Vizyondaki Filmin Aynı Zamanda Netflix’te Yayınlanması

Organize İşler - Sazan Sarmalı Netflix

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Organize İşler komedi serisinin son filmi Organize İşler – Sazan Sarmalı.

ilginç bir şekilde Netflix adı verilen online dizi ve film izleme platformunda gösterime açıldı.

Organize İşler serisi Yılmaz Erdoğan’ın yazıp, yönetip hemde başrol oynadığı, ülkemizde ve dünyada çok beğeni toplayan komedi filmleri serisine verilen isimdir.

Organize İşler komedi film serisi birtakım dolandırıcılık ve hırsızlık gibi suçlar işleyen ve oldukça komik bir grubu konu alıyor.

İlk filmi 2005 yılında gösterime giren Organize İşler Serisi geçtiğimiz günlerde güncel ve serinin son filmi olan Organize İşler – Sazan Sarmalı 2019 ile Türkiye’de neredeyse bütün sinemalarda gösterime girdi.


Vizyondaki Film Nasıl Netflix’te Yayınlanır?

İzleyiciler tarafından oldukça beğeni alan ve hala birçok sinemada vizyonda olan film ilginç bir şekilde internetten online dizi ve film izleme platformu olan netflix’te yayınlanmaya başladı.

Organize İşler - Sazan Sarmalı Netflix
Organize İşler – Sazan Sarmalı Netflix

Organize İşler Sazan Sarmalı Netflix üzerinden yayınlanması ile ilgili olarak;

BKM, ‘Organize İşler – Sazan Sarmalı’ filmini ilk önce Netflix’e satmıştı. Ve Organize İşler Sazan Sarmalı yalnızca Netflix yayınlayacaktı ve sadece Netflix üzerinden izlenebilecekti.

Daha sonra yeni sinema yasası ile birlikte aynı film Mars Cinema Group’a da satıldı. 

Organize İşler - Sazan Sarmalı Netflix
Organize İşler – Sazan Sarmalı Netflix

BKM ve Yılmaz Erdoğan ki farklı dönemde iki ayrı firmaya yaptığı satışların zamanlaması konusunda sorun yaşadığı için film hem sinemalarda hemde internet ve Netflix’te aynı dönemde yayınlanarak / çakışarak gösterime girmiş oldu.

Organize İşler Sazan Sarmalı Netflix öyküsü de ilk kez aynı anda sinema ve internette yapımcının bilgisi dahilinde yaşanan ilginç bir olay olarak tarihe geçti.

Organize İşler Sazan Sarmal Filmini Netflix üzerinden izleyebilmeniz için Netflix üyesi olmanız gerekmektedir. Netflix 30 günlük ücretsiz üyelik kampanyası ile ilk 1 ay kullanıcılarından ücret talep etmiyor.

Organize İşler Sazan Sarmal 2019 Filmini Netflix Üzerinden İzlemek için Netflix resmi web sitesini kullanabilirsiniz.

Son gelişmelerle iyi bir gişe başarısı yakalayan aynı zamanda Netflix üzerinden hatırı sayılır bir izlenme rakamına ulaşan Organize İşler Sarmal,

İlerleyen günlerde daha çok konuşulacağa benziyor.


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir