Haziran sonunda kontrol edilecek 11 yeni bilim kurgu ve fantezi kitabı

Gelecek ay gelecek ay inişlerinin 50. yıldönümüyle, dışarıdaki Apollo tarihlerinin engin kanonu hakkında biraz düşündüm. Son beş yılda, Merkür, İkizler ve Apollo misyonlarının tüm detaylarını keşfederek mürekkep döküldü ve daha fazlası da var.

Uzay uçuşu edebiyatı tarihinde bir avuç eser dikkat çekiyor. Bunlardan ilki, Francis French ve Colin Burgess'in Sessiz Deniz'e NASA'nın Apollo'ya giden çalışmaları hakkında ve Ayın Gölgesinde yazdığı bir çift kitap. , Apollo 11'e kadar olan Apollo programı hakkında. Onlar, Nebraska Press'in fantastik Outward Odyssey serisinin bir parçası ve ABD'nin aya nasıl ulaştığına dair erişilebilir, derinlemesine bir görünüm sağladılar. .

Başka bir önemli kitap ise Spacesuit: Fashioning Apollo Nicholas de Monxhau tarafından. Bir uzay giysisi tasarlamanın ne işe yaradığını hiç merak ettiyseniz (ve meslektaşım Loren Grush'un Uzay El Sanatları serisini izlemediniz mi), bir şirketin sütyen ve kemer takmasıyla tanınmasıyla ilgili ayrıntılı bir tarih ayda giyilen ikonik elbiseleri geliştirdi. Mekanın nasıl yapıldığını araştırıyor ve uzay uçuşunun tarihine eşsiz bir bakış sunuyor.

İşte Haziran ayının ikinci yarısında çıkan 11 yeni bilim kurgu ve fantastik roman. (Bu ayın başlarında mağazalara çarpan kitapları okuyabilirsiniz.)

18 Haziran


Image: Yedi Öykü Basını

Tüm Şehir Alex DiFrancesco

Yakın Gelecek Bir New York'ta Ayarlandı Şehir, Alex DiFrancesco'nun All City bir süper kahraman vurduğunda hayatta kalan iki kişinin durumunu takip ediyor: Bir mağaza katibi olan Makayla ve bir cinsiyetçi anarşist olan Jesse. Fırtınaya yakalandıktan sonra, terk edilmiş bir lüks apartman dairesinde kendi nişlerini oyuyorlar. Hayatlarını yeniden inşa etmek için çalışırken, gazetecilerin dikkatini çeken ve inşa ettikleri eve istenmeyen dikkat çağıran, garip, renkli duvar resimleri kentte görünmeye başlar. Publishers Weekly bunun “sevecen, yas tutan bir uyarının [that] derhal, şefkatli bir sesle güvencesiz toplulukların esnekliğini, kırılganlığını ve sevincini dikkatlice izlediğini söylüyor.Image: Orbit Books

Sh * t Aklıyla Hareket Eden Kız Jackson Ford

Teagan Frost telekinetik güçlere sahip, hükümetin iyi kullanabileceği, onu ancak başarabileceği görevlere gönderdiği bir şey. Özel güçleri olan çoğu insan gibi, sadece normal olmak istiyor. Ancak bir görevden sonra yetkililer bir ceset keşfeder; Baş şüpheli ve masum olduğunu kanıtlamak için sadece 22 saati var. Eğer yapamazsa, Los Angeles'ı mahvedebilecek bir savaşı başlatabilirdi. Kirkus Reviews “eğlence duygusunu kaybetmeden bazı karanlık temalara girmeyi başaran, hızlı tempolu, yüksek adrenalin bir hikaye” olduğunu söylüyor.

Bir alıntı okuyun.Image: Tor Kitapları

Max Gladstone 'ın Sonsuza Kadar İmparatoriçesi

Max Gladstone El Sanatları Dizisi kentsel fantazi dizisi ve ile Sonsuza Kadar İmparatoriçe dikkatini uzay operasına çevirdi. Vivian Liao mükemmel bir iş kadını, ancak rakipleri onun için içeride bulunuyor ve çabalarını sabote etmeye çalışırken, İmparatoriçe olarak bilinen güçlü bir varlık tarafından kendini uzak geleceğe fırlattığını görüyor. İmparatoriçe evreni kontrol eder ve evreni The Bleed olarak bilinen yabancı bir türden korumak için teknolojilerin geçmişini yağdırır. Vi, eve dönmek için İmparatoriçe'yi baltalayıp herkesi kurtarmaya çalışan, maceracılardan oluşan mürettebat topladı. Publishers Weekly kitaba yıldızlı bir inceleme yaptı ve Barnes & Noble Bilim Kurgu ve Fantezi Blog “şiddetli bir feminist uzay operası” olarak nitelendirdi.

Bir alıntı okuyun.Image: Titan Kitapları

Agnes Gomillion tarafından The Record Keeper

Dünya üçüncü dünya savaşı tarafından tüketildikten sonra, kalan ordular ve ülkeler ırksal çizgilerin sıkı bir şekilde kontrol edildiği yeni bir dünya düzeni kurdular ve en düşük sınıfların hatıralarını silmek için ilaçların kullanıldığı yerler. Arika Cobane, on yıldan beri statükoya uyacak şekilde tarihi yeniden yazan Kongo seçkinlerine katılmak için eğitim veriyor. Fakat yeni bir öğrenci tehlikeli fikirlerle geldiğinde ve resmi tarihini açıkça sorguladığında, Arika'yı çalıştığı her şeyi sorgulamaya zorlar. Yayıncı Haftası kitabın “entelektüel açıdan zengin, duygusal ve acımasız dürüst ırkçılıkla yüzleşmesinin Gomillion'un kritik öneme sahip yeni bir ses olduğunu kanıtladığını söylüyor.”Image: Berkley Books

Kırmızılı KızChristina Henry

Christina Henry, kendi yeniden tanrılarıyla çeşitli klasik fantazi hikayeleri ele aldı: Alice Harikalar Diyarında, Peter Pan ve şimdi Küçük Kırmızı Başlıklı Kız. 'de Kırmızı Kırmızılı Kız ' da kırmızı ceketli bir kadın kıyamet sonrası bir Dünya’dan geçerek yeni dünyada nasıl hayatta kalacağını bulmaya çalışır. Büyükannesinin evine ulaşmaya kararlı, ancak kötü niyetli hükümet görevlileriyle mücadele etmek zorunda kaldı. Publishers Weekly “akıllı bir kızın, tehlikeli bir kurtun ve cesur bir kurtarıcının ve folklor hayranlarının tanıdık hikayesini tatmin edici bir şekilde dile getiren kitabında, tanıdık bir temadaki bu kanlı yakın varyasyonun tadını çıkaracak” diyor. 19659030] Image: Macmillan

FKA USA Reed King

2085 yılında kurulmuş, FKA USA ABD’nin çevre felaketleri ve politikaları nedeniyle yıkıldığı bir dünyayı hayal ediyor. Arkansas'ta (şimdi de Crunchtown 407) Little Rock'da yaşayan ve çalışan, Truckday Wallace adında bir adamı takip ediyor, hayatında bir gün yatmaktan başka bir amacı yoktu. Başkan ondan San Francisco’daki bir laboratuara kıtada konuşan bir keçi teslim etmesini istediğinde, çatışıyor – bu çabaya değip değmeyeceğinden tam olarak emin değil. Fakat garip bir grup arkadaşı ile ülke genelinde yoluna devam ediyor: Barnaby, keçi; Sammy, insan olmak isteyen bir android; ve lobotomatik bir mahkum olan Küçük Tim. Kirkus Yorumları bunun “soluk görkemiyle Amerika’nın epeyce uyuşmuş bir kıyamet vizyonu” olduğunu söylüyor.

Bir alıntı okuyunImage: Tor Books

Stealing WorldsKarl Schroeder

Yakın bir gelecekte, Sura Neelin, otomasyonun işleri boşalttığı ve ülkenin gözetim makinesinin ortadan kaybolmanın imkansız olduğu anlamına geldiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyor. Babası öldürüldükten sonra koşuya devam ediyor ve bir direniş hareketi sayesinde AR oyunlarında var olan bir gölge ekonomide saklanmayı ve hayatta kalmayı öğreniyor. Bu arada, babasının neden öldürüldüğünü bulmaya başladı ve oyun dünyasının doğası hakkında bazı karanlık sırları keşfetti – ve tüm sistemi devirebileceğini söyledi. Yayıncı Haftası “korkunç tahminlerle karıştırılan iyimserlik arayan okurların burada iyi bir denge bulacağını” söylüyor.

Bir alıntı okuyun.Image: Tor.com

Wood'daki Gümüş Emily Tesh

İlk romanında Emily Tesh, Green Man mytolarına yeni bir bakış attı. Viktorya dönemi İngiltere’sinde yer alan Tobias Finch, yüzlerce yılını Greenhollow’a eğilimli, ağaçları dinleyerek ve sessiz bir varoluştan zevk alarak geçirdi. Henry Silver adında bir adam göründüğünde, Tobias’ın hayatını yükseltir ve onu geçmişinin stoklarını almaya zorlar. Yayıncı Haftası “Tesh’in karakterleri ve mitolojisinin zarif bir şekilde üretildiğini” ve “taze, andıran kısa bir roman [that]fantazide hoş bir yeni ses yarattığını söylüyor”Image: Blackstone Publishing19659045] Cadwell Turnbull tarafından dersi

Cadwell Turnbull'un adını tanırsanız, bunun nedeni, Better Worlds antolojisi projemizin yazarlarından biriydi. Sezonlarında Uluyan Gelin. ” Ders ilk romanı ve ABD Virgin Adaları'nda, Ynaa'nın kendisi olarak park ettiği bilinen yabancı bir ırktan bir uzay gemisinden sonra gerçekleşiyor. Yabancılar gizemli ve kışkırtmadıkça arkadaşça görünüyorlar, bu durumda sert bir tepkiyle karşılaştılar. Ynaa'nın adalardaki küçük bir çocuğu öldürmesinden bir yıl sonra, üç aile kendilerini daha büyük bir çatışmanın ortasında buluyorlar. Kitap, Kirkus Reviews ve Publishers Weekly ve Locus Magazine 'dan başrollerini aldı. Bu, onu zamanın sınavına dayanacak bir kitap haline getiriyor. ”

25 Haziran


Resim: Solaris Kitapları

Hexarchate Hikayeleri Yoon Ha Lee

Yoon Ha Lee'nin ] İmparatorluk Makinaları uzay opera üçlemesi – Ninefox Gambit Raven Stratagrem ve Revenant Gun – son yıllarda büyük beğeni topladı. Kitaplar, piyade kaptanlarının ve bir generalin şiddetli bir yıldızlararası savaşın ortasında olan maceralarını takip ediyor ve Lee, dünyaya ve karakterlerine yayılan bu kısa öyküler koleksiyonu ile dünyaya geri dönüyor. Bunlar galaksiyi bir prototip silahtan kurtarmak zorunda olan bir sanat hırsızı, rakibini yenmesi gereken bir general ve daha fazlasını içerir. Kitap Kaçakçıları için yazan Lee kitaptaki hikayelerin arkasındaki düşüncelerin bir kısmını yürüttü.

Kısa öykülerden bir kaçını online olarak okuyabilirsiniz: Tor.com'da “Ekstrakriküler Faaliyetler” ve Tor.com'da Clarkesworld Dergisi'nde yayınlanan “Mum Arkı Savaşı”.Image: Tor Kitapları

Demir Ejderin Annesi Michael Swanwick

Michael Swanwick'in Demir Ejderin Kızı serisinin üçüncü bölümü (1993'ün Demir Ejderin Kızı) ve 2008'in Babil Ejderleri ), Demir Ejder'in Annesi Yok Etmeyen Majesteleri'nin Annesi'nin 7708 adlı, duygusal bir robot uçağı olan pilotu Caitlin Sans Merci'yi izler. O, bir otostopçu, Aerth'den Helen V.'i geri getirdiğini ve kardeşinin ortadan kaybolması ve cinayetin başlamasından dolayı suçlandığını keşfetmek için bir baskından eve döndü. Adını silmek için 7708'le birlikte Endüstrileşmiş Bir Faerie'ye girdi. Kirkus Yorumları kitaba “Discworld Faust ile tanışıyor” olarak nitelendiren, yıldızlı bir yorum yaptı. Onlar birbirini sevmez. Philip Pullman parçaları alıyor. ”

Bir alıntıyı okuyun.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir