Celal Adan Kimdir? Nerelidir?

celal adan kimdir

Türk politikacı, Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili…Celal Adan kimdir? İşte Celal Adan yaşam öyküsü…

Celal Adan, 10 Eylül 1951’de Ağrı Tutak‘ta doğdu.

 İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezun oldu.

21 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi.

celal adan kimdir
celal adan kimdir

Tasarı ve Bütçe Komisyonu, Adalet Komisyonu ve Türkiye-İtalya Parlamentolararası Arkadaşlık Grubu Azalığı yaptı.

Celal Adan, İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Celal Adan, 10 Eylül 1951 tarihinde Ağrı‘da doğmuştur. Nihat Adan isminde emekli baş komiser ağabeyi vardır. Evli olan Celal Adan’ın 2 çocuğu bulunuyor. Celal Adan eşini politikanın dışında tutuyor.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezunu olan Celal Adan, talebelik senelerinde ülkücü kesimde bulundu. 19 Ağustos 1981 tarihinde başlayan MHP davasında yargılanmış ve davanın vakit aşımından düşmesiyle bilahare salıverilme etmiştir. Celal Adan, İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketlerinin sahibi ve bu arada yöneticisidir.

Tansu Çiller‘in DYP Genel Başkanı seçilmesinden sonra Doğru Yol Partisi İstanbul Şehir Başkanlığı’na Celal Adan getirildi. Celal Adan isimi, Flash TV‘nin kurşunlanması ve Budapeşte‘de Mesut Yılmaz‘ın yumruklanması olayına karıştı. 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde Mehmet Ağar öncülüğündeki DYP‘de görev aldı. DYP‘nin ismini DP olarak değiştirmesinden sonra da bu partide politikaya devam etti. Ancak seçimlerde DP barajı aşamayınca Adan da Meclis’e giremedi.

Celal Adan, 18 Nisan 1999‘da İstanbul‘dan milletvekili seçildi. 21. Dönem DYP ve 24.ve 25. Dönem MHP İstanbul Milletvekilidir. Türkiye–İtalya Meclisler arası Arkadaşlık Grubu azasıdır.

21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP. 11. Sıradan Genel Heyetinde Merkez İdare Heyeti azası olarak seçildi. Akabinde yapılan Merkez İdare Heyeti toplantısı sonrası Başkanlık Divanı azalığına seçilerek Politik İşler ve Meclisten Mesul Genel Başkan Yardımcılığı görevini aldı.

İngilizce ve Fransızca bilen Celal Adan, evlidir ve 2 çocuğu vardır. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem milletvekili seçimlerinde İstanbul’dan MHP. Milletvekili seçildi. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan erken seçimde Celal Adan, tekrar MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olmuştur.


Celal Adan Kimdir?  Celal Adan  Kaç Yaşındadır?  Celal Adan Nerelidir?  Celal Adan Gerçek Adı Nedir? sorularına yanıt aradığımız bu içerik birtakım alıntılar içermektedir.

Celal Adan Resmi twitter hesabı : Celal Adan Twitter


Ayrıca Bakınız : Amy Johnston Kimdir?


Ayrıca Bakınız : Aydın Boysan Kimdir?


Ayrıca Bakınız : İsrael Broussard Kimdir?


Ayrıca Bakınız : Karim Raydan Kimdir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir