xbox One'da oynayabileceksiniz önceden sahip olduğunuz diski veya Microsoft Mağazasından dijital olarak satın alabilirsiniz. “

Google ile oyun akış rekabetinin ön planda olduğu bir sonraki tura hazırlık aşamasında, Microsoft çabalarını ortaya koyuyor Project Scarlett'e yöneldi ve platformlar ve cihazlar arasında daha iyi Xbox uyumluluğu sağladı.

Microsoft, oyun topluluğunu desteklediği ve 18 yıldan uzun süredir devam eden oyun kitaplıklarını oluşturduğu için teşekkür ederek, Microsoft da Geriye Uyumluluk Kataloğuna Too Human 'i ekledi , bedava oynanabilir.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir