Bentley EXP 100 GT, kan basıncı izlemeli AI ile lüks bir Ev konseptidir.

İleriye dönük: 100. yıldönümünde Bentley, EXP 100 GT konseptiyle kendini ve Ev meraklılarını (belki de benzin kafaları?) Tedavi etti. Alıştırma, İngiliz lüks markasının 2035 yılı için otomobillerini ve teknolojisini nasıl öngördüğünü göstermek içindir ve makas kapıları ve devasa ön ızgaraların burada kalacağı görülmekte olup, eski tasarım şirket için Nihayet derece değişmiştir ve Bentley karakteristiği. Elektrikli grand tourer, 15 dakikada yüzde 80'e varan bir batarya paketi ile tam şarjla 435 mil yol alabilen dört motorla çalışıyor.

Geleceğin ultra lüks GT arabaları nasıl görünecek? Bentley'e sorarsanız, Cevap şirketin 100. yıldönümünde tanıtılan EXP 100 GT konseptidir. Hiç kimsenin şaşırtmaması için, her zamanki dört teker takımı üzerinde Devinim eder ancak alaşımdan yapılırlar ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için aktif aerodinamik kullanırlar. Lastiklerinde ayrıca havaya ve sürücüye heyecan verici bir sürüş yapması gereken uyarlayıcı temas yamaları ve bununla birlikte konsept olarak, daha da heyecan verici bir araba dedikodu.

4200 pound (~ 2 ton) Konsept, Bentley'nin 1950'lerden kalma R Tipi Continental'dan esinlenilen dış cephesi olan ağır vasıtaların kendine özgü özelliğini taşıyor. Davlumbazın altında geleneksel ICE olmadığından, Ev konseptindeki teknik detaylar oldukça sınırlıdır, ancak şirket söz konusu gün Ev'lerde bulunan Var hücrelere göre daha yoğun olan Sert halli pillere bakıyor. Bentley, en yüksek 186mph hıza kadar 2,5 saniyenin altında 0-60mph'ye ulaşabildiğini söylüyor.

Varlıklı iç mekanın etrafındaki detaylar sınırlı değil. Özelleştirilebilir Seviye, turba bataklıklarında korunan ve Doğal olarak düşmüş ağaçlardan elde edilen, binlerce yıldır bataklıkta korunmuş Doğal ahşap süslemelerle çevrili olacak iki, üç ve dört yolcunun oturmasını sağlar. Tasarım direktörü Stefan Sielaff, Devinim kontrolünün önümüzdeki yıllarda birçok karmaşık görevi üstleneceğini düşünüyor, böylece kabindeki geleneksel kontrollerin eksikliği var.

El yapımı bir kristal, otomobilin AI'sı ile birleşen Bentley Personal Assistant tarafından aydınlatılıyor. , iç mekan aydınlatmasını ve ambiyansını ayarlar. Kabin boyunca yayılan biyometrik sensörler bir kişinin oturma pozisyonunu tespit edebilir ve gerekirse ekstra sırt desteği ekleyebilir. Bu sensörler, otomobilin mümkün olduğu kadar rahat olmasını sağlamak için göz hareketlerini, Gövde ısısını ve kan basıncını izleyerek “yolcu gereksinimlerini önlüyor”, ancak teknolojinin pist günü gibi bir şeye nasıl dayandığını görmek ilginç olurdu.

“AI 'Yakala' modu, dış mekan ortamını deniz esintisi veya orman kokusu olsun, sizi yoğun trafik kirliliğinden uzaklaştırarak ve istenmeyen kokuları filtreleyerek duyuları ateşler.Açık tavanla yükselirken, hava temizleyici kabini doldurur Kırsal kesimden geçerken temiz hava aerodinamiğe Muavin olmak için istenmeyen hava Art dönüşüme sokulur. Kokular dışardan kanalize edilebilir, üstü açık bir deneyim yaşatılır, “şirket otomobilin Hava Kurutma özelliğini açıklar.

Özerk moddayken, araba İnsanlar, kendilerini dış dünyadan izole etmeye karar verirse, OLED ekranlarında da medyayı oynatabilirler. Meraklı beyinler için, lüks GT otomobil markasının geleceğe nasıl ilerleyeceği konusundaki ayrıntılara giren şık bir web sitesi de var.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir