100 Google Chrome Uzantıları

Google’ı, freelance deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak uygulamalar, ipuçları ve püf noktaları için ne kadar zaman harcıyorsunuz? Yoksa geleneksel yöntemlere dayanmayı ve hala kağıt sözlükleri kullanmayı mı tercih edersiniz?

İşte bir püf noktası:

Tarayıcınızdan bile çıkmadan verimliliğinizi artırabilirsiniz! Google App Store'da işinizi daha hızlı ve kolay hale getirecek binlerce araç vardır. Bu makale, başarılı bir şekilde serbest çalışmak için yükleyebileceğiniz 100 Google Chrome uzantısını vurgulayacaktır. Uzantıların hiçbirine öncelik verilmez;

 1. AdBlock

  Chrome için en iyi uzantılardan biri. Bu, alakasız pop-up ve içerik reklamları engelleyerek tüm dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırıyor. Artık web sitesinin içeriğine odaklanmaya devam edebilirsiniz.

 1. Any.do

  Programlama ile ilgilenen üst düzey Chrome eklentileri arasında Any.do oranları. Yeni notlar ekleyebilir, öğeleri yeniden düzenleyebilir ve hatta e-postalarınızı iş görevlerine dönüştürebilirsiniz. iPhone ve Android tarayıcı uzantıları da mevcuttur.

 Any.do Extension ekran görüntüsü

 1. Assistant.to

  Serbest meslek deneyiminiz insanlarla tanışmayı içeriyorsa, Assistant.to zamanlamanızı çok daha yapılandırılmış hale getirecektir. Bu zaman izleyiciyle, hem siz hem de müşteriniz için her zaman en uygun toplantı kullanılabilirliğini bulacaksınız.

 1. Authy

  Authy, çevrimiçi sitelerin güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, bir uzantı olarak indirebileceğiniz mobil bir uygulamadır sen ziyaret et. Authy ile, verilerinizi koruyacak iki faktörlü bir kimlik doğrulamasını etkinleştirebilirsiniz.

 1. Otomatik Metin Genişletici

  Yazarlar için olması gereken araçlar listesindeki bir diğeri. Size herhangi bir kelime veya cümle için kısayolları yapılandırma yeteneği verecek.

 1. Müthiş Ekran Görüntüsü

  Yazma için görüntüleri kaydetmek için ekran görüntüsü işlevini kullanırsanız, bu uzantıyı kullanarak bunları düzenleyebilir ve not ekleyebilirsiniz.

 Müthiş uzantı Ekran görüntüsü

 1. Bitly

  2017 yılında blogunuzda veya e-postalarınızdaki uzun bağlantıları kullanmak utanç verici. Bitly, her freelancerın sahip olması gereken bir eklentidir. Kısa bağlantılar oluşturun, tarayıcıdan çıkmadan içeriğinizi kaydedin ve paylaşın!

 1. Blipshot

  Web tasarımcıları ve çevirmenler için yararlı bir eklenti. Müşteriniz onlar için çalışmanızın nasıl geliştiğini bilmek istiyorsa, Blipshot düğmesine basmanız ve tarayıcının ekran görüntüsünü almanız yeterlidir.

 1. Gmail için Boomerang

  Bu yazışmalar için serbest çalışanlar için en iyi araçlardan biridir. müşteriler. Mektuplarınızı tam olarak ihtiyaç duyduğunuzda müşterinizin posta kutusuna ulaşması için zamanlayabilirsiniz. Ayrıca, kendi faturalandırmalarınızı ve takiplerinizi de kontrol edebilirsiniz.

 1. Tampon

  Güncellemelerinizi sosyal ağlara zamanlamaktan hoşlanıyorsanız veya müşterilerle bilgi paylaşmanız gerekiyorsa, hangi sayfayı gösterdiğinizi göstermek için araç çubuğunuza Tampon yükleyebilirsiniz.

 Buffer extension ekran görüntüsü

 1. Cently (Checkout Kuponları)

  Çalışırken alışveriş yapmak için zamanınız yok mu? Cently size 600'den fazla perakendeciden temin edilebilecek ürünleri gösterecektir. Şimdi, moda için bir dakika bulmak için zaman yönetimi tekniklerine ihtiyacınız yok.

 1. Checker Plus, Gmail için

  Çalışmanız için birkaç Gmail hesabınız var mı? Öyleyse, Checker Plus, en üst düzey çözümdür. Herhangi bir hesabınıza erişmenize izin verir ve postanızı size bile okur

 1. Chrome Not Defteri

  Bu, tarayıcıdan çıkmadan size vurduklarında fikirlerinizi yazmanın en hızlı yoludur.

 1. Chrome Uzak Masaüstü

  Yalnız proje yönetiminden bir mola vermeniz ve bir takım üzerinde çalışmanız nadir görülen bir durum değildir. Bu nedenle, eşinizin bilgisayarını belli bir mesafeden paylaşmanız gerekebilir. Araçların hiçbiri kullanmak bundan daha kolay değildir. Desktop, krom eklenti android uygulamanızı bile kullanmanıza izin verecektir.

 1. Chrono Download Manager

  Zaten çevrimiçi depolama alanınız varsa, dosyalarınızı Chrono Download Manager ile hızlı bir şekilde indirebilir, yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

 1. Tıkla ve Temizle

  Tüm verilerinizi tek bir tıklamayla temizleyebilirsiniz. Tıkla ve Temizle, paraya, çerezlere ve uzantılara anında erişim sağlar. Dahası, ne kadar iyi korunduğunuzu test edebilirsiniz.

 Tıkla ve temizle uzantısı ekran görüntüsü

 1. ColorZilla

  İşiniz grafik tasarım içeriyorsa, bu uzantı sizin içindir.

 1. DayBoard New Tab ve Site Blocker

  Sekmenizi 5 majörlü bir programa dönüştürmenin çok kolay bir yolu. Gündemde öncelikli konular:

 1. Diigo Web Kollektörü

  Kişisel ve mesleki gelişim için çabalıyor musunuz? Diigo, işiniz için faydalı olduğunu düşündüğünüz tüm bilgileri işaretlemenize, saklamanıza ve yorumlamanıza izin verir.

 1. Bağlantıyı kes

  Çevrimiçi çalışırken, bağlantı hızı medyadaki çerezler tarafından yavaşlatıldığından, genellikle zaman harcıyorsunuzdur. önbelleğinizi izleyen reklamlar. Bağlantıyı kesmek sizi hızlandıracaktır.

 / Bağlantıyı kapat uzantısı ekran görüntüsü

 1. Docs Online Viewer

  Sunumları ve PDF'leri indirmek son derece zaman alıcıdır. Artık unutabilirsiniz: bu eklentiyi yükleyin ve dokümanlarınızı tarayıcıda açın.

 1. Taslak

  Hesaplamaları yapmanız ve okuduğunuz şeyle ilgili notlar almanız mı gerekiyor? Sekmenizi tahtaya çevirin! Taslak hiçbir şeyi unutmamanızı sağlayacaktır. İstediğiniz zaman bilgi ekleyin veya silin.

 1. Gmail için Dropbox

  Uzantı, depolanan dosyalara herhangi bir yerden erişip paylaşabildiğiniz için daha verimli ve esnek hale getirir. Tek şey, ücretsiz depolama alanının belirli bir sınırının olmasıdır.

 1. Chrome için DuckDuckGo

  Çevrimiçi olarak serbest çalışan bazı işler ciddi gizlilik kaygıları ile sonuçlanır. DuckDuckGo arama geçmişi, Google’ın yaptığı kadar titizlikle izlemiyor; bu uzantıyı yüklemek için iyi bir neden.

 DuckDuckGo chrome extension ekran görüntüsü

 1. Empty New Tab Page

  Sekmelerle çalışıyorsanız, bu uzantı izin verecek

 1. Evernote Web Clipper

  Uygulama geliştiricileri, karmaşık programlardan daha hızlı, basit ve daha popüler bir uzantı oluşturmayı başardı. Makalenizde kullanabileceğiniz ilginç bir şeyle karşılaştığınızda, kaynağı kaydetmek için Google Drive veya Evernote'u açmanız gerekmez. İhtiyacınız olan tek şey bir düğmeye tıklamak ve bağlantı otomatik olarak tasarruf etmek.

 1. Feedly abone ol düğmesi

  Bu, gün içinde kullandığınız tüm haber kaynaklarını birleştiren mükemmel bir içerik toplayıcıdır. Çalışmanızın içeriğini bulmanız ve hesabınıza kaydetmeniz yeterlidir.

 1. Gmail ve Gelen Kutusu için Tam İletişim

  Günlük olarak birçok kişiyle iletişim kurmak ve senkronize etmek ve düzenlemek için zorluk çekiyorsanız kişi listelerini doldurun, birden fazla adres defterinizi köprülemek için Tam İletişim hesabını kullanın ve bağlantıda kalın.

 Gmail Gelen Kutusu için tam İletişim uzantısı ekran görüntüsü

 1. Tam Sayfa Ekran Görüntüsü

  Bazen, gördüklerinizi taramanız yeterli olmaz; Müşterinize, görünmeyen bölümleri de içeren tüm sayfayı göndermek için. Tam Sayfa Ekran Yakalama bunu yapmanın en iyi yoludur.

 1. Gmail ve Gelen Kutusu için Gmelius

  Google uygulama geliştiricileri, kullanıcıların neye ihtiyaç duyduklarını bildiklerinden emin. Ancak, bazı yenilikler rahatsız edici görünebilir. Öyleyse, eski bir arayüzü geri yüklemek istiyorsanız, sadece Gmelius'u kurun (bu, diğer bazı tarayıcılar için de geçerlidir).

 1. Google Sözlük

  Şimdi:

  Google’ı bilinmeyen bir kelimenin anlamı için kullanıyor musunuz? Genişletme Sözlüğü onu bulmanın en basit yoludur. Sözcüğü vurgulayıp tanımını alırsınız.

 1. Google Hangouts

  Bazen, ziyaret ettiğiniz herhangi bir sitede görünen bu sohbet özelliği ile mümkün olan müşterilerinizle acil olarak konuşmanız gerekir.

 Google Hangouts uzantısı ekran görüntüsü

 1. Google Translate

  Kendinizinkinden başka bir dilde bulunan belgelere mi ihtiyacınız var? Google Çeviri, belgenizin hangi dilde yazıldığını belirler ve sayfayı istediğiniz diğer dillere çevirir.

 1. Google Play Kitaplar

  Rekabetçi kalmak için yeteneklerinizi geliştirmeniz ve profesyonel literatürü okumanız gerekir. Bu eklenti size istediğiniz kitapları nereden satın alabileceğinizi söyleyecektir.

 1. goo.gl URL Kısaltıcı

  Bir makale veya yayın oluştururken kısaltılmış bir URL’yi paylaşmanız gerekirse, bu Chrome uzantısını tıklayabilir ve

 1. Google Voice

  Birçok kullanıcı zaten Google Hangouts’a geçiş yapmış olsa da, sesli posta hizmeti gibi birçok klasik Google Chrome eklentisi hayranı var. Kişinize, sesli mesajlarınıza ve onların yazılarına erişim sağlar.

 1. Chrome için Gramer

  Gramer Yazım Denetleyicisi, bloglama veya metin yazarlığıyla ilgiliyseniz en iyi Google Chrome uygulamaları arasındadır. Belgenizi düzenlemenize ve gramer, imla, kelime hazinesi ve üslup hatalarından kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

 Gramer için Chrome

 1. Hootsuite Hootlet

  Bu eklenti, müşterilerinizle etkileşimlerinizi yönetmenize yardımcı olacak güçlü bir araçtır iş arkadaşları. Size bir kontrol hissi verecek mükemmel bir sosyal medya yöneticisidir.

 1. Hotspot Shield VPN Ücretsiz Proxy – Proxy Engelini Kaldır

  İstediğiniz yere yazmanız gerekirse, size erişmenizi sağlayacak Hotspot Shield'ı deneyebilirsiniz engellenen web siteleri

 1. Hover Zoom

  Resimlerle çalışmak zorunda kalırsanız, çoğu küçük resim boyutunda olduğu için hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hover Zoom, fare imlecini tam boyutta görmenizi sağlar.

 1. Image Downloader

  Bir sitedeki tüm görsellere mi ihtiyacınız var? Sadece bir düğmeye basın, uzantı sayfada mevcut olan her şeyi gösterecektir.

 Image Downloader eklentisi ekran görüntüsü

 1. Incredible StartPage

  Göz atma oturumunuza başladığınızda, yer imlerinizi ve sayfalarınızı gösterecek Incredible StartPage'i kullanarak zaman kazanabilirsiniz. Son zamanlarda baktım. Ayrıca, güzel Google arkaplanlarından birini seçebilirsiniz.

 1. Kami – PDF ve Belge İşaretlemesi

  Kami, PDF'lerle çalışmak konusunda tam anlamıyla en uygun freelancer araçlarından biridir. Çok fazla seçenek var: yorum ekleyebilir, belge parçaları ekleyebilir ve altını çizebilir, görseller ve imzalar ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

 1. LastPass: Ücretsiz Şifre Yöneticisi

  Farklı web sitelerine kaydolmanız gerekiyorsa, LastPass tasarruf edecek size kayıt formlarını doldurmak için gereken zaman.

 1. Lazarus: Form Recovery

  Son uzantıları karşılamak için acele ediyor musunuz ve makalenizi siteye yüklemek için bir form doldurmanız mı gerekiyor? Bu hepimize oldu: aniden bir hata meydana gelir ve yeniden başlamak zorundasınız. Lazarus tüm bilgilerinizi koruyacak, böylece bu olduğunda zaman kaybetmeyeceksiniz. Eğitim ve işe uygun.

 1. Lightshot (ekran görüntüsü aracı)

  Lightshot, freelance işler için en popüler uygulamalar arasında. Google kitapları kullanmanız gerekiyorsa, metni belgenize kopyalamanız gerekebilir. Lightshot ile web sayfasının seçili herhangi bir bölümünü hemen yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

 1. Wikipedia için Arama Yardımcısı

  Wikipedia, şu anda internette en sık adresli ansiklopedi. Gün boyunca defalarca erişmeniz gerekiyorsa, Wikipedia makalelerinin doğrudan aranması için LookUp Companion uygulamasını yükleyebilirsiniz.

 Wikipedia eklentisi için Lookup Companion ekran görüntüsü

 1. Mailvelope

  E-postalarınızı e-postalarınızla güvenceye almanın mükemmel bir yolu şifreleme yardımı. Gmail, Outlook, Posteo, Yahoo !, ve GMX için kullanabilirsiniz. Göndermeden önce e-postaların ve ekli dosyaların metinlerini şifreleyin.

 1. MakeGIF Video Capture

  Siteniz veya sunumunuz için GIF gerekiyorsa, MakeGIF Video Capture ile HTML5 tabanlı bir klip yakalayabilirsiniz.

 1. Mind Meister Quick Access

  Bu, yazarlar için sahip olması gereken araçlardan biridir.

  Bu şaşırtıcı:

  Kendi kitabınızı bile yazabilirsiniz. Sadece fikirlerinizi ortaya koyuyor ve bir yapı olarak kullanabileceğiniz bir zihin haritasında nasıl organize edildiğini görüyorsunuz.

 Zihin Meister Hızlı Erişim eklentisi ekran görüntüsü

 1. Noisli

  Konsantrasyonu sürdürmek için zor müzik dinleyebilirsiniz veya TV seyredin. Bu eklenti, görevinize odaklanmanıza yardımcı olacak bir ortam gürültüsü yaratacaktır. Seçilebilecek çeşitli seçenekler var.

 1. OneNote Web Clipper

  Bu, EverNote'a benzer; çevrimiçi gördüğünüz her şeyi kaydedebilirsiniz. Bu nedenle, sadece en sevdiğiniz kişiyi seçin.

 OneNote Web Clipper chrome extension ekran görüntüsü

 1. OneTab

  Bir görev üzerinde çalışırken, çoğu zaman aynı anda tarayıcınızın yavaşlamasını sağlayan sayfalara erişmeniz gerekir. Bu uzantı, tüm bağlantıları tek bir kümede birleştirir.

 1. PDF Viewer

  Dokümanları, vergileri ve sözleşmeleri imzalarken zaman kazanın. PDF Viewer ile bunları yazdırmanıza, imzalamanıza ve tekrar taramanıza gerek yok. Photoshop'ta ders almak zorunda kalmadan potansiyel müşterileri harika grafiklerle yakalayın.

 1. Pinterest Kaydet Düğmesi

  Genellikle Pinterest'teki orijinal resmi bulmayı denediniz ve başarısız oldunuz mu? Bu araçla, ihtiyacınız olan kaynağa yönlendirilmekte çok zaman kazanabilirsiniz.

 1. Pixlr Editor

  Kaliteli fotoğraflara mı ihtiyacınız var? Görüntü hatalarını hızlı düzeltmek için bu fotoğraf düzenleyiciyi kullanın.

 Pixlr Editor Extension ekran görüntüsü

 1. Plus, Trello için Artı

  Bu zaman yönetimi eklentisi, görevleri “devam etmekte olan” işleminden “devam etmenize” olanak sağlar Tamamlandı ”yönetim kurulu, yapmanız gereken her görev için zaman sınırı koyuyor.

 1. Polly Lingual

  Çeviri alanında hayatınızı zaten kazanmış olsanız veya işiniz için yeni bir dil edinmeye çalışsanız da, Lingualy yararlı bir araç olacak. Kelime bilginizi testler, tavsiyeler, makaleler ve daha fazlasıyla genişletir.

 1. Print Friendly & PDF

  Web sayfalarını kolayca PDF'ye dönüştürebilir, gereksiz parçaları ve reklamları yazdırmak veya kaldırmak için göndermeden önce düzenleyebilirsiniz.

 Print Friendly ve PDF uzantısı ekran görüntüsü

 1. Project Naptha

  Çevirilerle, yeniden yazma ve metin yazarlığıyla uğraşırken, genellikle görüntülemeniz gereken görüntülerdeki metinlerle karşılaşırsınız. Naptha, metnin kopyalanmasına ve düzenlenmesine olanak sağladığı için problem için mükemmel bir çözümdür.

 1. Pushbullet

  Bildirimler, bilgisayarınız ve akıllı telefonunuz için önemlidir. Pushbullet uzantısı, bildirimlerinizi iOS veya Android'de çağrılar da dahil olmak üzere aldıklarınızla aynı hizaya getirir.

 1. Alıntılar

  Amacınızı destekleyen bir başkasının eserinden alıntı yapmanız mı gerekiyor? Tırnaklar arasında gezinmek zor değil ve tasarım göze hoş geliyor.

 Tırnaklar için ekran görüntüsü uzantısı

 1. Raportif

  Müşterilerden çok fazla e-posta adresiniz var ve sık sık size kimin e-posta gönderdiğini merak ediyor musunuz? Şimdi size daha sonra erişebileceğiniz gönderenle ilgili tüm bilgileri gösteren her mesaj için bir kenar çubuğuna sahip olabilirsiniz.

 1. Readism

  Readism kesinlikle okumak zorunda olduğunuz Chrome uzantıları listesinde. İş gününüz boyunca çok fazla malzeme. Zaman planlamayı kolaylaştıran bir makalenin okunmasının ne kadar süreceğini gösteriyor.

 1. Zemanta'nın İlgili İçeriği

  Bu uzantı, neredeyse tüm tarayıcılar ve işletim sistemleri için oldukça evrensel ve kullanılabilir. Makalenize çeşitli içerik sitelerinden görüntüler ve bağlantılar eklemenize yardımcı olur.

 Zemanta eklentisinin İlgili İçeriği ekran görüntüsü

 1. Chrome ve ChromeOS için RescueTime

  Rescue Time, Google Chrome için en faydalı eklentiler arasındadır. erteleme sıkıntısı çekiyorsanız. Uzantı, bir sitede ne kadar zaman harcadığınızı tahmin eder ve bir rapor oluşturur.

 1. Google Drive'a kaydet

  Dropbox ile aynı şekilde, Google Drive belgeleriniz, resimleriniz, çizelgeleriniz ve ihtiyacınız olan her şey için bir depolama alanı görevi görür.

 1. Cebinize Kaydet

  Müşterinizin gönderdiği bir makaleyi okumanız gerekiyor ancak derhal yapmak için vaktiniz yoksa, hemen Pocket hesabınıza kaydedebilir ve daha sonra geri dönebilirsiniz. Teknoloji tüm güncel olaylar hakkında güncel kalmanıza izin verir.

 1. Screencastify

  Ek bir yazılım olmadan bir video klip yapmanız gerekiyor mu? Screencastify, videonuzu YouTube'a veya herhangi bir bulut depolamasına kaydeder.

 1. Scrible Toolbar

  Bir ekip üzerinde çalışıyorsanız, bu uzantıyı eşlerinize iyi bir kaynak eklemek ve paylaşmak için kullanabilirsiniz. Bu, öğrenciler ve serbest çalışanlar için yararlı bir eklentidir.

 1. Gmail için Güvenli Posta (Streak ile)

  Müşterilerle yazışmalarımız oldukça gizliyse, bu uzantıyı iletilerinizi şifrelemek ve bir şifre belirlemek için uygulayabilirsiniz.

 Secure Mail for Gmail eklentisi ekran görüntüsü

 1. Google Chrome için Kindle’a Gönder

  Serbest yazma işlerinde genellikle Kindle cihazınızla daha kolay olan büyük miktarda metin okunması gerekir. İşte başlangıç: Makaleleri istediğiniz formata dönüştürebilir ve doğrudan okuyucuya gönderebilirsiniz.

 1. Session Buddy

  5 yıldızlı derecesiyle, genellikle 2016'nın en iyi Chrome uzantıları listesinde görünür. Session Buddy sekmelerinizi, onları kurtarmanıza, sonradan tasarruf etmenize, bir yere koymanıza, paylaşmanıza veya istediğiniz şeyi yapmanıza olanak tanıyan en iyi şekilde yönetir.

 1. Facebook, Twitter, Google+ ile paylaşın

  İnsanları günlük deneyimleriniz hakkında bilgilendirmek ve çalışma bilgilerinizi paylaşmak için sadece Facebook'a ihtiyaç duymak, bu basit uzantı çok faydalı olacaktır.

 1. Seçin ve Konuşun – Konuşma Metni

  Serbest çalışanların gözlerinde sorun yaşamaları nadir değildir çünkü ekrana uzun süre bakmak zorundalar. SpeakIt kullanın ve gözlerinize hak ettikleri kalanı verecektir. Bunu konuş! metni sesli olarak okuyacak (erkek / kadın sesi seçeneği dahil edilmiştir).

 1. Gmail ™ ve Facebook ™ 'dan SMS

  Yeni başlayanlar için serbest meslekler genellikle müşterilerle iletişimin stresiyle bağlantılıdır. Anında geri bildirim almayı öğrenmek zorundasınız. MightyText, iletilerinizi tarayıcıda gösterir; böylece hemen tepki verebilirsiniz.

 1. Speedtest by Ookla

  Metin, resim veya yazılım geliştirme ile çalışsanız da, kaçınılmaz olarak İnternet'ten bazı materyaller indirmeniz gerekir. Bu uzantı, indirme ve yükleme hızlarınızı test eder ve farklı siteleri ziyaret ederek performansın nasıl etkilendiğini tahmin eder.

 Speedtest by Ookla extension screenshot

 1. StayFocused

  Engellemek istediğiniz web sitelerini belirtebilirsiniz. Ayarlanan zaman sınırı dolduğunda eklenti listedeki siteyi engeller.

 1. Şık – Herhangi bir web sitesi için özel temalar

  Bu, çalışan bir araç değildir, ancak göz atmanızı kesinlikle iyileştirebilir güzel ve kullanışlı bir arayüz sunarak aramayı deneyimleyin ve hatta kolaylaştırın.

 1. TabCloud

  Sekmelerinizi birkaç cihazda mı kullanmanız gerekiyor? TabCloud ile onları istediğiniz yerde yeniden yaşayın ve kaydedin.

 1. Taco

  Komik adla kanmayın. Aslında, bu en komik krom uzantılarından uzak. Aksine, Taco güçlü bir verimlilik artırıcısıdır. Tüm uygulamalarınızı ve bildirimlerinizi listelemek için merkezi bir konum sağlar, bu da çok daha basit bir şekilde kategorize etmeyi ve kategorize etmeyi sağlar.

 Taco extension ekran görüntüsü

 1. TeamSync Bookmarks

  Sosyal ağlar aracılığıyla meslektaşlarınızla bilgi paylaşmanız gerektiğinde, kopyala-yapıştır'ı unutun, çünkü bu paylaşım için mükemmel bir platform. Ayarlarda, yer imleri için özel bir klasör ekleyebilir ve onu herhangi bir grup insanla paylaşabilirsiniz.

 1. The Great Suspender

  Çok tüketen sekmelerle ilgilenen serbest çalışanlar için en iyi krom eklentilerinden biri Hafıza Uzantı, daha sonra yeniden yüklenebilecek sekmeyi boşaltan kaynakları korur.

 1. Thesaurus.com

  Bu, metin yazarları için bağlam için en uygun sözcüğü bulmaya yardımcı olduğu için mükemmel bir serbest meslek aracıdır. Fikirlerinizi biçimlendirmek için zaman harcamanıza gerek kalmayacak.

 1. TickTick – Yapılacaklar ve Görev Listesi

  Zaman yöneticilerinin tüm sonsuz seçeneklerini anlamaya çalışırken zorluk çekiyor musunuz? Bu araç basit ve güvenilirdir. Programınızı düzenlemenize, birkaç cihazı senkronize etmenize ve örneğin yeni görevler eklemenize olanak tanır.

 1. TimeOut

  Çoklu görev artık yönetilemediğinde, TimeOut tarafından sağlanan Pomodoro tekniğini deneyebilirsiniz. Tamamen 25 dakika çalışmakla ilgili, sonra 5 dakikalık bir ara verdikten sonra 15 dakika daha uzun bir ara veriniz.

 Zaman aşımı uzantısı ekran görüntüsü

 1. Toggl Button: Verimlilik ve Zaman Takibi

  Bir zaman izleme aracı seçimi konusunda şüpheleriniz varsa, kesinlikle diğerlerinin üzerinde durduğu için Toggl'i tercih etmelisiniz. Dahası, çeşitli entegrasyonların uzun bir listesi ve kullanabileceğiniz 70'den fazla araç bulunmaktadır.

 1. Görsel geri bildirim için TrackDuck aracı

  Bu, özellikle müşterilerinden genellikle zorlu olduğu için müşterilerinden görsel geri bildirim isteyen tasarımcılar için kullanışlıdır. talimat listesindeki bir görevi anlayın. Geri bildiriminizi iyileştirin, hataları önleyebilir ve daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

 1. TweetDeck

  Twitter'ı program ve linklerinizi göndermek için kullanmakta rahat ederseniz, TweetDeck hesabınızı daha kolay yönetmenize yardımcı olur.

 TweetDeck eklentisi ekran görüntüsü

 1. ] Video DownloadHelper

  Çalıştığınız bir videoyu indirmenize yardımcı olan bir uzantı daha. Bununla birlikte, bu YouTube'un ötesine geçiyor ve birçok siteyi destekliyor.

 1. Web Geliştiricisi

  Web Geliştiricisi, duyarlı mizanpajlar oluşturma, stilleri devre dışı bırakma ve stil oluşturma gibi birçok seçenekle serbest tasarımcıların en iyi araçları arasında.

 1. Web TimerandTimer

  Bu uzantı size iş gününü nasıl harcadığınızı izlemek için bir grafik sunar. Bu şekilde, zamanlamanıza ek görevler ekleyebilir ve her zaman üretken kalabilirsiniz.

 1. WikiWand: Wikipedia Modernize

  Wikipedia ile çalışmanızı kolaylaştırmak için WikiWand ile tasarımınızı geliştirebilirsiniz. İçeriği optimize eder ve görüntüleri ve yazı tiplerini kişiselleştirmenize izin verir.

 Wikiwand Wikipedia Modernize eklenti ekran görüntüsü

 1. WiseStamp – Gmail için E-posta İmzaları

  Uzantı, tüm sosyal ağlara bağlanabilecek ve yapılacak olan e-posta imzanızı oluşturmanıza olanak sağlar inanılmaz profesyonel gözüküyorsun.

 1. WOT: Güven İnternet, Web Sitesi İtibar Puanları

  Serbest çalışanlar genellikle tarama deneyimlerinde WOT kullanıyor. Siteleri, güven faktörüne göre derecelendirir, hatta siz girmeden önce kötü bir üne sahip olanları gösterir.

 1. Writer

  Writer'ın en önemli avantajı, çevrimdışı çalışabilmeniz ve belgelerinizi otomatik olarak kaydedebilmenizdir. Dahası, arkaplanları ve yazı tiplerini seçebilir, kelimeleri sayabilir ve metni PDF'ye dönüştürebilirsiniz.

 1. Wunderlist

  Farklı cihazlarla senkronize edilebilen yapılacaklar listesi oluşturmanın bir yolu. Ayrıca bildirimleri oluşturma ve ilerlemenizi takip etme işlevi de vardır.

 Wunderlist Chrome Panel eklentisi ekran görüntüsü

 1. Xmarks Bookmark Senkronizasyonu

  Google Chrome Web Mağazası, yer imleri, ayarları, şifreleri senkronize etmeyi sağlayan çeşitli uygulamalarla doludur, ve diğer kişisel bilgiler. Bununla birlikte, bu, tüm tarayıcılarınızı senkronize etmenizi mümkün kılan belirgin bir avantaja sahiptir.

 1. Zotero Bağlayıcısı

  Zotero, öğrenciler, araştırmacılar ve serbest yazarlar için en iyi krom uzantıları listesindedir.

Serbest meslek uzmanı olmak, çalıştığınız alan ne olursa olsun kesinlikle mükemmel bir iştir. Çalışmalarınızı sizin için en iyi şekilde organize etmek için size çok fazla özgürlük tanır. Bu nedenle verimliliğinizi artırmak ve iş akışınızı sorunsuz ve zevkli hale getirmek için elinizde tüm gerekli araçlara sahip olmanız son derece önemlidir.

Google Chrome uzantıları size yardımcı olabilir:

 • Programınızı düzenleyin
 • Dokümanlarla çalışın
 • Dilbilgisi ve yazım denetimi
 • Sekmeleri yönet
 • Göz atma geçmişinizi güvence altına alın
 • Çevrimiçi kitap ve diğer şeyler alırken zaman kazanın
 • Müşterilerinizle iletişim kurun
 • aslında ne istersen yap

Hemen yükle onları, gelecekteki serbest deneyimin için daha verimli ve başarılı olacaksın.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir