Olivia Colman Kimdir? Hayatı, Biyografisi ve Oscar Hikayesi

Olivia Colman kimdir who

Olivia Colman, etkileyici oyunculuk tarzıyla ünlü, yetenekli bir sinema oyuncusu. Televizyon, sinema ve tiyatrodan oluşan karma bir kariyere sahiptir. Olivia Colman Kimdir? birlikte inceleyelim.

2000 yılında başlayan oyuncu, kendi neslinin en saygın piskoposlarından biridir ve sektördeki rolleri için birçok ödül kazandı. Kariyeri boyunca kazandığı bazı ödüller arasında üç BAFTA Ödülü, bir Volpi Kupası – Venedik Film Festivali’nde, bir Altın Küre Ödülü, dört BAFTA Ödülü ve iki Emmy Ödülü adaylığı yer aldı.

Oyunculuk yanı sıra, Colman aktivizm ve sadaka içine. 2014 yılında, tanınmış İngiliz yardım kuruluşu Tender’in himayesi yapıldı. Yardımseverlik evi temel olarak gençlere cinsel istismarı ve şiddeti nasıl önleyebileceklerini öğretmek için sanat ve tiyatro kullanır.


Olivia Colman Hayat Hikayesi ve Biyografisi

Olivia Colman kimdir
Olivia Colman kimdir

Olivia Colman kimdir denildiğinde akla ilk olarak oscar adayı olduğu geliyor fakat hayatı aslında birçok etkileyici başarı hikayeleriyle doludur.

Olivia Colman’ın etkileyici hayat hikayesi:

Keith Colman ve Mary Colman’ın kızı Olivia Colman, showbiz çevresi içinde ve dışında sağlam bir ün kazandı. Babası yetkili bir sörveyör ve annesi bir hemşiredir. Sonuncusu 30 Ocak 1974’te Norwich, Norfolk, İngiltere’de doğdu. Tam adı Sarah Caroline Olivia Colman olan aktris, uyruklu İngiliz. Fakat etnik kökenini açıklamadı.

Olivia lise dönemini Norwich’teki Norwich Kız Lisesi’nde ve daha sonra Holt’taki Gresham’s School’da geçirdi. Mezun olduktan sonra, Homerton College, Cambridge’de okudu. Aktris daha sonra Drama eğitimi için Bristol Old Vic Tiyatro Okulu’na kabul edilecekti. Sonunda 1999 yılında arkadaşları ile mezun oldu.

İngiliz film yıldızı, Jean Brodie rolündeki ilk rolünü okulunun drama yapımı, The Jean of Brodie’nin başyapıtı olarak gösterdikten sonra oyunculukla ilgilenmeye başladı Ayrıca Homerton College’da geçirdiği süre boyunca Cambridge University Footlights Dramatic Club’a seçildi. Seçmelerdeyken gelecekteki ortak yıldızlar Peter Serafinowicz, Robert Webb ve David Mitchell ile tanıştı .

Olivia Colman isimli ödüllü aktrisin şu anda net 3 milyon dolarlık değeri var. Sadece binden fazla takipçisi olduğu Facebook’ta aktif. Şu anda, onun vücut ölçüleriyle ilgili detaylar mevcut değil ancak Olivia Colman’ın mükemmel durumda olduğunu onaylayabiliriz.


Olivia Colman Aile Hayatı – Kocası

Olivia Colman ve kocası Ed Sinclair, ilk kez yirmi yaşlarında tanıştılar. O sırada, Olivia öğretmen eğitimi görüyordu; Sinclair bir hukuk okulunda üçüncü yılındayken  Footlight’taki Masa Yönetmenleri adlı dramanın yapımına katılmaya hazırlanıyordu . O zamanlar hukuk öğrencisi olmasına rağmen, oyunculuk ve oyun yazmaya çok ilgi duyuyordu çünkü ders çalışmalarından memnun değildi. Oyuncu ilk bakışta Ed’e aşık oldu ve daha sonra arkadaş oldular. Parite resmen düğümü ailelerinin ve arkadaşlarının huzurunda resmen bağladıklarında Ağustos 2001’de ilişkilerini bir başka seviyeye taşıdı.

8477493x

Çiftin birlikte üç güzel çocuğu var – isimleri henüz serbest bırakılmamış bir kızı (2015 doğumlu) ve Finn Sinclair ve Hall Sinclair adında iki oğlu. Olivia son çocuğuna hamileyken, hamileliğinin  sekizinci ayına kadar The Night ManagerTV dizisini çekti .

Ayrıca, İngiliz drama dizisi Broadchurch’ün ikinci bölümünü çekmek için bebeğini aldıktan dokuz ay sonra çalışmaya geri döndü  .

Olivia’nın kocası yazmaya ve oyunculuk yapmaya başladığından beri, sektörde hesaba katma gücü haline geldi. Bir aktör ve yazar olarak, Hollywood’da birçok projeyi tamamladı. Cambridge Üniversitesi’nden mezun oldu, en iyi 2002 televizyon dizisi Look Around You’daki rolüyle tanınıyor Filmin ve TV senaryosunun İngiltere ve Fiji, Yeni Zelanda’da büyüdüğü bildirildi.

Aktrisin aile hayatı hakkında konuşurken, Sinclair ile evlenmenin başının başına gelen en iyi şey olduğu çok açık. İkisi birbirlerine aşık topuklar üzerinde kafa vardır. Sık sık birlikte ortaya çıkıyorlar ve Colman’ın üç çocuğunun babasıyla olan yaşamı en iyi şekilde ciddi çift hedefleri olarak tanımlanabilir. Sevgililer, üniversitede tamamen farklı bir şey çalışsalar bile ekran yıldızları kadar harikalar. Şu anda, çocuklarına ya da ne yaptıklarına dair hiçbir bilgi bulunmuyor. Fakat onların çalışmaları ile iyi ve meşgul olduklarına inanıyoruz.


Olivia Colman Kimdir? Nerelidir? Hayat Hikayesi Nedir? Filmleri Nelerdir? Kocası Kimdir? gibi sorulara cevap aradığımız bu içerik birtakım alıntılar içermektedir.


Ayrıca Bakınız : Amy Johnston Kimdir?


Ayrıca Bakınız : Aydın Boysan Kimdir?


Ayrıca Bakınız : İsrael Broussard Kimdir?


Ayrıca Bakınız : Karim Raydan Kimdir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir