Huawei, ABD'deki sıkıntılar nedeniyle yeni dizüstü bilgisayarların lansmanını süresiz geciktiriyor

Az önce ne oldu? ABD’de Huawei’de iş yapanların yasaklanmasının teknoloji endüstrisi üzerinde derin bir etkisi olduğunu biliyoruz ve firmanın kendisi için birçok soruna neden oluyor. Çin devi, bir Windows dizüstü bilgisayarının piyasaya sürülmesini erteledi ve ilk kez kara listeye alınmasının sonucu bir ürünü iptal etmek zorunda kaldığına işaret etti.

The Information tarafından bildirildiği gibi, Huawei, Şangay'daki CES Asia 2019 ticari fuarındaki en iyi MateBook hattındaki en son girişini duyurmayı planlamıştı, ancak şirketin ABD hükümetinin varlıklarını ABD'deki firmalara yasaklayan yerleştirmesi Huawei ile bir lisans olmadan iş yapmaktan duyuru, duyuru süresiz olarak bekletildi demektir.

CNBC'ye konuşan Huawei'nin tüketici biriminin CEO'su Richard Yu, raporu doğruladı. “PC'yi sağlayamıyoruz” dedi ve durumu “talihsiz” olarak nitelendirdi. Dizüstü bilgisayarın daha sonraki bir tarihte başlatılıp başlatılamayacağı sorulduğunda Yu, Huawei'nin varlık listesinde kalacağı süreye bağlı olduğunu söyledi.

ABD şirketlerinden donanım ve yazılımla donatılan bu hareket, tam bir sürpriz gibi görünmüyor, özellikle DigiTimes, Huawei'nin dizüstü bilgisayar tedarik ortaklarından teslimatları askıya almasını istediğini ve yeni dizüstü bilgisayar projelerini durdurduğunu bildirmiştir.

Microsoft, Redmond firmasının hükümet yasağına uyduğunu öne sürerek Huawei dizüstü bilgisayarlarını mağazasından kaldırdı. Microsoft'un Huawei’nin Windows lisanslarını almasını engelleyip durdurmayacağını hala onaylamadığı bildirildi.

Huawei’nin, bileşenleri stoklayarak ve kendi Windows ve Android alternatiflerini geliştirerek yasağın etkilerini azaltmayı umduğu ve dizüstü bilgisayarların yalnızca Windows’un bir bölümünü temsil ettiği bildiriliyor. Şirketin karı, en son MateBook'un iptali, gelecek olan şeylerin uğursuz bir işareti olabilir.

Geçen hafta Huawei yasağının DRAM fiyatlarının bu yıl yüzde 25 oranında düştüğünü görebileceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir