Karim Raydan Kimdir?

Karim Raydan Kimdir

Dünyanın önde gelen yöneticilerinden biri olan Karim Raydan’dan bahsetmek istiyoruz. Karim Raydan genç yaşta iş hayatına başlayıp başarılı olan nadir kişilerden birisidir.

Karim Raydan JTİ Türkiye Genel Müdürüdür. (Japan Tobacco International)

Kariyerine 1993 senesinde Dubai’deki Beynelmilel Distillers and Vintres firmasında Körfez Bölgesi Pazar Müdürü olarak başlayan Raydan, 2002 seneye kadar Lübnan ve Birleşik Arap Buyruklukları’nde hızlı tüketim sektörlerinde faaliyet gösteren değişik firmalarda yöneticilik yaptı.

Oluşturduğu taktikler ile pazarlama ve satış alanlarında çeşitli başarılara imzaladı ve projeleri en iyi uygulamalar arasında dünya çapında ödül aldı. 2002 seneninde, satış ve pazarlama işlevleri yönetmek için JTI’a katılan ve İngiltere’ye yerleşen Karim Raydan, bu alanda yerel taktiklerin belirlenmesini sağladı.

Raydan bugüne kadar, Orta ve Yakın Doğu, Afrika, Türkiye (MENEAT) ve WWDF bölgesinde Pazarlama ve Satıştan Mesul Bölgesel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Raydan mevcut sorumluluklarına ek olarak 2013 seneninde, Al Nakhla Tütün Şirketi’nin JTI bünyesine katılmasıyla, şirketin nargile faaliyetlerinin idarenini de üstlendi. İşletme idaresi mezunu Raydan, yüksek lisansını (MBA) Lübnan Amerikan Üniversitesi’nde bitirdi.

Karim Raydan evli ve iki çocuk babası.

Karim Raydan’ın Şüpheli Ölümü

JTI’nın Türkiye Genel Müdürü 51 yaşında olan Karim Raydan, 5 senedir Göktürk Country Hotel Villa Haneleri’nde kalıyordu. Raydan sabah saat 09.00 sıralarında SPA’ya girdi. Daha sonra kapalı yüzme havuzuna geçti. Burada yüzdüğü sırada başı öne eğildi ve batmaya başladı. Havuzda yüzen S.Ö, Raydan’ın hareketsiz şekilde suda battığını farkederek yüzme havuzu görevlisi E.K’ya seslendi. E.K, Raydan’ı havuzun kenarına çıkardı. Otelde kalan doktor Ş.N’ye haber verildi. Doktor, ambulans gelene kadar Raydan’a müdahale etti.

Raydan kısa müddette gelen ambulansla hastaneye götürüldü. Hastanede Raydan’ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Polise haber verilmesi üzerine polis olayla alakalı araştırma başlattı. Otel kameraları incelendi. Ceset üzerinde rastgele kesici, delici veyahut ateşli silah izine rastlanmadı. Doktor Ş.N, polise, Raydan’a müdahale ettiği sırada soluk alıp verdiğini ve kendisine yüksek tansiyon hastası olduğunu söylediğini belirtti.

JTI’nın Türkiye Genel Müdürü havuzda öldü

Kayıtlara ‘kuşkulu ölüm’ olarak giden olayda Raydan’ın net ölüm nedeninin Adli Tıp Müessesesi’nda yapılacak incelemeyle netlik kazanacağı belirtildi. Lübnan asıllı İngiltere yurttaşı Raydan, 2015 seneninde JTI’nın Türkiye Genel Müdürü olmuştu.


Karim Raydan Kimdir? başlıklı bu yazı birtakım alıntılar içermektedir.

Küçük Bir Dipnot;

Unutmayın, bilgi paylaştıkça çoğalır!

Bizler, metabilgi ekibi, özgün ve derleme olarak iki farklı şekilde içerik üretiyoruz ve yayınlıyoruz. Hak ve telif sahipleri kendi içeriğinin kopyalandığını veya izinsiz kullanıldığını düşünüyorsa, söz konusu içeriğin altına yorum olarak bu durumu bildirebilirler. Uzman ekibimiz gerekli düzeltme ve tekzip ile gereğini yerine getirecektir.


Ayrıca Bakınız : Amy Johnston Kimdir?


Ayrıca Bakınız : Aydın Boysan Kimdir?


Ayrıca Bakınız : İsrael Broussard Kimdir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir