Metabilgi Nedir?

Metabilgi Nedir?

Metabilgi, özgün makale ve içerik üreten, ortaya çıkardığı değerli yazıları dijital olarak okuyucularına ileten yeni nesil bilgi blogtur.

Meta Bilgi platformu adını aldığı kelime grubunun anlamı ise manidardır.

Meta Bilgi Anlamı Nedir?

Meta Bilgi , kelime anlamı olarak internet sitelerinde sıkça kullanılan ve orijinal dilinde meta tag olarak bilinen html kodlarına verilen isimdir.

Meta Tag veya Meta Bilgi kodları ile web siteleri ara yüzlerinde görünmeyen ve sadece arama motorlarına sayfanın içeriği, yazarı, anahtar kelimeleri ve ksıa açıklaması gibi birçok bilgiyi ulaştıran kodların ana kategorisidir.

Bizler, güncel ve hayata dair birçok konuyu irdelerken sitemizin adını en sade ve anlaşılır şekilde yansıtan Meta Bilgi kelime grubunu seçtik.


İçinde bulunduğumuz teknoloji devrinde artık bilgiye ulaşmak çok kolay hale geldi.

Günlük hayatta elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar ve ileri teknoloji cihazlar, evimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız bilgisayarlar ve tabletler ile sürekli internet erişiminin yaygınlaşması her türlü bilgiye en kolay yoldan ulaşmayı mümkün kılıyor.

Google gibi birçok arama motorunun hayatımızın baş köşesine yerleşmesiyle aradığımız, merak ettiğimiz her şeyi ara google dediğimizde anında karşımızda görebiliyoruz.

İnternet ve Bilgi Kirliliği
İnternet ve bilgi kirliliği – metabilgi bilginin kirliliğini temizlemek

Evde nasıl spor yapabiliriz, ilginç Çin yemekleri tariflerini nereden öğrenebiliriz, kendi bilgisayarımızı nasıl tamir edebiliriz, palyatif bakım ünitesi bulunan hastaneler hangileridir, en ucuz ve hesaplı alışveriş nereden yapılır ve bunlar gibi milyarlarca sorunun cevabına elimizdeki küçük cihazlardan anında erişebiliyoruz.

Metabilgi Sınırsız Bilgiyi Ayağınıza Getirir

Düşünsenize, sınırsız bir kaynak ve milyarlarca ansiklopediden oluşan bir kütüphaneyi yanımızda taşıyoruz!

Ama çabuk sevinmeyin çünkü her geçen gün yeni birçok şey öğreniyoruz ve gelişmeye devam ediyoruz.


İnternet’in Doğası : Bilgi Çöplüğü

Bilgi Kirliliği ve Özgün makale içerik yazı blogları
Bilgi kirliliği ve doğru bilgiye metabilgi ile ulaşmak.

İnternet kullanımının en üst seviyelere ulaşması ve tamamen özgür bir platform olması maalesef birçok alanda çöplüğe dönmesine sebep olmuştur.

Bu denli fazla web sitesi olan bir ortamda gerçek ve kaliteli bilgiye ulaşmak adeta samanlıkta iğne aramaya benzer hale geldi.

Metabilgi bu noktada devreye giriyor.

Tamamen özgün makale ve içeriklerin ince eleyip sık dokunarak oluşturulduğu metabilgi birçok alan ve kategoride objektif ve doğruluk payı yüksek bilgi kaynağı olmayı hedefliyor.


META BİLGİ – “Doğru Bilgi Gerçek Güç” 


metabilgi
Metabilgi – Sınırsız Bilgi Gerçek Güç

META BİLGİ Bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmakla birlikte onu sorgulama imkanı tanır. Hiçbir zaman kesinlik belirtmeyerek doğruluk ihtimali en yüksek teoriler üzerine yoğunlaşır.

Bir takım yenilikçi ve inovatif anlayışlar ölçüsünde yepyeni bir içerik oluşturma süreci yaratır.

Metabilgi Tarafından Seçilen Konular

Metabilgi’nin içerik ürettiği önde gelen konular ve kategoriler:

 • Genel Kültür
 • Bilim
 • Ekonomi
 • Finans
 • Sağlık ve Sağlıklı Yaşam
 • Kim Kimdir?
 • Her Devrin Lideri – Atatürk
 • Hukuk
 • Medya
 • Kişisel Gelişim
 • Mühendislik
 • Teknoloji
 • İş Dünyası

Metabilgi yukarıda listelenen alanlar ve daha birçok alanda kaliteli, özgün ve doğru içerik üreterek en sağlıklı bilgiyi kullanıcılarına sunar.


Meta Bilgi aynı zamanda ülkemizde sayısı oldukça az olan genel kültür alanında hizmet eden bir platformdur. metabilgi.com aracılığı ile ulaşacağınız bu platform birçok farklı konu ve kategoride bilginin hızlı bir şekilde listelenmesini sağlar.

İsteyen Herkes Metabilgi’de Yazar Olabilir

Metabilgi aktif ve sürekli gelişen bir sistemdir. Ziyaretçiler istedikleri makale ve yazının altına uygun gördükleri durumda düzeltme talebinde bulunabilirler.

Ayrıca herkes bu sistemde bir yazar olma şansına sahiptir. Site içerisinde bulunan YAZI EKLE butonu ile kendi özgün içerik, yazı ve makalelerinizi uzman editör ekibine iletebilirsiniz. Ekibe iletilen yazılar incelendikten sonra yazarın adıyla yayınlanır.

Yayınlanan makale ve yazı sayınız 10 ve üzerine çıkması durumunda yazar için özel bir üyelik tanımlaması yapılacaktır.

İlerleyen süreçte editör ve yönetici olarak tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışma imkanları sunulacaktır.

Meta Bilgi tarafından paylaşılan yazı ve içeriklere facebook ve twitter sayfaları aracılığıyla düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Metabilgi.com sitesi yayın politikası gereği kullanıcıların şahsi hayatlarına kesinlikle olumsuz etki etmemeye ve hatta katkı sağlamaya odaklanmıştır. Bilginin özgünlüğü ve özgürlüğü bizler için en önemli kriterdir.

Meta Bilgi hakkında daha detaylı bilgi almak için hakkında sayfasını ziyaret edebilir, sitemizde kullanılan çerezlerle ilgili olarak gizlilik politikamıza göz atabilir ve iletişim sayfası aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir