İşiniz Denetleniyor mu? İşte Ne Beklenmeli?

 İşletmeniz Denetleniyor mu? İşte Ne Beklenmeli >

Her işletmenin en kötü kabusu – bir IRS denetimi. Ama denetlendiğinde gerçekte ne oluyor? Çoğu işletme, bu süreçte endişelenmesine rağmen aslında IRS'nin ne yaptığını anlamıyor.

IRS çalmaya başladığında beklemeniz gerekenler ve süreçte başarılı bir şekilde nasıl ilerleyebileceğiniz.

IRS’in Neye Baktıkları

IRS’in kimin denetleneceğine karar verirken, IRS’in göz önünde bulundurduğu bazı faktörler göz önünde bulunduruluyor. Örneğin, bir işletme olarak, kayıpları bildirmek mutlaka bir uyarı işareti değildir, sadece gerçek olabilir, ancak beş yıl içinde üç veya daha fazla yıl boyunca net bir kayıp bildirirseniz, muhtemelen sorunlarla karşılaşırsınız. Kayıp talebinizi desteklemek için makbuzlar ve bordro belgeleri de dahil olmak üzere açık deliller gösterdiğinizden emin olun.

Maaş raporları da küçük bir işletme olduğunuz için inceleme altına alınabilir. ve ödemelerinizin onaylandığı endüstriniz için priate. IRS, küçük işletmeler adına aşırı maaş raporlarından şüphelenme eğilimindedir, bu nedenle gerçekten denetlenmek istemiyorsanız, erken işe alım uygulamalarınızda, özellikle de kırmızı renkte olduğunuzu unutmayın.

Bir sonraki denetim tetikleyicisi şaşırtıcı olabilir, ancak IRS'nin kimin denetleyeceğine karar verirken aradığı şeylerden biri de yuvarlak sayılardır. Vergi formlarınızda yuvarlatılmış gelir, kesinti veya diğer rakamlar varsa, belgelerinizi kontrol etmeye gelebilirler. Sizin için büyük bir sorun gibi görünmese de, IRS kesin bir rakam istiyor, işletmenizin mali durumu hakkında genel bir anlam ifade etmiyor.

Potansiyel Denetim Sonuçları

IRS’i ne şekilde gönderirse gönderilsin, seçenekler bu durumla başa çıkmak için. Örneğin, başlangıçta vergilerinizi tamamlamak için bir vergi hazırlama hizmeti kiralayacağınız gibi, yalnızca denetim sürecinden geçmek zorunda değilsiniz. Aslında, denetim randevunuza temsilci getirebilir ve getirmelisiniz. Vergi hukukunda uzmanlaşan avukatlar var ve sık sık ezici ve kafa karıştırıcı bir süreçte gezinmenize yardımcı olabilirler.

Denetim atamanızın yapılmasından sonra, IRS bir dizi karar verecek. Sunulan belgelere dayanarak, vergilerinizi uygun şekilde dosyaladığınız sonucuna varabilir, bu durumda işiniz açıktır. Bununla birlikte, vergilerinizin ödenmemesi durumunda ciddi sonuçlar doğurabilir.

Bir denetim sırasında tespit edilen ödenmemiş vergiler, özellikle bu geç ödemelerin de para cezasına tabi tutulması nedeniyle işinizi ince bir pozisyonda bırakabilir – ve bu yüzden yasal temsillere ihtiyacınız var. Bir kerede hepsini ödemek zorunda kalmak yerine, bir avukat bir taksit planı veya uzlaşma anlaşması konusunda görüşmenize yardımcı olabilir, hatta IRS'ye borcunuzun şu anda tahsil edilemeyeceğini gösterebilir. Bu, işletmenizin doğru yolda kalmasına yardımcı olabilir veya en azından iflas etmenize engel olabilir

Denetiminizden kaynaklanan bulgularla aynı fikirde değilseniz, sonucuna itiraz edebileceğinizi unutmayın. Birçok kişi denetim sürecinden bu gerçeği görmezden gelecek kadar korkutuyor, ancak bir avukatla çalışıyorsanız, bir temyiz başvurusunun sizi başarması ve sizi bu süreçte desteklemesinin muhtemel olup olmadığını belirleyebilirler.

Denetim sürecinde gezinmek, bunun bir işletmeyi yönetmenin sadece bir parçası olduğunu kabul ederek gerçekleşir. Birçok şirket, küçük şirketler bile, varlıkları boyunca denetleneceklerdir, ancak her yıl vergilerinizi yapıyorsanız ve dürüstçe yapıyorsanız, denetiminiz lehinize sonuçlanacaktır. İşiniz için yapılan bir finansal kontrol, bir ceza değil.

  (işlev (d, s, id) {      var js, fjs = d.getElementsByTagName (s) [0];      if (d.getElementById (id)) {return;}      js = d.createElement (ler); js.id = id;      js.src = "http://connect.facebook.net/en_US/sdk.js";      fjs.parentNode.insertBefore (js, fjs);    } (belge, 'script', 'facebook-jssdk'));

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir