Hobinizi 12 Ay İçinde Altı Figürlü Bir İşe Getirmek

İmaj kaynağı: Unsplash

Hobiniz nedir?

Boya, fırın, yazı, dans ediyor musunuz? Gitar çalmak belki?

Ve şimdi, en ilginç soru için:

Bu hobiyi karlı bir işe dönüştürmeyi hiç düşündünüz mü?

Elbette, bu kadar kolay değil: düzenlemeler, fonlar, stratejik gerçekleşmeler – hepsi de başarıya giden yolda atmanız gereken zaman ve enerji tüketen adımlar. Ve yine de, imkansız tapuda olanlar için hiçbir şey değildir; ve hobiniz bir girişim başlatmaya karar verdiğinizden bu yana size yılda altı rakamlı bir gelir getirebilir.

Önemli olmak için, işte bazı başarı öykülerinin ardında sayılar gider:

  • Rosanna Pansino yıllık gelir.
  • Nick Palmisciano, T-shirt'lere komik sözler koyarak 20 milyon dolar kazandı.
  • Jeff Goins, yazdığı işini bıraktı ve bir yıldan kısa bir süre içinde altı figür yapmaya başladı.

Bu adamları takip etmen ve başarılı olman için ve 'in hobileri işletmelere nasıl dönüştüreceğini bildiğinden emin ol. Bu adım adım kılavuz yardımcı olacaktır.

Adım 1: Hazır Olduğunu Tanımla

Sadece arzu yeterli değil. Başlamadan önce, sevdiğiniz faaliyeti asıl kazanana dönüştürmek için neyin gerekli olduğunu anladığınızdan emin olun:

  • İnsanların neden buna ihtiyacı olacağını düşünüyorsunuz?
  • Bunu yapmak için yetenekleriniz, deneyiminiz ve kaynaklarınız var mı?
  • Tam zamanlı bir iş yapmaya, son başvuru tarihlerine uymaya, karamsar müşterilerle ilgilenmeye hazır mısınız?

Başlamaya karar verdiğinizde bir hobi kaybetme riskini aldığınızı anlayın. PlagiarismCheck web sitesinden meslektaşım Nancy Christinovich'in dediği gibi “hobiniz bir işten bir tür kaçış ve işe dönüştürmek onu“ iş ”yapıyor.” Ayrıca, bir hobiden farklı olarak, yapamazsınız. solo yapın: muhasebeciler, marka elçileri, çalışanlar, tedarikçiler – onlar için onları yönetmeye ve iyi bir lider olmaya hazır mısın?

Tahmini zaman harcandı: 1 ay

Adım 2: Araştırma

1 ay ] Bir iş kurmaya karar verdikten sonra bir işi bırakma. Yapmanız gereken şey, bir niş öğrenmenize, rakiplerin kim olduğunu öğrenmenize ve hedef kitlenizi incelemenize izin verecek pazarlama araştırmasıdır.

Soruları yanıtlayın:

  • Pazar ağır mı? Bu alanda bir yeriniz var mı?
  • Rakipleriniz kimler?
  • Sizi özel yapan nedir? Neden insanlar seni seçsin?
  • Hedef kitleniz / alıcı kimliğiniz kim? Onlara ulaşmak için kanallarınız var mı?

Resim kaynağı: MIG.com

En iyi iş fikirleri belirli bir sorunu çözenlerdir. İş fikrin nedir? Dünyaya ileteceğiniz mesaj nedir? Arkadaşlarınıza ve profesyonel iş danışmanlarınıza planlarınız hakkında bilgi verin, böylece bir geri bildirim sağlayabilir ve geliştirmeler önerebilirler.

Tahmini zaman harcandı: 1 ay

Adım 3: Ağ Kurma ve Plan

detaylı planlama bir işletmenin% 30 daha hızlı büyümesine yardımcı olabilir? Pazarlama araştırmasından sonra, başarılı bir şekilde nasıl uygulanacağını görmeniz için tüm iş yönlerini anlatan bir plan oluşturma zamanı. Bu süreç kolay değildir, bu nedenle Bplans'tan bu örnekleri ilham almak ve bir yıldız planının neye bakması gerektiğine dair daha iyi bir fikir için kontrol etmekten çekinmeyin.

Uzun lafın kısası:

İş planınıza aşağıdaki detayları ekleyin: niş, şirket ve rakipleriniz; Hedef kitleniz hakkında bilgi; müşterileri çekmek, ilgilenmek, beslemek ve müşterilere dönüştürmek için kullanacağınız bir pazarlama stratejisi; iş hedeflerini ve bu hedeflere ulaşmak için gerçekleştireceğiniz adım adım eylemleri temizleyin; Bir finansman planı (başlangıç ​​sermayesi, yatırımcılar, alternatif finansman kaynakları)

Bir planın yanı sıra, kişisel bir marka ve profesyonel ağ oluşturmaya başlayın:

İşletmeniz için bir marka ve logo ile gelin, bir web sitesi başlatın , çevrimiçi tanıtımını yapın, niş etkinliklere katılın, etkileyicileri olan ağlara katılın ve insanların sizi tanımaları ve markanızın savunucuları olmaları için güven oluşturun.

Farkındalık yaratmanın en iyi yollarından biri blog yazmaktır. Bu nedenle, daha iyi tanıtım için dikkat çekici içerikler yaratın ve hatırlayın: bloglu markalar% 67 daha fazla müşteri adayı yaratıyor.

Ayrıca, YouTube’u da unutmayın: Gen Y ve Z zaten var ve anketler şunu söylüyor: Tüm trafiğin% 80'i 2019'a kadar video olacak. Videoyu markanıza daha fazla insan çekmek için stratejinizin bir parçası haline getirin.

Harcanan tahmini süre: 6 ay

Adım 4: Fonlar

] “Dört ila altı aylık masrafları karşılayacak kadar para biriktirmediyseniz” bir işten ayrılmama tavsiyesi başarılı gitar öğretmeni Tom Hess'ten geliyor. Yarı zamanlı olarak başlamanızı ve “hepsi bir arada” sadece cebinizdeki parayla başlamanızı önerir.

Ama:

Kickstarter GoFundMe ve diğer ilgili kaynaklar da size yardımcı olabilir. Ayrıca, yabancılardan para toplamanın alternatif yollarını düşünün. Yaratıcı olun ve hobinize yatırım yapmak için borç almak veya paranızı aramak için acele etmeyin.

Harcanan tahmini süre: 2 ay

Adım 5: Hayata Getirmek

altı figür yapın, bir hobi ile çalıştığınızı unutmayın. Artık markanız ve birincil gelir kaynağınızdır, bu yüzden iğneyi hareket ettirmek için kendi gelişiminizi ve profesyonel gelişiminizi düşünün.

Zorlu, ama ilk iş fikriniz başarısız olsa bile – hobinizden para kazanma yollarının birçok yolu var. Kariyer koçu Nancy Collamer'in iddia ettiği gibi, hobiniz hakkında konuşarak başkalarına öğretebilir, tutkunuz hakkında yazabilir, YouTube kanalından para kazanabilirsiniz, bununla ilgili aksesuarları satabilirsiniz… Adını yazdınız!

Tahmini zaman: 2 ay

Tabii ki, her zaman motive olmak o kadar kolay değil. Günlük rutin, yorgunluk, üretkenlik eksikliği – hepimiz zaman zaman duygusal tükenmişlikler yaşıyoruz, ancak vazgeçmek için bir neden değiller.

“En korkunç an her zaman başlamadan hemen önce” diyor çok satan yazar Stephen King. Araştırma yapın, bir plan yapın, önceliklendirin ve işlerin başlaması için 'a başladı. Bu sizin tutkunuzla ilgili, bu yüzden başarıya giden tüm zorlukların üstesinden geleceksiniz.

  (işlev (d, s, id) {      var js, fjs = d.getElementsByTagName (s) [0];      if (d.getElementById (id)) {return;}      js = d.createElement (ler); js.id = id;      js.src = "http://connect.facebook.net/en_US/sdk.js";      fjs.parentNode.insertBefore (js, fjs);    } (belge, 'script', 'facebook-jssdk'));

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir