FlexTime, arkadaş olduğunuz kişileri Post Malone ile ikna etmeye yardımcı olur

FlexTime, Post Malone ve Billie Eilish gibi ünlülerle arkadaş olduklarına inanmak için diğerlerini kandırmak suretiyle insanların daha havalı görünmelerine yardımcı olmak istiyor.

Bu uygulama, kullanıcıların geçen sene yayınlanan çeşitli canlı akışlardan ve Instagram hikayelerinden klipler kullanarak bir FaceTime görüşmesini taklit etmelerini sağlar. Klipler, temel bir ekran kaydedici kullanılarak kaydedilir ve ardından kullanıcıların kendi videolarını oluşturmak için etkileşime girebilecekleri standart bir FaceTime araması olarak oynatılır.

Fikir, Brooklyn merkezli yaratıcı ajans Mischief için olası bir engel olarak başladı. Ancak hızlı bir şekilde hızlandı. Ekip, FaceTime'ın bir kuşak çocuğu için ne kadar önemli olduğunu fark etmeye başladığında, geliştirici Daniel Greenberg The Verge dedi.

Greenberg, şu anki nesillerin mevcut gençler tarafından desteklendiğini söylüyor. “Benim yaşımdaki ve daha genç olan herkes her zaman FaceTiming'dir. Brooklyn'deki bir bara gittim ve Post Malone ile konuştuğumu iddia ettim ve insanlar buna inandı. ”

FlexTime, Mel Dergisi'nin “ kendiliğinden FaceTime ”olarak tanımladığı yere dayanıyor. Yeni trend, çoğunlukla 25 yaşın altındaki ve sadece FaceTime'daki bir arkadaşını mesaj atmak yerine konuşmak ya da bir soru sormak isteyenleri ifade eder. (Nispeten, 27 yaşındayım ve anneme metne öğrettim, böylece her türlü sesli iletişimden kaçınabilirim.)

Görüntülü görüşmelerin popülaritesi, nesiller arası bir bölünmenin temsilcisidir, fakat aynı zamanda Gen Z’nin etkisinden de etkilenmiştir. müzisyenler, etkileyiciler ve ünlüler Instagram ve Snapchat gibi uygulamaları değerlendirir. Post Malone veya geç Lil Peep gibi sanatçılar, dikkatlice küratörlüğünü yapılmış bir yazı veya fotoğraf yazısı yayınlamak yerine, hayranları ile sohbet etmek için genellikle haftada birkaç kez rastgele Instagram canlı yayınına başlarlar. İlki daha ham ve gerçektir, ikincisi daha yüzeysel ve gelenekseldir.

Gençler, arkadaşlarıyla yüz yüze konuşmaya (dikdörtgen bir telefonla) alışkın hale geldi ve şimdi en sevdikleri etkileyicileri de aynı şekilde deneyimliyorlar. FlexTime, insanların bu dünyanın bir parçası oldukları arkadaşlar ve yabancılar için yanılsama yaratmalarına izin vererek ve en sevdikleri sanatçı ve ünlülerle benzer şekilde etkileşim kurmalarını sağlayarak bu arzuyu savunuyor.

Greenberg'e göre iki yönlü bir cadde. Uygulamayı indiren kişiler, arkadaşlarını kandırabilmeyi veya komik videolar oluşturabilmeyi istiyor, ancak etkileyiciler de yararını görüyor. Beş Instagram ve YouTube etkileyicisi – KushPapi, Milan Mirabella, Tydus Talbott, Bryce Hall ve Joey Birlem – hayranlarının özel simüle edilmiş FaceTime konuşmalarını kullanabileceği bireysel açılış sayfaları oluşturmak için FlexTime ile çalışıyor.

Beş etkileyicinin de 10 milyondan fazla takipçisi ve çeşitli platformlarda birleştirilen aboneleri var. Kariyerleri aktif ve ilgi çekici bir hayran kitlesine bağlıdır ve bu, hayranların bir yaratıcı veya ünlü ile karşılıklı karşılık verilmeyen bir yakınlık hissettiği aktif bir parasosyal ilişki kurmanın bir yoludur. Greenberg, The Verge 'ye, bazı ünlülerin ve etkileyicilerin bu özellikte çok büyük bir değer gördüğünü söyledi. Ekiplerinin, “nasıl geçtiğini görmek için gelecek hafta test etmek için” yukarıda belirtilen yaratıcılarla birlikte çalıştığını ekledi. [19659010] “Benim yaşımdaki ve daha genç olan herkes her zaman FaceTiming.”

FlexTime, aptalca eğlence için kullanılmak üzere tasarlandı, ancak doktora yapılan videoların kötü amaçlı amaçlı kullanılmasının ardından, hangi video görüntüsünün nasıl ve ne şekilde olacağı konusunda önemli sorular ortaya koyuyor. Kullanılabilir ve kullanılmalıdır. Greenberg, ekibin aletin yıl boyunca süren gelişim döngüsü boyunca kötü oyuncular tarafından nasıl kullanılabileceğini düşündüğünü söyledi. The Verge 'ya, birisinin gerçek yaşamı kullanarak yanıltıcı bir alıntıyı birlikte kötü niyetli bir şekilde düzenlemek istediğini söylemesi halinde, ekibinin bir ünlüye ya da etkileyicinin itibarına zarar vermeyeceğinden emin olmak için “sesi dikkatlice bulduğunu” söyledi. ses.

Greenberg, “Diyelim ki, hiçbir şey söylemeyen bir şöhret videomuzu çektik, ancak sadece başlarını onaylayarak onayladık” dedi. “Bu durumda, birisi inanılmaz derecede ırkçı bir şey söyleyerek ve şöhretin hemfikir olduklarını söyleyerek başını sallamak için bir video yapabilir. Bunu düşündük ve videoların hiçbirinin bu kategoriye girmediğinden emin olduk. Bunun yanlış gidebileceği ve ona karşı hareket edebileceğini düşündük. ”Ancak, uygulama popülaritesi kazanırsa, bazı kullanıcıların sistemi kötüye kullanmanın yollarını bulması muhtemel; FlexTime’ın geliştirme ekibi her şeyi önceden göremezdi.

FlexTime şu anda hazır. Kimsenin kullanması için bir tarayıcı sürümü var, ancak kullanıcılar kayıtlarını doğrudan paylaşamıyor. Mobil versiyonu ayrıca Monkey adlı üçüncü taraf uygulamasıyla da mevcut. İnsanların kayıtlarını doğrudan Instagram veya Twitter'da paylaşmalarını sağlar. Tarayıcı sürümünde seçilebilecek yaklaşık 25 ünlü ve mobil uygulamada 40'a yakın. Greenberg umut vericidir, daha fazla ünlü ve etkileyiciler yakında eklenecek.

Meta Bilgi / Sonsuz ve güncel bilgi kaynağıdır.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir