Google Nedir, Google Tarafından Geliştirilen Uygulamalar Nelerdir?

google nedir google tarafından geliştirilen uygulamalar nelerdir

Dünyanın en büyük teknoloji firmaları insan ve kullanıcı etkileşimleri üzerine çalışan ve uygulama ile hizmet üreten firmalardır. İlk sırada gelen firmalar dünya üzerinden milyarlarca dolarlık şirket hacimleriyle adeta yeni bir finansal pazar oluşturdular.

Şüphesiz ki ABD merkezli Google firması bu teknoloji pazarının lideri. Basit bir arama motoru olarak yola koyulan ve bu uzun yolculukta yanına aldığı ve geliştirdiği birçok uygulama ve hizmetle milyarlarca kullanıcının en çok ziyaret ettiği siteler ve kullanılan servisler Google’a ait.


Teknolojinin gelişmesinden bu yana internet kullanımı milyarlarca kullanıcı tarafından çok sevildi.Bir hayli uygulama özelliği ile işletim sitemlerinde de değer gören Google şimdide kendi telefonunu buluş ederek Google severlerinin sayısını doruklara çıkartıyor.


Ayrıca Bakınız : Google Hesaplarına Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?


Google’nin yeni telefonu Pİxel çok fazla tutacağa benziyor.Ayrı olarak sosyal ağlarda ön tasarıda yer alan Google uygulamaları ve oyunları sayesinde çok kazandı.

Google hem kazanmaya hem de kazandırmaya devam ederek başarısını bu şekilde kanıtladı. Google her konuda başarılı bir arama motorudur. Gerek görsel aramalar,gerek haber ve videolarda ön tasarıda olmayı muvaffak olmuştur.Bilhassa Youtube ile irtibatlarında son derece başarılar ele geçirmiştir. Elimizin dahi alışkanlık haline gelme şeklidir Google. Bu yüzden daimi Google’den hizmet beklemek ve istifade etmek oldukça güzel bir duygudur.İhtiyaç sahiplerine kazançlar için aracı olan,kaliteli reklam ve uygulama özellikleri fark yaratan bir buluştur.

Google tarihçesinden isterseniz sizlere bir anımsatma yapalım. Bakalım geçmişten günümüze kadar bu kadar fazla gelişmesinde var olan asıl gizem ne? tam olarak bilgilenelim,öğrenelim.

Google online irtibatlara sunarak hizmet sağlayan geniş çaplı bir programdır.Bilhassa internet tabanlı hizmetleri ele alarak Dünya’da bilinen siteleri Adwords sayesinde ön tasarıya çıkartarak değer kazanmaktadır.19 Ağustos 2004 seneninde açılışı yapıldı. Daha sonra bu kadar vakit geçmesine karşın ilk günden milyonlarca kullanıcısının gönlünü fethetmeyi muvaffak oldu.

Google bilhassa son 5 sene içinde bir efsane haline geldi. Yabancı ülkeler tarafından ilgi görmeye devam etti. Bütün yayıncı şirketleri,holdingler,firmalar Google’nin alt yapısında çalışarak iş ortaklığına girişti. Bilhassa internet sitesi olanlar Google’nin fiyatsız uygulamaları sayesinde İnternet siteleri ciddi oranlarda gelirler ele geçirmeye başladı. Bir hayli oyun programı,android işletim tabanlı aletler,Google’nin uygulamaları ile ün yapmayı sürdürdü. Hasılı Google çok sevilen dünyaca bir ikon oldu.

Google Duvar Kağıtları Uygulaması Çıktı!

Akıllı telefonlarda arka görseli değiştirmeyi hepimiz fazlasıyla severiz. Lakin bazen görüntü kalitesini tam olarak tutturamayız.Google kullanıcılarına daha güzel bir arka tasarı kullanabilmeleri için fark görselleri ele alarak yeniden her zamanki gibi farklılıklar yarattı. Bu da kullanıcıların oldukça hoşuna gitti. Bu vaziyette Google’nin sizlere sunacağı bu yeni uygulamayı telefonlarınızda arka plan olarak kullanabilir, muhteşem bir görselliği telefonunuzda taşıyabilirsiniz.

Google’nin yeni telefonu olan Pixel ile tanıştınız mı? Google son zamanlar yeni telefonu ile ilgili bilgilendirmeler yaptığını ve bu evre süreci bittiği vakit, Türkiye ‘ye bu telefonu, vakiti geldiğinde tanıtılacaktır haberini yapmıştı. Peki, Google’nin bu muhteşem yeniliği ile ilgili ne kadar bilgilisiniz. Şimdi sizlere Google pixsel telefonunun ile ilgili ayrıntılı bilgileri paylaşacağız. Bakalım Google’nin geliştirdiği yeni telefonu pixel’in özellikleri neler? Hep beraber öğrenelim.

Google Pixel Özellikleri

– Android projesi ile öne çıkan pixel, görüntü kalitesi ve donanım gücü ile telefon kullanıcılarının aklını başından alacağa benziyor. Donanım özellikleri kuvvetli bir alt yapıya sahip olduğundan, rastgele bir donma ve yavaşlama mevzubahis olmayacaktır.
– Google’ nin birde asistanı var sormayın gitsin. Asistan Google işinde gayet hızlı ve başarılı bir özelliği barındırıyor. Bu uygulama ile Google firmasının piyasaya sunduğu yeni nesil pixsel telefon ile eğlenceli dakikalar sizleri beklemektedir. Çok zor vaziyetlerde asistan bölümünden destek alabilirsiniz.
– Hatıralarınızı daha kaliteli bir dosyada depolamaya ne dersiniz? Bütün muhtevalarınız ve paylaşımlarınızı sınırsız bir şekilde gizleme özelliğini ele geçirecek bu telefon ile hatıralarınız uzun yıllar gizleme bahtına sahip olacaksınız.
– Oyun özelliği fazla olup, dilediğiniz kadar oyun uygulamaları edinebileceksiniz.

Google’nin kendi telefonu olan Google pixel tarafından uygulaması geliştirilen yeni çağdaş duvar kağıtları artık her yerde kullanılır hale geldi. Sizlerde bu avantajdan istifade edebilir, Google’nin yeniliğinden yaralanabilirsiniz.

Duvar kağıtları Yandex’in iş birliği ile oluşturulmuştur. Bu yüzden hem Google hem de Yandex tarafından geliştirlen birçok yazılım için geçerli bir programdır. Bu programı şayet android işletim sistemli aletiniz uyumlu olması yeterlidir. Bu özelliği otomatik bir şekilde arka tasarıda kullanabileceksiniz. Bu uygulamayı aletlerinize indirerek dilediğiniz fark tasarımlar ile telefonunuzun arka tasarınını özelleştirebilirsiniz.

Google Maps Nedir?

Google maps Google’nin özel geliştirilmiş haritası demektir. Bu haritayı hayata geçirdiğiniz vakit dünya’nın dört bir yanında adreslere erişme olanağına sahipsiniz. Çok daha önceki geçmişe kadar gidebilir, o an var olan kareleri hatırlayabilirsiniz. Google maps haritası ile artık adres ve sokak bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Google’nin geliştirilmiş istikamet uydusu sayesinde navigasyonlarda adres bulma özelliğiniz aktif hale gelecek size o yön ile en erişilir adrese kadar ziyaret etme hakkını sağlayacaktır. Bunun için Google’nin bu uygulamasını bilgisayarlarınıza, akıllı telefonlarınıza hem de tabletlerinize indirmeniz sizlerin açısından yarar sağlayacaktır.

Google maps nedir dediğinizde akla ilk gelen olgu erişilebilir bir hizmetin gerçekleşmesi demektir. Çok zor vaziyetlerde adres zorluğunu size yaşatmayan, sokak sokak, cami cami hatta bütün işletme, mağaza ve parklarına kadar adresi bulmanıza aracı olur. Siz aklınızda neyi belirlediyseniz Google maps haritaya ismini yazmanız yeterli olacak, işinizin hızlı bir şekilde gerçekleştiğine tanık olacaksınız.

Google Maps’ın Özellikleri;

– Emin hizmet vererek olmak istediğiniz yere sizi eriştirir.
– İvedi, hızlı yapısı ile aradığınızı bir kerede bulma olanağını sağlar.
– Hayat kalitenizi artırarak, sahip olduğunuz değerleri aktifleştirir.
– Sizin sevdiklerinize daha yakın olma ve onlara erişme bahtını tanır.
– Adreslerde sıkıntı yaşamamanıza lider olur.
– Aklınızda ,hayalinizde, hem de gitmek istediğiniz tatil tasarılarında size yol mesafelerini ve kolay hizmet özelliğini evvelce tanır.

Google Adwords Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile başlayan Google, internet dünyasının sanki bir fenomeni haline gelmiş bulunmaktadır. Hemen hemen herkes günlük yaşantısında internete giriyor bilhassa Google’nin arama motoruna girerek bilgi ve işlemlerini bu istikamette geliştiriyor. Google arama motorlarında dünyada marka olmayı sürdürüyor.

Ayrıca Bakınız : Google Bana Para Bul!

Yaptığı onca yeniliklere karşın fark uygulamalar için yeni tasarımlardan vazgeçmeyen Google, hem kullanıcılarını hem de kendi markasını ön tasarıya seriyor. Google’nin çeşitli uygulamaları ve özellikleri bulunmaktadır. Hemen hemen hepsinin değişik bir kulvarda yol aldığını anımsatmak isteriz. İşte bunlardan birisi Google Adwords’tur. Bu uygulama reklam amaçlo kullanılan internet sitelerin hit ve trafik kazanmaları için uygulanan fiyatsız bir sunumdur. Kayıt olduğunuzda sizden fiyat kesmiyorlar. Ama tıklama başına günlük bir bütçeyi ayarlamanız gerekir.Böylelikle sitenizin büyümesine katkıda bulunuyorsunuz.

Google Adwords’a aza olan ve kazancını reklam yolu ile sağlayan firma ve holdinglerin katılımı sayısızdır. Emel burada daha tesirli reklamlar ve sizin sitenizin fark edilmesidir. Siteniz Google Adwords sayesinde daha çok mana kazanır büyür.

Bu reklam kanalı tıklama başına sizden belli ücretler kesmektedir. Lakin dediğimiz gibi bütçenizi kendiniz ayarlıyorsunuz. Giderek sitenizi bütün firmalar tanıyor ve reklam kodlarını sizin sitede paylaşarak ek gelir sağlamanıza katkıda bulunuyor. Bu oldukça güzel öyle değil mi? Eğer bir internet siteniz varsa ve bundan kimsenin haberi yoksa Google Adwords’un tesirli aracı olan bu reklam ağını kesinlikle keşfetmenizi öneriyoruz. Kariyerinizde muvaffakiyet sağlamak artık hayal değil. Tesirli ve kazançlı bir sitem olsun diyorsanız Türkiye’nin en popüler ağı olan Google Adwords’a kayıt olun ve bu reklam ağından yaralanın. Güzel kazançlar, güzel reklamlardan başlar.

G Suite Google’nin En Ehemmiyetli Uygulaması Oldu!

Google’nin popüler ağı G Suite’ye evvela abone olmanız gerekir. Abone olanlara sağlanan avantajlar oldukça fazladır. Bu hizmet iki istikametli ele alınmaktadır. Bunlar ferdi hizmetler ve müessesesel hizmetlerdir. Gmail, fatura işlemleri, dokümanlar, son raporlar aklınıza takılan her şeyi bu ağ ile sorma bahtına sahipsiniz.

Buradan yardım alma hakkına erişecek ancak kayıt olarak bu olanaklara sahip olacaksınız. Zira, Google kendi ağına üye olanlara daha fazla hizmet sağlamaktadır. G Suite abonelerine özel müşteri desteği tam olarak nasıl sağlanmaktadır? Birazdan sizlere bu konu hakkında ayrıntılı bilgilerden söz edeceğiz.

Google’nin En Popüler Uygulaması Chrome

Google chrome eklentisi ve gelişmiş mağazası ile birbirinden güzel özellikli tema ve uygulamaları kullanıcılarına sunmaktadır. Google Chrome mağazasında bu eklentilere temalara, uzantılara sahip olmanın tek yolu, tarayıcınızı Google Chrome üzerinden geliştirmek olacaktır.

Ücretsiz kayıt olarak hemen son sürüm ve aktüellemelerden haberdar olabilirsiniz. Google Chrome mağazasında neler var neler. Aklınıza gelebilecek en gelişmiş uygulamalar, temalar, oyunlar, uzantılar, geliştirilmiş araçlar bulunmaktadır. İsterseniz uygulamalardan başlayalım bakalım Google Chrome mağazalarında hangi uygulamalar bulunmaktadır.

Google Uygulamaları

 • – Excel çevrimiçi
 • – One note çevrimiçi
 • – Lucitchard
 • – Surweylegend
 • – Postman
 • – Google keep
 • – Mix music online
 • – Kami
 • – Google classroom
 • – Geogebra math Apps
 • – Youtube
 • – Google play music
 • – Google play store
 • – Google play books

Google’nin bunun gibi nice uygulamaları mağazada bulunmaktadır. Siz bunlardan işinize yarayanı seçerek tamamen ücretsiz bir şekilde faydalanma hakkına sahip oluyorsunuz. Tema ve diğer özelliklerinden yaralanmak için yapmanız şart olan yalnızca Google Chrome’yi indirmek olacaktır. Daha sonra oyun, uygulama, tema hangisini kullanmak isterseniz onları ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Google hem arama motoru hem de son sürüm tarayıcısı ile kullanıcılarına en iyisini sağlamaya devam etmektedir.

Google’nin En Güzel Uygulaması Google Play Store

Google play store nedir bilmek isterseniz sizlere bu konu hakkında bilgilendirelim.

İnternet üzerinden en çok kullanılan oyun ağı olan Google play store kendi geliştirilmiş mağazası ile kullanıcılarına binlerce oyun uygulamasını sunmaktadır. Google play store android işletim sistemine bağlıdır. Ancak bu aletlere uyumlu telefonlar, tabletler bu uygulamayı edinme hakkına sahiptirler.

Google play store sadece oyun ağında değil, film, sinema, kitap son konuları da ele almaktadır. Bu yüzden kullanıcılar bu uygulamayı oldukça fazla sevmektedirler.

Google play store uygulaması şayet aletinizde yok ise hemen Google chrome arama motoruna Google play store indir yazıyorsunuz. Daha sonra bu uygulamayı fiyatsız bir şekilde indirerek akıllı telefonlarınıza indiriyorsunuz.

Bu uygulamaya erişebilmeniz için, aletinizin uygulamalar sekmesine gidiyorsunuz. Orada indirdiğiniz bu uygulama mevcuttur. Daha sonra bu uygulamayı tıklayarak orada var olan mağazalara gezerek en sevdiğiniz uygulama ve oyunlardan istifade etme hakkına sahip oluyorsunuz. Google play store uygulamasını meselesiz bir şekilde sağlamak için telefonunuzda adobe flash player eklentisinin olması gerekir.

Bu programın daha hızlı, donmadan işlem yapmanıza aracı olacaktır. Güvendiğiniz kaynaklarda oyun indirmek her vakit sizlerin faydanına olacaktır. Google play store indirerek güvenli kaynaktan dilediğiniz gibi özgür isteminiz ile oyun indirme keyfini yaşayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız : Google Docs Nedir? Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Ara Google, Benim Kafamı Bozma!


Ayrıca Bakınız : Google Kandil Günleri Hakkında Ne Düşünüyor?


Ayrıca Bakınız : Google Hesapları Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?


Ayrıca Bakınız : Html Keywords Nedir? Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : IP Koruma Sınıfı Nedir? IP65, IP66, IP67 IP68 Nedir?


Ayrıca Bakınız : Kimlik Bilgileri Doldurma Nedir? Güvenli midir?


Ayrıca Bakınız : Obis Nedir? Ne Anlama Gelir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir