Volvo Polestar Nedir?

Volvo Poestar 2 Nedir

Volvo’nun elektrikli otomobili Polestar, Tesla Model 3’ü kendine örnek alacak.

Volvo firması en çok satılan modellerinin Polestar adında daha yüksek performanslı ve ileri teknoloji versiyonlarını piyasaya sürerek kullanıcı deneyimini arttırmayı büyük ölçüde başardı.

Yakın zamanda piyasaya sürdüğü Volvo S60 T8 Polestar Engineered modelinden sonra yine Volvo Polestar konseptiyle geliştirdiği Volvo Polestar 2 elektrikli otomobilini Volvo severlere duyurdu.


Volvo Polestar 2 Nedir? Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Volvo Poestar 2 Nedir Ne Demek Ne Zaman Satılacak
Volvo Poestar 2 Nedir Ne Demek Ne Zaman Satılacak

Çarşamba günü Cenevre otomobili gösterisindeki resmi açılışının başında yayınlanan Polestar 2, 275 mil menzil sağlayan iki elektrikli motor ve 78 kilovat saatlik bir pil ile çalıştırılacak. Dört tekerlekten çekişli elektrikli güç aktarma organı 300 kilowatt (408 hp) üretir ve 5 saniyenin altında bir hızda sıfırdan 62 mil hızla sıçrayabilir.

11 inçlik iPad tarzı bir ekranın baskın olduğu minimalist bir kokpitle, beş kapılı, orta büyüklükteki lüks sedan, Model 3’teki rakiplerden daha fazla ilgi görüyor.

Çin yapımı Polestar 2 gelecek yılın yaz başında ABD’ye gelecek. Polestar Kuzey Amerika şefi Gregor Hembrough, Automotive News’e son zamanlarda yaptığı açıklamada,

Otomobil, Polestar’ın Volvo XC40 geçidinin temelini oluşturan kompakt modüler platformunu temel alacak. İsveç merkezli Polestar, Gothenberg, Geely Holding Group Co’ya ait olan Volvo Cars’ın elektrikli performans markası.

Polestar 2, vergi teşviklerinden önce yaklaşık 44.000 $ ‘dan başlayacak. Ancak, Model 3’te olduğu gibi, alıcıların da sabırlı olması gerekecek. İyi hazırlanmış bir “lansman baskısı”, üretimin ilk yılında mevcut olan tek model olacak ve teşviklerden önce 63.000 $ ‘a mal olacak.

Polestar ile Volvo, bir zamanlar Nissan ve Tesla’nın egemen olduğu, giderek kalabalık bir otomobil pazarına giriyor. Çin ile ABD arasındaki ticaret gerilimleri ve artan tarifeler tehdidi baskıyı artırarak karlılığı tehdit edecektir.

Polestar 2, Polestar CEO’su Thomas Ingenlath‘a göre markayı beş ila yedi yıl içinde karlı hale getirme hedefine ulaşması için çok önemli.

Polestar 2, zemine entegre edilmiş 27 modüllü bir batarya paketinden güç alıyor. Şirket, aracın gürültüsünü, titreşimini ve sertlik seviyesini iyileştirirken, düzenin daha iyi sürüş dinamikleri sağlayan daha sert bir şasi ile sonuçlandığını söylüyor.

Performans versiyonu Öhlins amortisörleri, Brembo frenleri ve 20 inç dövme jantlarla sürüş dinamiklerini geliştiriyor. Aynı zamanda Polestar’ın imzalı altın emniyet kemerleri, fren kaliperleri ve valf kapakları ile donatılmıştır.

Android İşletim Sistemi Kullanan İlk Otomobil

Volvo Poestar 2 Nedir Rakibi Tesla 4 5
Volvo Poestar 2 Nedir Rakibi Tesla 4 5

Polestar 2, Google Haritalar’a, Google Asistan’a ve Google Play Store’a erişim sağlayan Google’ın bilgi ve eğlence sistemine dahil olan Android işletim sistemi olan ilk modeli olacak. Gösterge panelindeki büyütülmüş grafikler gibi akıllı özellikler sürücünün araca girmeden önce şarj durumunu ve aralığını görmesini sağlar.

Volvo’nun, şirket içi bir bilgi-eğlence çözümü ile tekerleği yeniden icat etmek yerine Google ile takım kurma kararı çok yerinde bir yaklaşımdır.

Volvo’nun Ar-Ge lideri Henrik Green , Los Angeles Otomobil Fuarı’ndaki Automotive News Europe’a verdiği demeçte, “Neden bu kavgayı seçip aynı miktarda para yatırmayı seçtiniz? [Google’ın sistemi kadar iyi yapmak için bitmeyen bir mücadele olur.”

“Piyasa talebine, ticari tarifelere ne olursa olsun ve karlılığı ne olursa olsun her zaman farklı fırsatları sürekli izleyeceğiz”

Ingenlath, Automotive News Europe’a geçen yıl yaptığı açıklamada, Polestar’ın EV pazarında “sıfırdan başlamak zorunda kalmadığı” için mutlu olduğunu söyledi .


Volvo Polestar Elektrikli Aracı Yollara Hazırlanıyor

Polestar 2’nin tüketicilere daha fazla çeşitlilik sağlayacağını belirterek, “Son derece çekici bir ürün sunarak bu segmentteki işleri hızlandıracağız” dedi. “Şu anda, daha ucuz elektrikli arabalar var, ancak onlar aynı premium deneyimi sunmuyorlar. 30.000 – 50.000 Euro arasında değişen fiyatlara sahip arabalara karşı hiçbir şeyim yok, ancak duygusal açıdan heyecan verici sürücülerin araçları değiller. “

Polestar, markayı insanların buluştuğu veya alışveriş yaptığı yere getiren, deneysel bir ABD perakende stratejisini benimsiyor. Şirket, geniş hizmet merkezlerine sahip, milyarlarca dolarlık Taj Mahal tarzı showroomlar yerine, alışveriş merkezlerinde küçük ve düşük maliyetli mağazalar ve karma kullanımlı kentsel gelişmeler öngörüyor.

İlk olarak, Polestar, Batı Kıyısında beş ilde ve Kanada’da üç ilde mağaza bulundurmayı beklemektedir. West Coast doğal bir lansman pazarı çünkü yüksek bir EV benimseme, çekici devlet teşvikleri ve güçlü bir şarj altyapısına sahip.

Hembrough, Polestar araçlarının ne zaman ülke çapında bir marka haline geleceğini ya da Polestar bayi ağının nihai büyüklüğü hakkında ne kadar ayrıntılı olacağını söylemeyi reddetti. Genişleme pazarları, talebin nerede olduğu, ücretlendirme altyapısı ve satıcıların karlı olabileceği temellerine dayanacaktır.


Volvo firması ürettiği modelleriyle sağlamlık konusunda otomotiv sektörünün önde gelen markasıdır. Volvo Polestar 2 model ile de elektrikli otomobil sektörüne hızlı bir giriş yapacağa benziyor.

Volvo Polestar Nedir? Polestar 2 Modeli Ne Zaman Satışa Çıkacak başlıklı bu özgün içerik birtakım alıntılar içermektedir.


Ayrıca Bakınız : Doğanın Atıkları Yok Etme Süresi


Ayrıca Bakınız : Daha İyi Uyumanın 4 Yolu


Ayrıca Bakınız : Psikolojide Savunma Mekanizmaları Nelerdir?


Ayrıca Bakınız : Metafizik ve Doğa Ötesi Nedir?


Ayrıca Bakınız : Başarının Sırrı : Duygusal Zeka


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir