Tatil nasıl planlanır ve finansal hedeflerinize nasıl ulaşılır

Yaz mevsimi tüm hızıyla sürüyor, bu da takvimlerin sahile seyahat planları ile ve ülkedeki yol gezileriyle dolması anlamına geliyor, değil mi? Tam olarak değil.

İlk olarak, Amerikalılar tatil yapmakta iyi değiller. İkincisi, tatiller pahalıdır. Bankrate.com'a göre, 39 milyon ABD'li yetişkin bu yaz hiçbir yere gitmeyi planlamıyor. Yaz, macera ve keşif görüntülerini uyandırabilir, ancak para dar olduğunda, bir seyahate para harcamanızı haklı çıkarmak zor olabilir.

Mesele tatile çıkmak, zihinsel ve fiziksel sağlığınız için harikalar yaratabilir. Fast Company 'in daha önce bildirdiği Lydia Dishman'ın bildirdiği gibi, çalışmalar tatillerin kalp hastalığı riskinizi azaltabileceğini göstermiştir. Bununla birlikte, sadece bir yıllığına yapılacak olan tatil, bunu artırabilir.

Bu yıl bir gezi yapmayı tercih etmek yerine, bu yaz tatiline çıkmanıza yardımcı olacak bu seyahat ipuçlarını göz önünde bulundurun. Bu ipuçlarını planlama sürecinize dahil ederek, gelecek yıllarda seyahatiniz için hala para ödeyemeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

İdeal bir tatilin kaça mal olacağını araştırın

hakkında, mevcut finansal durumunuzu anlamak için zaman ayırın. Ardından, gerçeklikten yıllık (hatta yarı yıllık) bir kopuşun ne kadara mal olacağını hesaplayın

Bu, en çok seyahat edilen yerlerinizi araştırmak ve oraya gitmenin ne kadar maliyetli olacağını ve şehrin uygunluğunu bulmakla başlar. Bütün gün sahilde ya da Avrupa şehri gezip dolaşmayacak mısın? Ne tür aktiviteler sizi şarj eder ve gençleştirir? İdeal varış noktanız fiyat aralığınızın dışındaysa, uygun bir alternatif var mı?

Bir yere karar verdikten sonra, mevcut gelirinize ve tasarruflarınıza göre aylık bir tasarruf hedefi belirleyin. Öncesinden en az altı ay önce planlama yapmaya başlayın ve kaçışınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bir finansal uzmanla konuşmayı düşünün.

Cheapair'in 2019 tarihli raporuna göre, birinci sınıf rezervasyona göre

pencere kalkış tarihinden yaklaşık dört ay ila üç hafta önce. Zaman öldürmek bütçenize zarar verir, bu yüzden satın alma işleminizi ertelemeyin. Aynı çalışma kalkış tarihinizden iki hafta ya da daha az bir süre önce rezervasyon yaptırmanın, o tatlı mekanda rezervasyon yapmaktan yaklaşık 135 $ daha pahalıya mal olacağını göstermiştir.

Yaz aylarında seyahat etmenin ne kadar popüler olduğunu göz önünde bulundurursanız, seyahat etmenin sürpriz olmamasına dikkat edin. Maliyetler, 4 Temmuz veya İşçi Bayramı gibi tatillerde fırlama eğilimindedir. Bu tarihler arasında seyahat etmekten kaçınırsanız ve Ağustos ayının sonundan veya Eylül ayına kadar rezervasyon yaptırırsanız yaz mevsiminde hava alabilirsiniz, ancak sonbahar fiyat etiketi ile.

Ayrıntılara dikkat edin

programın içine bakmaya başlamak iyi bir fikir olabilir. Havayolları ve oteller aracılığıyla programları puanlayın ve hızlı bir şekilde yükselir ve gelecekteki seyahatler için maliyetleri düşürmenize yardımcı olabilir. Sadakatin, özellikle sık seyahat edenler için önemli olduğunu unutmayın. En iyi ödülleri almak istiyorsanız, bir otel ve havayolu zincirine bağlı kalın.

Her şeyden önce, ayrıntılara dikkat edin. Seyahatinizin detaylarına bakmak için zaman ayırmak, en iyi otel fırsatını bulmak kadar önemlidir. Ülkeyi terk mi ediyorsun? USD'nizi nereye aktaracağınıza bakın. Döviz kurları havaalanında neredeyse her zaman yüksektir. Burada 20 $ ve orada 15 $ kazanmak için çemberin içinden atlıyorsanız, ancak havayolunun bagaj politikasını kontrol etmeyi unutursanız, çantalarınızı iki kez kontrol etmenin maliyeti, diğer tüm tasarruflarınızı iptal edebilir.

Günün sonunda bu, kendinize sormanız gereken en kritik soru: Yaşam tarzıma, gelirime ve önceliklerime göre hedeflerime nasıl ulaşabilirim? Harcama alışkanlıkları herkes için farklıdır ve bir kişi için rahatlatıcı bir tatil teşkil eden şey, başkaları için ideal olmayabilir. Size uygun bir tatil seçin ve akıllıca planlayın. Bunu yaptığınızda, uzun vadeli finansal hedeflerinizi kontrol altında tutarken kazandığınız tatile gidebilirsiniz.


Anitra Blue-Francis, Northwestern Mutual'da finansal bir danışmandır.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir