Joelle İmamoğlu Kimdir?

joelle imamoğlu kimdir

Asıl Adı Joelle Danon İmamoğlu olan Joelle dünyaca ünlü bir grafik tasarımcıdır.

Son günlerde Yılmaz Özdil’e ait Mustafa Kemal isimli kitabın özel koleksiyon serisinin kapak ve içerik tasarımını yapmasıyla gündeme geldi.

Joelle İmamoğlu Kariyeri ve Hayatı

Genç yaşta resim dersleri almaya başlayan Joelle Danon İmamoğlu. London College of Printing’de (bugünkü LCC) Brian Grimbly’nin başında bulunduğu tipografi ağırlıklı Media and Production Design bölümünü bitirdi.

Daha sonra meslek hayatına New York Citicorp’un tasarım departmanında başlayarak dünyada ses getiren çeşitli grafik tasarımları hayata geçirdi.

Londra’da Martin Ashley bürosunda finansal belgelerin tasarımı konusunda uzmanlaşan Joelle Danon İmamoğlu yalnızca Amerika’da kalmadı, İtalya ve İsviçre’de de çeşitli tasarımlar gerçekleştirdi.

Evlendikten sonra eşinin reklam ajansında çalışmalarına devam etti.

Eşinin reklam ajansını kapatmasının ardından tekrar bireysel kitap kapak ve grafik tasarım çalışmalarına ağırlık veren Joelle İmamoğlu’na göre;

Her kitapta işin talep ettiği mükemmel küçük bir dünya kurma şansına sahipsiniz.

Joelle İmamoğlu Sözleri

Kitap kendi kendini tasarlar. Malzeme size konuşur. Bazen fısıldayarak, bazen yüksek sesle nasıl bir şekle girmek istediğini size anlatır. Size de aracılık etmek kalır. Kişiliğiniz, bilginiz, maharetiniz neyse, ona bir renk katar.

Önemli olan dinlemeye ve bakmaya istekli olmaktır. Çözüm zaten malzemenin içinde, gözünüzün önündedir. Hangi konu gelirse gelsin yıllarca aynı kitabı yapanlar, başkalarının çözümünü ithal edenler, meselenin özünü kaçırıyorlar.

İşin talep ettiği karşılığı tam olarak bulmuş olmanın yol açtığı aşkın anlar oluyor arada sırada.

Joelle İmamoğlu’na Göre Fikir Nedir?

Tasarım ve dizayn konularında en çok merak edilen husus fikir bulma veya ilham olmuştur.

Fikir, size bir kapı açacağı ve sizin de o kapıdan zarif bir şekilde girebileceğinize dair bir fikirsizlik halidir. Bu yaklaşım, fikri de süreç içinde çıkaracaktır.


Ayrıca Bakınız : Distopya Nedir?


Fikir ve yaklaşım doğruysa, yaptığınız iş de sağlam oluyor. O zaman o işin ileride sizi rahatsız etmeme lüksünü kendinize tanımış oluyorsunuz.

Mustafa Kemal Kitabı ve Joelle İmamoğlu

Joelle İmamoğlu son dönemde adını sıkça duyduğumuz Yılmaz Özdil’e ait Mustafa Kemal isimli eserin özel koleksiyon baskısının kapak ve içerik tasarımını yaptı.

Bu özel eser yalnızca 1881 adet basılmış olup, dünya üzerinde bu zamana kadar kitap yapımında kullanılan en kaliteli malzemeleri içermektedir.

Yılmaz Özdil - Mustafa Kemal kitabı Özel Koleksiyon Serisi
Yılmaz Özdil – Mustafa Kemal kitabı Özel Koleksiyon Serisi

Yılmaz Özdil – Mustafa Kemal Kitabı Özel Seri Hakkında

Atatürkçü ve Kemalist duruşuyla dikkat çeken yazar Yılmaz Özdil, son yayınlanan kitabı Mustafa Kemal ile son dönemin en çok ciro yapan baskı başarısını yakaladı.

Kitabında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve başarılarını basit, anlaşılır ve akıcı bir dille ele alan Yılmaz Özdil başarısını daha ileri noktalara taşımaya kararlı.

Daha önce birçok dünya lideri ve marka için hazırlanan özel koleksiyon serileri içerisine Mustafa Kemal eserini dahil etme kararını aldı ve Mustafa Kemal kitabının özel koleksiyon serisi yakın zamanda piyasaya sürülecek.

Yılmaz Özdil – Mustafa Kemal Kitabı Özel Seri

Neden Bu Kadar Pahalı?

Öncelikle bu eser bir özel seri veya koleksiyon serisi olduğu için piyasada herhangi bir fiyat ölçütü yoktur.

Özel seriler, tanınmış kişi yada markalar için hazırlanan olağan baskılarına göre bir takım farklılıkları bulunan ve en önemlisi sınırlı sayıda basılan eserlerdir.

Bu nedenle koleksiyon ve özel serilerin fiyatı konusunda eleştirilerde bulunmak yersizdir.

Yılmaz Özdil’e ait Mustafa Kemal isimli eserin klasik baskısına tüm kitabevlerinden ulaşabilirsiniz.

Yılmaz Özdil - Mustafa Kemal Özel Koleksiyon Serisi
Yılmaz Özdil – Mustafa Kemal Özel Koleksiyon Serisi

Yılmaz Özdil’e ait Mustafa Kemal isimli eserin Koleksiyon / Özel Serisi 1881 adet basılmış olup 23 Ocak 2019 09:05 de Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından satışa sunulacaktır.

Yılmaz Özdil’i, Kırmızı Kedi Yayınevi’ni imtiyaz sahiplerini ve bu eserin orataya çıkmasında emek sarf eden herkesi canı gönülden kutlar, tebrik ederiz.


Kırmızı Kedi Yayınları tarafından satışa çıkarılacak Yımaz Özdil’in kaleme aldığı Mustafa Kemal Özel Seri / Kolaksiyon 1881 isimli kitap hakkında daha detaylı bilgi için:

Kırmızı Kedi – Mustafa Kemal Özel Koleksiyon 1881


Ayrıca Bakınız : Atatürk’ün Yılbaşı Konuşması


Ayrıca Bakınız : Fransız Dergisinde Bir Dünya Lideri : ATATÜRK


Ayrıca Bakınız : Atatürk’ün Vasiyeti


Ayrıca Bakınız : Atatürk’ün Ekonomi Hakkındaki Sözleri


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir