Yüksek vasıflı serbest çalışanlar ekonomiye 135 milyar doların üzerinde katkı yaptı

Birleşik Devletler, aksine hükümetin yaptığı eski araştırmalara Karşın, bağımsız bir emek patlamasının ortasında. İsteğe bağlı platformların Devamlı yükselişi ve ürettikleri konser çalışmaları, bir zamanlar işgücü ekonomisi konusundaki hoş bir sohbeti Anne akıma itmiştir. Politika yapıcılar ve işletmeler, aynı zamanda, anekdot olarak doğru olduklarını bildiklerinin istatistiksel olarak doğrulanmasını istiyor: işlerin dijitalleştirilmesi, insanların çalışma biçiminde anlamlı bir değişim yarattı.

İşgücü piyasasının nasıl bölündüğünü incelemek, inanılmaz derecede önemlidir. ekonominin daha eksiksiz bir resmine sahip hükümet. İdeal olarak, bu tablo sadece büyüme ve genişleme alanlarını değil, aynı zamanda bu büyümeyi mümkün kılan işçilerin alt gruplarını da belirlemektedir, böylece uygun Politika ve ekonomik kalkınma girişimleriyle desteklenebilmektedir. Bu, özellikle ABD'deki yüksek vasıflı serbest İş sahibi popülasyonu için Çok önemlidir.

Şimdi soruyorsunuz, yetenekli serbest İş nedir ve Genel olarak bağımsız çalışmadan ne kadar farklı? Bunlar, uzman beceri setleri ve deneyimleri gerektiren, bilgiye dayalı emek yapan işçilerdir. Genel bağımsız işgücünün büyük bir kısmını kapsıyorlar ve yazılım mühendisleri, seslendirme sanatçıları, danışmanlar ve daha fazlası gibi profesyonelleri içeriyorlar.

İşgücünün bu alt kümesinin yaratıcılık ve hizmet sayesinde varoluştan çıkması pek Mümkün değil. işlerinin odaklı doğası. Hem küçük hem de büyük işletmeler için büyük bir Kabiliyet faktörü olarak hizmet veriyorlar ve hızlı bir internet bağlantısına güvenli bir şekilde erişebiliyorlarsa coğrafi konumdan bağımsız olarak geçimini sağlayabiliyorlar. Her şeyden öte, hem Genel nüfus hem de ürettikleri gelir bakımından büyüyorlar.

Nitelikli serbest çalışanların daha iyi anlaşılması için, Fiverr ABD’den gelen ikincil veri kaynaklarını analiz etmek için pazar araştırma şirketi Rockbridge Associates’i görevlendirdi. ABD Federal Bankası ve ABD Çalışma Dairesi Sayım Bürosu, özellikle işveren olmayan şirketler için 20 milyondan Çok vergi iadesine baktı.

Serbest Ekonomik Etki raporu, bu tür bir çalışma için ilk 25 pazarda, Nüfus% 14 (2011-2016 arasında), gelirleri% 19 oranında arttı ve Mahalli ekonomilerine 135 milyar doların üzerinde katkı sağladı (piyasaya bağlı olarak GSYİH'nın% 1 ila 2'si arasında).

Rapor ne bu tür işlerin büyüdüğünü, bu işçilerin Mahalli ekonomilerine Mühim katkılar sağladığını ve gelişmeye devam edecekleri takdirde desteklenmeleri gerektiğini kanıtlıyor. ABD'de yetenekli serbest çalışanlar için oyun alanını Hemen iyileştirecek birkaç şey vardır

Zamanında ücret alabilmek için yasal koruma

Nitelikli serbest çalışanlar için yasal koruma ABD’de yaygın olarak farklılık gösterip göstermediğine bağlı olarak değişmektedir. serbest çalışan müteahhitlerdir veya kendi şirketlerini yönetmektedirler. New York City’nin 2017’de “Serbestçe Hür Değil” Yasası gibi yeni girişimler, serbest İş sahibi olmalarını sağlayarak sürdürülebilir bir Hayat kazanmalarını kolaylaştıran Mühim yasal korumalar sağlıyor. Mevzuat, sözleşmeler yazarken ve müşterilerden ödeme alırken daha iyi durumda olmalarını sağlar.

Genişbant'a evrensel erişim

İnternet hızları Memleket genelinde büyük farklılıklar gösterir. Akamai’nin İnternet’in Devlet raporuna göre, ABD, Cenup Kore, Norveç, Japonya ve diğerlerinin tercihlerinin Çok gerisinde, ortalama bağlantı hızında 10. sırada yer alıyor. New NY Genişbant Programı, FCC’nin Lifeline programı ve belediye kablosuz hareketi gibi girişimler bir yana, hala Çok uzun bir yol var. Aslında, Akamai'nin verileri, ortalama internet hızının geniş bant için FCC'nin 25 Mbps eşiğini aştığı ülkede Washington, DC ve Delaware’in bulunduğunu göstermektedir

Daha Çok işçinin yetenekli freelancerlar olması için eğitim

Çalışma açıkça serbest çalışmanın Mahalli ekonomiler üzerindeki ekonomik faydalarını açıkça göstermektedir, bu nedenle Mahalli yönetimler işgücünü uygun becerilerle donatmalıdırlar. İşgücünde yetenekli serbestleştirmeden faydalanabilecek, ancak ondan Hayat kazanmak için gereken eğitim ve becerilerden yoksun olan pek Çok Kişi var.

Gelişmekte olan birçok sanayide olduğu gibi, bu büyümenin çoğunu Kıyı merkezlerinde ve büyük işletmelerde görüyoruz. şehirler. Hükümetin, topluluk gruplarının ve şirketlerin aynı şekilde eğitimi, kim ya da nerede yaşadıklarına bakmaksızın herkes için uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getirmeleri şarttır.

Yukarıda belirtilen öneriler, yetenekli serbest devletlerin durumunu ilerletmek için uzun bir yol kat edecektir. Amerika'da, bunlardan hiçbiri hükümet paydaşlarına – Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun Dahil edilmesine kadar – mümkün olamayacaklarını, Nihayet çalışmalarının hatalı olduğunu ve nihayet vasıflı serbest işgücünün artan ekonomik etkisini tanımaları gerektiğini kabul etmeyeceklerini kabul edeceğiz.

Brent Messenger, Fiverr'deki Halk Politikası ve Topluluk Katılımı Reis Yardımcılığını yaptı.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir