Yeni Girişimciler Drake’den Ne Öğrenebilirler?

Daha Evvel söyledim ve Tekrar söyleyeceğim: Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız, rapçilere öykünün.

Drake gibi bir işletmeden olabildiğince Çok iş öğrenebilirsiniz. Elon Musk gibi bir adamdan

İlk başta bunu söylediğimde, Çok Çok engel aldım. Ancak, Joe Money Podcast’ten Joey Sewilo gibi başarılı girişimcileri görmek, aynı paralelde rapçilerin girişimci girişimciler için büyük rol modelleri oluşturduğuna olan inancımı sağlamlaştırdı.

İşte burada, 6 tanrının kendisinin benimsemiş olduğu altı ders. 1. Geçmişiniz geleceğinizi dikte etmiyor

Drake olmadan Evvel, Aubrey Graham, Kanada TV dizisi Degrassi

‘de destekleyici bir rol oynadığı için Toronto’lu bir aktördü. Bir aktör olarak geçirdiği günlerde, müzik peşinde koşmak istediğini biliyordu. “Bu müzik şeyini yapmak istiyorum ve onu ciddiye almak istiyorum” dedi Drake, annesinin bodrumundaki bir on Sene öncesine ait röportajında.

Ve açıkça yaptı. Altı mixtape, beş stüdyo albümü, dört Grammy ödülü ve 50 milyardan Çok akarsu olan Drake, zamanımızın en büyük kayıt sanatçısıdır.

Çok sayıda müzisyen oyunculuk yapmıştır, ancak pek çoğu tam tersini yapmamıştır – tek başına Drizzy Drake kadar başarılı bir şekilde yapılıyor. Sadece geçmişte neler yaptığınızı veya şu an yaptığınız şeyin gelecekte yapabilecekleriniz üzerinde hiçbir etkisi olmadığını göstermeye devam ediyor.

2. İyi bir Akıl hocası uzun bir yol kat ediyor

Drake’in bir sanatçının Akıl hocası ile yapması gereken eşsiz başarısının büyük bir nedeni: New Orleans Anne ve rap simgesi Lil Wayne.

Hikaye devam ederken, Jas Prince, oğlu Efsanevi hip-hop girişimcisi J Prince, Drake’i MySpace’te keşfetti (o sırada platformdaki bir numaralı Kanadalı sanatçıydı). Wayne ile iyi arkadaş olan Jas, 2006’da Tekrar giriş yaptı. 2009’a kadar, Drake, Wayne’in plak şirketi Young Money’ye imza attı ve Wayne, genç Toronto’yu kanatlarının altına yükseldi.

Vakit, Lil Wayne popülerliğinin zirvesindeydi. Bir haftadan daha kısa bir sürede platin olan Tha Carter III’ü düşürdüğünden beri bir Sene bile olmamıştı. Lakin onun iş adamı olan Wayne, Drake ile İstikbal Kuşak müzikleri beslemek için bir fırsat gördü.

Stilleri çılgınca farklı olsa da – Lil Wayne öncelikle R&B şarkılarının bir birleşimi olan Drake iken Southern street müziğini üretti. pop-rap – Wayne Drake’i kendi sesini bulması için zorladı. Çok uzun Vakit Evvel, Drizzy, Wayne’e ve Genel olarak bir mentor bulmanın önemini Instagram üzerinden duyduğunu dile getirdi:

’06’da toplandığından beri Drake, mentorunun izlerini takip etti, küresel bir simge haline geldi ve başarılı bir şekilde başlattı. kendi etiketi, OVO

3. Markanızı büyütmek için işbirliği yapın

Sewilo, IG post’unda belirttiği gibi, Drake markasını büyütmek için işbirliği yaparak etkileyici bir iş çıkardı.

2013’e gelindiğinde, 6 ilah, Ürdün’le 10 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı ve Ürdün’e geçti. Yeni zirvelere marka. OVO adlı etiketi, yeni spor giyim kıyafeti giyim hattını yeni başlattı (kısa bir süre sonra Kanye West, Ürdün’ün Anne markası Nike ile olan anlaşmasını bitirdi). Reddit topluluğuna göre, Drake’in eserlerinde Nike ile bir başka Mühim anlaşması olduğu söyleniyor – bu potansiyel olarak 460 milyon dolara mal oldu.

Giyim markalarıyla olan işbirliğinin yanı sıra Drake, memleketi NBA takımı Toronto Raptors ile birlikte çalıştı. markasını daha da genişletmek. Şimdi halkın takımın küresel elçisi olarak tanındı.

“Nihayet dört yılda, Raptors’ın Drake ile olan ilişkisi her Vakit nihayetinde bu kenti ve onu eşsiz kılan insanları kutlamakla ilgili olmuştur” dedi. Toronto Raptors. “Toronto’da Çok Hususi bir şeyimiz var ve Drake bunun büyük bir parçası.”

Raptorların artık “Drake Night” ve bir sezonda birçok kez “Drake Zone” var, hayranları eve götürüyor OVO x Toronto Raptors hatıraları. Ayrıca, rapçi’nin markası: OVO Athletic Center’dan sonra uygulama olanaklarını seçtiler.

Bu bir pazarlama oyunu için nasıl?

4 Para kazanmak için para kullanın

Wealthy Gorilla 2019’da Drake’in net değerinin 140 milyon dolar olarak tahmin edildiğini bildirdi. Ancak bunların hepsi müzik satışlarından gelmedi. Drake’nin gelirinin sağlıklı bir toplamı ciro anlaşmaları ve akıllı yatırımların sonucudur.

Air Jordan, Nike ve Toronto Raptors ile yaptığı anlaşmaların yanı sıra, Drake Sprite tarafından onaylandı, Warner Bros. ile 10 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. OVO giyim markası ile işbirliği yaptı ve Apple Music ile anlaşma imzaladı (en Çok beklenen albümü olan Views yalnızca akış platformunda yayınlandı). Ayrıca yakın zamanda oyuncuların para kazanmak için rekabet edebilecekleri bir çevrimiçi oyun şirketine yatırım yaptı.

Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos ve Warren Buffet, sizin için çalışmanız için para vermenin önemi konusunda vaaz verdi. Drake kesinlikle bunu yaptı.

5. Avantajınıza karşı kırılganlığı kullanın

Ed Sheeran, Bruno Mars ve Ariana Grande’yi yenen 2018’de Spotify’ın en Çok izlenen sanatçısı olmaktan daha etkileyici bir şey mi bilmek istiyorsunuz? Drake’in 2011’deki albümü Take Care halen Billboard Hot 200 listesinde, yayınlanma tarihinden neredeyse sekiz Sene sonra.

Şaşırtıcı olan, albümün türünün hip-hop olmasına Karşın, çoğunluğunun şarkılar aslında klişeleşmiş hip-hop müziğine benzemiyor. Gangsta rap’in 80’li yılların ortasındaki yükselişinden bu yana, tür “sert”, “şiddetli” ve “gerçek” olarak bilinir. Rihanna, “Marvin’in Odası” ve “Shot For Me” özelliğine sahip “Take Care” gibi parçalar hepsi yumuşak ve duygusal olduğu biliniyor.

Aslında, rapçi ‘nin aldatıcı hassasiyetine adanmış sosyal sayfaların tamamı vardı:

Yeni Galaxy S4 dokunmatik ekran hassasiyet seçenekleri:
Düşük
Orta
Yüksek
Drake

– draketetip (@drakethetype) 16 Ekim 2013

Lakin duygularını koluna takmaya istekli olduğu için palyaço edilmesine bakılmaksızın, Drake’in izleri karşı konulmaz bir şekilde akılda kalıcıydı ve bunu biliyordu. . Normlara karşı çıkması ve yalnızca büyük harf kullanmaması değil, ‘in kırılganlıktan hakim olması, neyin sattığını anlama yeteneğinin bir kanıtıdır.

6 Hedef kitlenizi sınırlamayın

Sadece Toronto sahtekarlarının “Hotline Bling”, “Nice For What” ve ilk birincisi “One Dance (feat. WizKid & Kyla)” gibi Ani Çok radyo megamiti yok. “” Her Vakit Ani Çok tarzda rap yapma (ve söyleme) Garip bir yeteneğine sahipti – şüphesiz yararına kullandığı bir şey.

Drake, Meşhur bir “yumuşaklık” olarak tanınırken, öfkeli tarafını gösterebilir. Bu spektrumun ortasında bir yerde, çift girişli, simile ve metafor katmanları, inanılmaz kelime oyunu ve yaşadığı deneyimlerle hayatına Canlı bir bakışla yüklenen lirik olarak yoğun izler bulacaksınız.

Ürününün hizmet edebileceği bir Alıcı olan Drake, Ani Çok müzik dinleyici kişisi tanımladı ve her birine mesajlaşma sanatında ustalaştı. En Nihayet iki albümü More Life ve Scorpion 20 şarkının her birinde, yani için dinleyiciden şarkılar

şarkıları vardı. onun Anne akım patlayıcıları ya da bar-ağır bas-tokacıları, Drake’nin her şeyi kapsayan hedef kitlesi, küresel bir simge haline gelmesinin Çok büyük bir nedenidir.

Bu makale aslen Minutes’da yayınlandı ve izinle yeniden basıldı!

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir