Serbest çalışma işin geleceği olabilir mi?

 Serbest çalışma işin geleceği olabilir mi?

Modern İngiltere iş piyasasında meydana gelen bir değişiklik var. Standart 9'un durgun ücretleri arasında -5, Nihayet üç yılda iki kattan Çok ikiye katlanan başarılı bir konser ekonomisi var – şimdi İngiliz Adalarında 4,7 milyon işçiyi oluşturuyor.

Doğal ki, serbest ve sözde konser işinin doğası – iş gibi teslimat şoförleri, etkinlik personeli ve geçici bar personeli – hepsi göründüğü kadar heyecan verici ya da müreffeh değil… Sıfır saat ve kısa vadede, güvensiz sözleşmeler geçici bir pazarda zorlanıyor, çalışanlarına hiçbiri finansal güvence sunmuyorlar. pek Çok Kişi için konser ekonomisi, her zamankinden daha iyi bir çalışma deneyimi sunuyor.

Geçici pazarın yükselmesiyle, serbest işler ekonomimizin geleceği olabilir mi? İşte bunun Neden olabileceği dört Neden

19659006] Ekstra esneklik Kendi patronunuz (Tür) serbest çalışanlara muazzam faydalar sunar. Tutarsız bir takvimi yönetme konusundaki zorluklar herkes için olmayabilir, ancak çoğu için, bir çalışma düzeni seçebilmek, Çok daha gelişmiş bir iş-Ömür dengesi yaratır.

Açıkçası, yeterli işin devam etmesi şarttır. ayakta kalsa da, konser ekonomisinin yarısından fazlası, deneyimlerinin bağımsız ve esnek yapısını bir numaralı Neden olarak belirterek şu anki kurulumlarından memnun olduklarını söylüyorlar.

Kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmak

Doğanın telafi edici bir unsuru var kısa vadeli sözleşmeler. Tipik olarak, sözleşmeli iş, işin yalnızca geçici olduğu ve işçinin başka bir role geçmesi gerektiğinin bir yansıması olarak, tam zamanlı eşdeğerinden daha yüksek bir ücret oranı ile birlikte gelir.

iyi yönetilen zamanlama daha iyi “tam zamanlı” kazançlar veya daha Çok boş zamanın sağladığı yeterli gelirler sağlayabilir – bu sizin ne kadar meşgul olduğunuz ya da ne kadar istemediğinize bağlı. Birçok tam zamanlı çalışan aynı zamanda, Var maaşlarını artırmalarını ve kişisel mali kaynaklarını daha iyi yönetmelerini sağlayan “Taraf koşuşturma” oluşturmak için konser ekonomisini kullanıyor.

Tutkulu bir projeyi kovala

Tam zamanlı demografik özellikler kariyerlerinden memnun olmayan çalışanların Mühim bir kısmı. Birçoğunun gerçekliği, güvenli kazanç gerekliliği bir rolün memnuniyetsizliğinden ağır basar. Özellikle eğer birileri kariyerlerinde başka bir yerde elde edilemez bir maaş kazandığı bir seviyeye ilerlerse, gemiden atlamak daha da zordur.

Ekstra kazanç potansiyelinden uzaktayken, Taraf telaşın tam zamanlı çalışanların gelişmesine izin veriyor yarı zamanlı bir tutku projesi – ilgi alanlarıyla daha Çok Ahenk sağlayan arada bir çalışma. Bu nedenle, konser ekonomisi, insanların daha Çok iş doyumu ve Genel mutluluk sağlamasına İmkan tanıyan ekonomik bir avantajdan daha fazlasını sunar.

Beceri setinizi geliştirin ve çeşitlendirin

Geçici bir düzenlemeyle, özellikle de geçici bir anlaşma ile gelen ortak bir işveren-çalışan menfaati var. Yüksek vasıflı sektörlerde

Sadece belirli bir beceri setine geçici olarak erişmesi gereken veya gerçekten kalıcı bir seçenek sağlayamayan işverenler, vasıflı bir işçinin gereksinimlerine göre belirli bir süre boyunca yararlanabilirler. Bu arada çalışanlar, Arka arda veya bir kerede Ani Çok proje üzerinde çalışarak beceri tabanlarını genişletebilir ve çeşitlendirebilir, bu sayede ticaretlerinde daha eksiksiz bir profesyonel olma fırsatı sunar.

Bu, yetenekli işlerin yapıldığı teknik sektörlerde özellikle yaygındır. primde. Serbest çalışma, işçilerin kendi değerlerini artırmalarına İmkan tanırken, işletmelere ihtiyaç duydukları zamanlarda yardım etmelerini sağlar – evrensel olarak faydalı bir kurulum.

Serbest çalışma makyajı herkes için değil, ancak bu hale geliyor gibi görünüyor giderek daha Çok işçi için ileriye dönük bir yol. Konser ekonomisindeki büyüme durma noktasına geldiğinde biraz bilinmeyen bir şey olur – şu an açık olan modern toplumda her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır.

  (işlev (d, s, id) {      var js, fjs = d.getElementsByTagName (s) [0];      if (d.getElementById (id)) {return;}      js = d.createElement (ler); js.id = id;      js.src = "http://connect.facebook.net/en_US/sdk.js";      fjs.parentNode.insertBefore (js, fjs);    } (Belge, 'script', 'facebook-jssdk'));

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir