İngiltere'nin ilk dijital indirme çizelgesi bazı beklenmeyen oyunlar içeriyor

Neden önemli: İngiltere’nin ilk on video oyun çizelgesi uzun zamandır sadece fiziksel satışlara dayanıyordu, ancak dijital indirmeler giderek daha popüler hale gelen bir satın alma yöntemi haline geldi. Şimdi, ülkenin ilk haftalık dijital çizelgesi geldi ve bazı şaşırtıcı girişler gösteriyor.

gameindustry.biz tarafından bildirildiği üzere, ilk on, Team Sonic Racing'in fiziksel oyun çizelgelerinin üzerine çıktığı hafta 26 Mayıs'ta sona eren satışlara dayanıyor. Dijital satışları hesaba kattığınızda, PC'ye özel Total War serisindeki en yeni giriş olan Total Total: Three Kingdoms, Sega’nın kart yarışçısından daha fazla kopya sattı. Yalnızca dijital satışları sayan Team Sonic Racing 13 numaradaydı.

Dijital indirme çizelgesinin geri kalanında bazı beklenmedik adlar var. İlk defa neredeyse altı yıl önce son nesil konsollarda piyasaya sürülen Grand Theft Auto V ikinci sırada. GTA V şu anda Steam'in global en iyi satanlar listesinde dokuzuncu sırada ve platformun satış etkinlikleri sırasında genellikle ilk beşe giriyor ve bu da kaç kişinin hala sahip olmadığını sorguluyor.

Ubisoft'un Monopoly Plus, Çoğunlukla Olumsuz 'Steam'deki derece', ardından her zaman popüler olan Minecraft geliyor. Listenin ilerleyen kısımlarında, kentler: Satışa sunulduktan sonra 94'ten altıncıya atlayan Skylines. Diğer başlıklar arasında Uno ve Middle-Earth: War of Shadow

Verilerini perakendecilerden alan fiziksel tabloların aksine, dijital sürüm yayıncılar ve geliştiriciler tarafından sağlanan bilgilerden geliyor, ancak hepsi paylaşmaya istekli görünmüyor. Nintendo, Bethesda ve Konami, listede bulunmayan en büyük üç şirketten biridir.

26 Mayıs 2019:

1 ile sona eren haftanın ilk on dijital oyunu. Toplam Savaş: Üç Krallık (Yeni giriş)

2. Grand Theft Auto V (Geçen hafta: 1)

3. Tekel Artı (4)

4. Minecraft (2)

5. FIFA 19 (49)

6. Şehirler: Siluetleri (94)

7. Kırmızı Ölü Kefaret 2 (7)

8. Uno (5)

9. F1 2018 (11)

10. Orta Dünya: Savaşın Gölgesi (8)

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir