Daisy Ridley Kimdir?

Daisy Ridley Kimdir?

Star Wars gibi kült bir yapımda küçük bir sahneden sonra oldukça tanınarak şöhreti yakalamış bir genç ve yetenekli oyuncudan bahsediyoruz.

Onun adı Daisy Ridley, kariyerinde başarı basamaklarını emin adımlarla tırmanan Daisy 2019’da vizyona girecek Chaos Walking (Kaos Yürüyüşü) isimli filmde başrol oynamaktadır.

İngiliz oyuncu Daisy Ridley, “Star Wars: Uyanıyor Gücü” ve devamında “Son Jedi” de Rey rolündeki büyük rolüyle uluslararası olarak tanındı.

Daisy Ridley Kimdir? Künyesi

Gerçek AdıDaisy Ridley
Doğum Yeri
Londra / Ingiltere
Doğum Tarihi10.04.1992 (26 Yaşında)
Mesleği Aktris, Film Aktristi ve Oyuncusu
TanınmaStar Wars

10 Nisan 1992’de Londra, İngiltere’de doğan Daisy Ridley, çeşitli ekran projelerinde rol almadan önce bir sahne sanatları okulunu bitirdi.

Seçmelere birkaç kez girdikten sonra, çok beklenen Yıldız Savaşları: Güç Uyanışlarında (2015) önde gelen parçalardan birine indi. Gişe rekorları kıran bir gişe rekoru kırdı ve genç oyuncu Rey’in Star Wars: The Last Jedi’deki (2017) başrol oynadığı rolünü tekrarladı.

Daisy Ridley Biyografisi ve Hayatı

Daisy Ridley, 10 Nisan 1992’de Londra, İngiltere’de doğmuş ve hem biyolojik kız hem de üvey kız kardeşi içeren dört büyük kardeşi ile büyümüştür.

Ridley’nin ailesi medya ve sanat dünyasındandır. Annesi banka iletişiminde çalışıyor ve babası fotoğrafçı olarak çalışıyor, büyük amcası ise tanınmış oyuncu ve yazar Arnold Ridley’dir.

Ridley ilk eğitimini, Hertfordshire’daki Tring Park Sahne Sanatları Okulu’nda aldı. Drama öğretmeninden mentorluk alma konusunda daha derin bir ilgi duydu ve bir caz ve kabare şarkıcısı olarak yeteneklerini geliştirmeye devam etti.

İlk Roller

2012 yılında, Ridley, 2015’in Scrawl isimli bir animasyon prodüksiyonunda oyuncu olarak çalışmaya başladı. 2013 yılında, kiremit sanatçısı Wiley için bir müzik videosunda görünmesinin yanı sıra, Lifesaver ve Blue Season dizilerinde ve İngiliz TV şovları Casualty, Youngers ve Toast of London bölümlerinde de yer aldı. Ertesi yıl Ridley iki televizyon projesinde daha ortaya çıktı. Bunlar Büyük drama Mr. Selfridge ve adli suç dizisi Silent Witness isimli yapımlardır.

Oynadığı Diğer Filmler

Enerjisinin çoğu Yıldız Savaşları ile ilgili çabalar tarafından tüketilmiş olmasına rağmen, Ridley diğer projeler için zaman buldu.

2016 belgeseli The Eagle Huntress’i hazırladı ve o yıl yayınladı ve aynı yıl Japonca canlandırma filminin ingilizce çevirisi için sadece dün ses çalışması yaptı. 2017 yılında, Kenneth Branagh’ın Agatha Christie romanındaki Cinayetten Orient Express’e uyarlanmasının yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuna katıldı.

Daisy Ridley Fotoğrafları Galerisi

Genç, güzel ve başarılı oyuncu Daisy Ridley’in resmi instagram ve sosyal medya paylaşımlarından yeni projelerini takip edebilir, kendisi hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Daisy Redley – Resmi Instagram Hesabı

Daisy Ridley Kimdir? başlıklı bu yazı birtakım alıntılar içermektedir.


Ayrıca Bakınız : Amy Johnston Kimdir?


Ayrıca Bakınız : Aydın Boysan Kimdir?


Ayrıca Bakınız : İsrael Broussard Kimdir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir