Google Bana Para Bulurmuş!

google bana bul - google acil para lazım

Günümüzde birçok teknoloji firması artık satış ve diğer hizmetleri için kullanıcılarına gerçek para ödemeye başladı. Google gibi dünya devi firmalarda birtakım uygulama ve hizmetlerinden faydalanan kullanıcılara para ödeyerek kazanç kapısı aralıyor.

Son yıllarda hayatımıza hızla giren mobil ve diğer teknolojiler artık hayatımızın ve günlük yaşantımızın vazgeçilmezleri haline geldi. Ve internette çok sık vakit geçiren birçok kişi boş geçirdiği vakti paraya çevirmek için internetten para kazanmanın yollarını araştırmaya başladı.


İnternetten Para Kazanmak

İnternet üzerinde birçok farklı yöntemle gerçek para kazanmak mümkün. Tabii birçok dolandırıcı site içerisinden gerçek uygulamaları ayırmak ve iyi analiz etmek gerekiyor.

Bildiğiniz gibi dijital birçok platform ABD merkezli mega şirketlere ait. Google şirketi ise şüphesiz en büyük teknoloji firması. Google sunduğu birçok hizmet ve uygulamasıyla basit bir arama motorundan dünya devi bir teknoloji firmasına nasıl dönüştü?


Google Şirketinin Dönüşümü ve Reklam Hizmetleri

Bundan yıllar önce altavista ve msn gibi arama motorlarının kullanıldığı henüz facebook, twitter ve instagram ortada olmadığı dönemlerde geliştirilen basit arayüzüyle birçok kişinin ilgisini çeken google arama motoru o zamanlarda sadece basit bir arama motoruydu.

İlerleyen zamanda arama motoru hizmeti dışında google maps, google docs, google drive gibi birçok hizmeti kullanıcılara sunan Google firması şirketini milyarlarca dolarlık finansman sağlayacak uygulaması daha sonra geliştirildi.

Google Adwords (yeni adıyla Google Ads) ve Google Adsense hizmetleri Google şirketini bir dünya devi haline getirecek finansman kaynağı oldu.

Tabii Google reklam verme ve yayınlama hizmetleriyle oluşturduğu ve lider olduğu dijital reklam sektöründe yalnızca kazanmıyor aynı zamanda bu paraları birtakım iş ortaklarına ve kullanıcılarına dağıtıyor.


Google Üzerinden Para Kazanmak

goole ile gerçekten para kazanmak, google para kazanma yolları
goole ile gerçekten para kazanmak, google para kazanma yolları

Google ile para kazanmak konusu birçok internet kullanıcısının merak ettiği bir konudur. Çünkü internet ile geçirilen süreyi gerçek paraya çevirmek isteyen ciddi bir kitle var ve internetten para kazanmanın da birçok yolu var.

Google hizmetleri ve uygulamalarıyla para kazanmak veya pasif gelir elde etmek internetten para kazanma yollarının en güvenilir olanıdır.

Öncelikle google gözünüzde basit bir arama motoru olmamalıdır, yani googla bana para bul dediğinizde google size para vermez. Ama internetten nasıl para kazanacağınızı öğretebilir.


Google ile Para Kazanabileceğiniz Hizmetler

Google şirketi müşteri ve kullanıcılarına sunduğu birçok hizmet ile dünyanın en büyük şirketlerinden birisidir. Ve bir takım kazanç ortaklıkları barındıran hizmetleri de mevcuttur.


Google Adsense İle Para Kazanma

Google Adsense ile Para Kazanmanın Yolları
Google Adsense ile Para Kazanmanın Yolları

Google şirketi web sitesi veya blog sahibi olan kişiler için Google Adsense adı altında reklam hizmeti sunmaktadır.

Google Adsense hizmeti ile web sitesi sahipleri sitelerine ekleyeceği kodlarla reklam yayını yaparlar ve yayınladıkları reklamlar için tıklama başına veya bin gösterim başına google üzerinden para kazanırlar.

Google Adsense hizmeti sadece web sitesi veya blog sahiplerinin kullanabileceği bir reklam yayıncılığı sistemidir.

Ayrıca Bakınız : Web Sitesi Nasıl Kurulur, Nasıl Reklam Alınır?

Sizde eğer biraz bilgi sahibi iseniz bir host ve domain satın alıp, wordpress ile kolayca bir blog kurabilirsiniz. Kendi yazdığınız özgün içeriklerle ilerleyen zamanda google adsense sistemini kullanarak para kazanabilir, ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Google Adsense ve Google Ads İlişkisi

Google’ın sunduğu Google Adsense sistemi reklam yayıncılarının kullandığı sistemdir. Reklam verenler ise Google Adword (yeni adıyla Google Ads) sistemini kullanmaktadırlar.

Reklam verenler Google Ads sistemi üzerinden seçtikleri anahtar kelime için belirli bir tıklama başı maliyet belirler (TBM) ve bakiye yüklemesi yaparlar.

Ziyaretçiler ise bu anahtar kelime ile girdikleri Google Adsense yayıncısı olan bir sitede reklama tıkladığı zaman. Google Adsense yayıncısı Google Adwords üzerinden reklam veren kişinin belirlediği tbm (tıklama başı maliyeti) kadar para kazanır. Tabii googledan para kazanmak bu kadar basit değil, öncelikle google adsense program politilarınını bilmeniz gerekiyor.

Google Adsense üzerinden elde edilecek kazanç tamamen tbm (tıklama başı maliyeti) ve gösterim maliyetleri ile alakalıdır. Ve bu rakamlar reklam verenler tarafından belirlenir.

Google Ansense ile hatırı sayılır miktarlarda para kazanmak ve gerçek kazançlar sağlamak için doğru anahtar kelime seçimi, doğru arama motoru optimizasyonu (seo) ve yüksek çaba gerekmektedir.

Yani google bana para bul demek yerine bir site açın ve kaliteli içerikler üreterek google adsense sistemi ile reklam yayınlayarak para kazanmaya çalışabilirsiniz.

Yeni bir site yada blog açmak, yazılar yazmak, özgün içerikler üretmek, arama motoru optimizasyonu (seo) gibi işlerle uğraşmak eğer size göre değilse Google size video yayını üzerinden de para kazandırabilir.

Youtube Video Reklam Platformuyla Para Kazanmak

Google Youtube Üzerinden Para Kazanmak
Google Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Google şirketi 2006 yılında teknoloji alanında dünyanın en büyük satın almalardan birini gerçekleştirerek Youtube firmasını ve sitesini 1.65 Milyar $ ile bünyesine dahil etti.

Bu büyük satın alma Google şirketinin dahada güçlenmesini sağladı.

Google satın aldığı Youtube video izleme platformuna zaman kaybetmeden adwords ve adsense gibi reklam sistemlerini dahil ederek dahada geliştirdi ve reklam ağını muazzam boyutlara ulaştırdı.

Youtube’a entegre edilen Google Adsense hizmeti sayesinde youtube üzerinde yayınlanan videolar içerisine yerleştirilecek Google Adsense reklamları ile video yayıncıları gösterim veya tıklama başına google üzerinden para kazanmaya başladılar. Google bu hamlesiyle sıfırdan youtuber kelimesini ve birçok genç milyoner yarattı.

Neden genç milyoner youtuberlar derseniz. Bir site oluşturup özgün yazı yazmak ve bu işe harcanacak fazlaca mesai, efor ve gayret yerine, eğlenceli videolar çekip eğelenerek googleden para kazanmak gençlere çok daha cazip gelmiştir.

Tabii google üzerinde para kazanmak gibi bir niyetiniz varsa öncelikle bir google account yani google hesabı oluşturmalısınız. Daha sonra oluşturduğunuz bu google hesabı ile google adsense başvurusu yapmalı ve sonrasında sitenize veya videolarına eklediğiniz google adsense kodu ile kazanmaya başlayacaksınız.

Video İçerik

Google bana para bulurmuş! başlık bu içerik için özel olarak hazırlanan youtube videosu:

Google bana para bulurmuş başlık içeriğimizin yotube videosu.

Ayrıca Bakınız : Google Hesapları Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?


Ayrıca Bakınız : Html Keywords Nedir? Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : IP Koruma Sınıfı Nedir? IP65, IP66, IP67 IP68 Nedir?


Ayrıca Bakınız : Kimlik Bilgileri Doldurma Nedir? Güvenli midir?


Ayrıca Bakınız : Obis Nedir? Ne Anlama Gelir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tanju Çapancıoğlu

Araştırmacı, gazeteci, ekonomist ve yazar Tanju Çapancıoğlu 20 yılı aşkın süredir birçok yazılı ve görsel yayın organında Türkiye Ekonomisi ve finans konularında değerli yorumlarını ilgililere aktarmaktadır.
Meta Bilgi içerik yazarı ve ekonomi editörü Tanju Çapancıoğlu, uzmanlık alanı olan ekonomi ve finans konularında yayınladığı yazı ve makalelerde, toplum yararına toplumu bilgilendirmek için çalışır. Yazılarında hiçbir yatırım tavsiyesi bulunmaz, maddi yönlendirmeler yapmaz, insanların hayatını etkileyebilecek tavsiye ve öneriler vermez.

Latest posts by Tanju Çapancıoğlu (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir