Vaillant Kimin Şirketi?

Vaillant Markası Kimin

Hepimizin aşina olduğu kombi markası Vaillant kimin hiç merak ettiniz mi?

Bildiğiniz gibi almanya sanayi ve endüstri konusunda uzun yıllardır lider ülke konumunda bulunuyor. Hal böyle olunca Almanya’da üretilen birçok mekanik malzeme daha kaliteli ve ileri teknoloji sayılıyor.

Vaillant Kimin Vaillant Nedir
Vaillant Kimin Vaillant Nedir

Isıtma-soğutma, havalandırma ve özellikle ülkemizde kombi satışı konusunda Almanya’da 150 yıl sene önce kurulan Vaillant Firması ve kendi adını taşıyan kombi markası en çok tercih edilen ürünleri tüm dünyaya sunuyor.

1851 Almanya doğumlu Johann Vaillant ısıtma sistemleri üzerine çalışan bir bilim insanı ve araştırmacıydı. Günümüzde kullanılan kombi sistemlerinin ilk prototipini üreten Johann Vaillant kombiyi icat eden kişidir.

Johann Vaillant 1874 yılında kendi soyadını taşıyan kombi ve soğutma sistemi markası olan Vaillant’ı yarattı.

Zamanla tüm dünyaya yayılan kombi ile ısıtma sistemi Vaillant markasının dünyanın en çok satan kombi markası olmasını sağladı.

Vaillant Şirketi Almanya merkezli bir aile şirketidir ve şirketin hissedarları kurucusu olan Johann Vaillant’ın 3. kuşak temsilcileridir. Vaillant Kimin sorusunun cevabına bu şekilde ulaşmış olduk.

Vaillant Markası Tarihçe

Vaillant’ın tarihçesi, Johann Vaillant tarafından Remscheid Almanya’da kurulduğu 1874 yılına kadar gitmektedir. O tarihten bu yana ısıtma ve havalandırma sektöründe öncü olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye’de Vaillant Kimin?

Vaillant Türkiye Kasım 1992’de tümüyle yabancı sermaye ile kuruldu.

20 seneden uzun bir süredir İstanbul Merkez ve İzmir, Adana, Ankara bölge müdürlüklerinde ve tüm yurda yayılmış yetkili satıcı ve servis teknikerleriyle en yüksek seviyede müşteri memnuniyeti için hizmet vermektedir.

Alman Kombi Devi Vaillant’ın Türk Firması Demirdökümü Satın Alma Haberi

Vaillant Demirdöküm’ü Koç Grubundan Satın Aldı

ALMAN ısıtma ve soğutma aletleri devi Vaillant Group, 1.5 sene önce Koç Grubu’ndan satın aldığı Demirdöküm’ü, yerel marka olarak kullanmaktan vazgeçip, dünyadaki üç ana markasından biri kabul etti. Vaillant, Alman grup, bundan böyle Saunier Duval ve Demirdöküm’ü tüm dünyaya pazarlayacak.

ALMAN ısıtma ve soğutma aletleri üreticisi Vaillant Group, 1.5 sene önce Koç Grubu’ndan satın aldığı Demirdöküm’ü, dünyada kullanacağı üç küresel markası arasına aldı. Başlangıçta Demirdöküm’ün Bozüyük’teki tesislerini tüm markaları için imalat merkezi yapmak isteyen Vaillant, Türk markası Demirdöküm’ün dünya pazarlarındaki gücünü keşfetmesinin hemen peşinden taktiğini değiştirdi.

Vaillant Group, Demirdöküm’ü bölgesel marka olarak kullanmaktan vazgeçip, dünyadaki üç ana markasından biri kabul etti. Alman grup, bundan böyle Vaillant, Saunier Duval ve Demirdöküm’ü tüm dünyaya pazarlayacak. Vaillant Group Türkiye Başkanı ve Demirdöküm Genel Müdürü Christoph Grosser ile Vaillant Group ve Demirdöküm’ün geleceğe yönelik tasarılarını, yeni ürünlerini ve krize bakışını konuştuk.

Vaillant Solar Sistem Üretimi

Vaillant’ın solar oturum ve solar sistemlerle alakalı üretimi de var. Yenilenebilir enerji ısı pompası üretiyor.

Bozüyük’te yenilenebilir enerji ürünlerine de başlayacağız. Demirdöküm veya başka bir marka altında olabilir. Bu teknolojiyi de Türkiye’ye getiriyoruz. Solar sistem aletleri üretimine bu yıl başlıyoruz.

Türkiye, ’yenilenebilir enerji kullanan aletlerin üretim üssü’ olacak. Almanya dahi güneş enerjisini en fazla kullanan ülkelerden.

Vaillant Group, Türkiye’de başka bir şirket almayı düşünüyor mu?

– Türkiye’de yeni bir şirket daha alabiliriz. Bu istikamette çalışmalarımız var. Almanya’daki merkezimizin de bizim de bakışımız aynı, fırsat dünyada her yerde, Türkiye’de, komşu ülkelerde de olabilir. Biz yatırım için fark ülkelere bakıyoruz. Bilhassa Brezilya, Arjantin, Hindistan, İran ve Türkiye bize göre kazanan ülkeler olacak.

Vaillant Senelik imalat kapasitesi Nedir?

– Kombi imalat kapasitemiz 670 bin adet. Şofben 830 bin. Termosifon 250 bin adet. Klima 400 bin adet. Radyatör 4.5 milyon metre. Hedefimiz, 1 milyon adet kombi, 700 bin şofben, 400 bin termosifon, 1.2 milyon klima, 1 milyon adet solar sistem imalat kapasitesine erişmek.

CHRISTOPH GROSSER KİMDİR?

VAILLANT Group Türkiye Başkanı ve Demirdöküm Genel Müdürü Christoph Grosser, 1953 Almanya doğumlu. 1979’da Türkiye’ye yerleşen Grosser, 1983’ten itibaren danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

1992’den itibaren Vaillant Genel Müdürlük görevini yürütüyor. Romanya ve Bulgaristan Vaillant’ların da Bölge Müdürü. Haziran 2005’ten itibaren Vaillant Group Çin’in Danışmanı. 2007’de Demirdöküm’ün satın alınmasının hemen peşinden Vaillant Group Türkiye başkanlığına getirildi.

Nisan 2008’den beri Demirdöküm Genel Müdürlüğü’nü de sürdürüyor.

Video İçerik – Vaillant Kimin Markası?

Vaillant Kimin Markası? başlık bu içerik için özel olarak hazırlanan youtube videosu:

Vaillant Kimin? Vaillant Şirketi Tarihçesi başlıklı Youtube videomuz

Ayrıca bakınız : Distopya ve Ütopya Nedir?


Ayrıca bakınız : Fosil Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Oluşur?


Ayrıca Bakınız : Hepa Filtre Nedir ve Nerelerde Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Kaygıdan Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler


Ayrıca Bakınız : Psikolojide Savunma Mekanizmaları Nelerdir?


Ayrıca Bakınız : Metafizik ve Doğa Ötesi Nedir?


Ayrıca Bakınız : Freud Psikoseksüel Gelişim Kuramı Nedir?


Ayrıca Bakınız : Başarının Sırrı : Duygusal Zeka


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir