Neden Kendi Kendini Yayınlama Sizin İçin Doğru Bir Seçenek Olabilir?

Kişisel Gelişim Blogu | Benlik Saygısı | Kendine Güven

 kendi kendine yayınlama

Dünyada kendi kendini yayınlayan birçok başarılı yazar var. Açıkçası, bu mutlaka sizin için doğru olduğu anlamına gelmez, ama olabilir. Kendi kendine yayınlamanın sizin için doğru seçenek olmasının nedenlerinden bazılarını öğrenin.

Kendi Zaman Çizelgenizi Takip Edebilirsiniz

Geleneksel yayıncılık, Gandhi'nin sabır düzeyini sizin tarafınızdan alacaktır. Ajanlara ulaşmanın birkaç ayına bakıyor olacaksınız. Ondan sonra, bir tane bulamadıysanız, yaklaşımınızı sorgulamaya başlayacaksınız ve kaçınılmaz olarak değiştireceksiniz, sonra birkaç ay daha uzanarak geçireceksiniz.

Sonunda, bir ajans bulduktan sonra bir yayıncı bulmaları gerekiyor. Gerçekçi olarak, her şey birkaç yıl sürebilir ve o zaman bile bir anlaşmanın garantisi yoktur. Unutma, JK Rowling bile bir düzine kez kapatıldı. Hayat bunun için çok kısa. Hayır, çevrimiçi kendini yayınlama yoludur.

Tam Kontrol

Pek çok kişi, geleneksel bir yayıncı ile imzalarken, haklarınızı imzaladığınızı unutuyor. Artık kitap üzerinde tam bir kontrol sahibi değilsiniz ve nasıl üretildiği konusunda söyleyebilecek en az söz hakkınız var. Yayıncı, bir arsa çizgisi veya hatta başlık dahil, istemediğiniz şeyleri değiştirmek isteyebilir.

Ayrıca, kapak, fiyat ve dağıtım üzerindeki kontrolünü kaybedersiniz. Yayıncı, kitapta ve kendinden emin olmadıkları için sınırlı bir çalıştırmayla zorlayıcı bir fiyat etiketi koyarsa, kitap satılmaz. O zaman ya da hiç. Kendi kendine yayınladığınızda, bununla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Daha Büyük Telif Paylaşımı

Çevrimiçi bir kendinden yayın yapan şirkete gittiğinizde ve orada çok fazla para varsa, telif ücretleriniz çok daha yüksek. Bir yayınevi çoğu zaman satışların yaklaşık% 85'ini alacaktır ve hala temsilcinize ödemeniz gerekir. Evinizi satmak ve bir çadırda yaşamak istemediğiniz sürece, geleneksel yayıncılık bunu kesmeyecektir – tam zamanlı yazmak istemezseniz de.

Çevrimiçi yayın yapma oranları şirket için genellikle% 30-40 civarındadır, ve sen de bir acenteye para ödemek zorunda değilsin. Bunun için bir hesap makinesine ihtiyacınız olduğunu sanmıyorum. Eğer telif haklarınızın ne kadar olabileceğini hesaplamak istiyorsanız, kendi kendini yayınlayan şirket Gatekeeper Press'in web sitesinde, her bir satıştan ne kadar kazanacağınızı tahmin etmenizi sağlayan bir araç bulunmaktadır.

Şimdi Tam Zamanı

] e-Kitaplar ve kendi kendine yayıncılık pratikte patladı. Bir tableti veya akıllı telefonu olan herkes dijital kitapları okuyabilir. Özel cihazlar artık gerekli değildir. Dijital okumak kolay, kitapların saklanması ve taşınması kolay – ve okuma pazarı onu seviyor. Aynı zamanda dijital baskı yapmak daha ucuz, yine de baskı yoluna gidebiliyorsunuz – ama hala aracı yok.

İnsanlar kitaplarını alabildiği sürece, bunun nasıl yapıldığını pek önemsemiyorlar. Olduğu söyleniyor, sıkı çalışmanızın fiyatını düşürebilir, piyasaya daha cazip hale getirebilir ve yine de çok iyi bir kar elde edebilirsiniz. Bu nedenle dijital kitapların çok daha iyi, neredeyse üssel olarak çok büyük olma şansı var.

Bir sonraki projeniz için kendi kendini yayınlamayı düşündüğünüzden emin olun.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir