Panasonic'in Lumix S1H modeli tam kare algılayıcıyla 6K video çekebiliyor

Panasonic'in Lumix aynasız kameraları, bir ölümlülerin bütçesinde güzel videolar oluşturmak isteyen herkes için en iyi seçenek olarak görülüyor. Şirket bugün bu itibarı, 24 kare / sn hızında 6K video kaydedebilen tam kare bir tetikçi olan Lumix S1H, 4.000 $ 'lık duyuruyla daha yüksek bir fiyat, kalite ve çözünürlük desteğine zorluyor. Geçen yıl Photokina'da ilk kez sahneye çıkan ve yakın zamanda denediğim ve memnun kaldığım Lumix S1'in yeni bir tekrarlaması.

Sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanan yaklaşan Lumix S1H, olma iddiasıyla geliyor dünyanın ilk tam kare kamerası 3: 2 en / boy oranında 6K / 24p veya 16: 9'da 5.9K / 30p yapıyor. Kendi başına serin olmasının yanı sıra, çözünürlük kabiliyetindeki bu kabarma, 4K çekimini yapan kişiler için de, görüntü kalitesini başkalarına olduğu gibi kaybetmeden görüntü dengelemelerini kesmelerini veya uygulamalarını sağlayacakları için büyük bir yardım olmalıdır. 4K'ya kadar aşağı örnekleme de düşünmek için bile mantıklı gelmeyen bir seçenek olacaktır.

Panasonic, Lumix S1H'de bir sahnenin son derece karanlık veya aydınlık bölümlerinde bile ayrıntıyı yakalamasına yardımcı olacak geniş bir dinamik aralıkta 14+ durak sunar. . Şirket, S1H'nin S1 ve yüksek çözünürlüklü S1R gibi vücut içi görüntü dengeleyiciliğine sahip olup olmayacağını belirtmedi, ancak bu muhtemelen özellikle video çekimi için tasarlanmış bir kamera için muhtemel bir yer olarak kabul edilebilir. Video çekimleri için de önemlidir: S1H'nin kayıt süresi sınırlaması yoktur, bu nedenle yalnızca bellek kartınızın kapasitesi ve fotoğraf makinesinin pili ile sınırlandırılmış olursunuz.

4.000 $ fiyat Panasonic Lumix S1H ürününü kesinlikle profesyonel bir ekipman haline getirse de Bu tür bir kameranın 6.000 Dolara yakın olmasını beklemiş olabilecek birçok kişi için olumlu bir sürpriz (ki bu 6K çözünürlük için düzgün bir eşleşme olurdu). Powerbeats Pro'yu fotoğraflamak için kullandığım Lumix S1 ile olan deneyimim, hızlı bir performans, lezzetli bokeh ve bu kadar hantal ve korkutucu bir şey için inanılmaz kullanım kolaylığı ile son derece iyiydi. Eğer Lumix S1H, bunun devam etmesini sağlar ve video dünyasına genişletirse, Panasonic elinde bir kazanan daha kazanacaktır.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir