Oyunbozan Ralph Kimdir?

Oyunbozan Ralph Kimdir

Kötü çocuk Ralph, gerçek adıyla Wreck it Ralph bir video oyun karakteridir. Türkçeye Oyunbozan Ralf olarak çevrilmiştir.

Oyunbozan Ralph, Fix It Felix isimli atari oyununda iyi karakter olan Felixin inşa ettiği binalara zarar verip yıkar.

1990larda cok popüler olan bu atari oyunu her iki karakteriyle de çok sevilir.

Oyunbozan Ralph Kimdir
Oyunbozan Ralph Kimdir

2012 yılında bu atari oyunundan yola çıkılarak Oyunbozan Ralfin ilk filmi yapildi ve Ralf atari oyunundan sonra ilk kez seyirci ile buluştu.


Oyunbozan Ralph Filminin Hikayesi

Yaklaşık 30 yıldır sürekli Felix ile çatışan ve onun yaptıklarını yıkan Ralph artık kötü adam olmaktan sıkılmıştır ve bundan sonra iyi adam olmaya karar verir.

Oyunbozan Ralph artık iyi bir adam olarak yanına aldığı küçük dostu ile birtakım maceralara girişir.


Oyunbozan Ralph 2 – İnterneti Kıran Ralph Filminin Konusu

2012 yılında vizyona giren filmin bağımsız konulu ikinci filmi Oyunbozan Ralph 2 – Ralph İnterneti Kırıyor ilk filmi kadar eğlenceli ve sürükleyici.

Oyunbozan Ralph 2 filminin konusuna değinmek gerekirse:

Ralph şeker yarışçısı küçük arkadaşının içinde bulunduğu atari cihazının direksiyon sorunu nedeniyle atari salonuna yeni bağlanan internet vasıtasıyla yeni atari kolunu almak için yola çıkıyor.

İnternetin büyüleyici dünyasına yolculuk eden ralph ve küçük dostu Vanellope von Schweetz youtube, buzzfeed gibi platformlarda para kazanarak atari direksiyonunu almaya çalışır. Tabii bu süreçte virüsler, spamlar, kötü niyetli popup ve açılır pencerelerle başa çıkmak zorundadırlar.

Vanellope von Schweetz Kimdir?

Oyunbozan Ralf‘in sıkı dostu Vanellope von Schweetz her iki animasyon filmininde küçük tatlı baş karakteridir.

Vanellope von Schweetz Disney ‘in 2012 yılında yayınladığı animasyon filminin yarışçı karakteridir. Oyunbozan Ralph ve 2018 yılında vizyona giren Oyunbozan Ralph 2 İnternet Savaşları devam filmi.

Vanelloper Prenses Rush’ın yönettiği Sugar Rush (Şeker Rallisi ve Yarışı) adlı oyunda genç bir yarışçı karakterdir. 

 Vanellope von Schweetz Kimdir?
Vanellope von Schweetz Kimdir?

Tahtını çaldırmak istemeyen Vanellope, kötü niyetli Kral Candy tarafından cezalandırıldı ve sürgünde yaşamak zorunda kaldı. Bununla birlikte, Wreck-It Ralph (Oyunbozan Ralph) ile olan arkadaşlığı sayesinde Vanellope, sorunları aşması ve hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olabilecek bir “süper güç” sahibi olacaktır.

Wreck It Ralph Ne Demektir?

Wreck it kelimesi İngilizce kaynaklıdır ve Türkçesi yık, enkaz haline getir demektir. Wreck İt Ralph‘in anlamı ise Fix it Felix oyununda inşa eden iyi karakter Felix’in yaptıklarını yıkan Ralph isimli karakterin yıkıcı özelliğini göstermektedir.

Oyunbozan Ralph 2 – Ralf ve İnternet Türkçe Fragmanı izlemek için yukarıdaki videoyu kullanabilirsiniz.

Oyunbozan Ralph 2 Yorum ve Tavsiyeler

Oyunbozan Ralph 2Ralf ve İnternet kaliteli bir animasyon yapım olarak hem küçük yaştakiler hemde yetişkinler için sürükleyici maceralar içeriyor.


Ayrıca bakınız : Distopya ve Ütopya Nedir?


Ayrıca Bakınız : En İyi Distopik Film ve Kitaplar Listesi


Ayrıca Bakınız : Cumhuriyetin ilk milyoneri kimdir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir