Evinize bir wabi sabi dokunuşu eklemenin 5 yolu

wabi sabi

Sağlam ve sade bir görünüm elde etmek için sıkıntılı yüzeyler ve yıpranmış malzemelerle çalışmak.. Daha önce düşünmediğinizden eminiz.

Japon kültüründe güzellik bambaşka bir şekilde tanımlanıyor.

Wabi sabi nedir diye soracak olursanız ; doğrudan kusurlardaki güzelliği bulma felsefesi olarak tanımlanabilir.

Bununla birlikte, tembel, dağınık bir günde wabi sabi’yi eve eşitlemek için can atmayın. Pek çok güzel şey gibi, doğal, keskin bir şekilde yıpranmış ve yaşanmış bir görünüme kavuşmanın da bir sanatı var ve bu kasıtlı olarak geliyor. Burada, TREE genel müdürü Kate Babington bizimle wabi sabi’ye dokunuş getirmenin beş yolunu paylaşıyor.

1. Sadece ortaya çıkan görünüşü değil, aynı zamanda hammaddelerin ardındaki doğal süreçleri ve formları da benimseyin

Wabi Sabi nedir
Wabi Sabi nedir

Ebru ve yapısını korurken ahşabın taşa dönüşmesi için gereken doğal işlem wabi sabi’nin bir düzenlemesidir. Güzelliğin çürümesiyle, taşlaşmış ağaç yayılmış bir masa üzerinde, yemekler için bir taban veya hatta başucu masası için bir yüzey kabı olarak iyi çalışır.

2. Zanaatkar işçiliğini ve kendine özgü çeşitlerini araştırın

wabi sabi hikayesi
wabi sabi hikayesi

Wabi sabi’nin başka bir örneği çömlekçilikte bulunabilir, her bir parça üreticisinin nüanslı izlerini taşır – örneğin TREE’nin pişmiş toprak gemilerinde olduğu gibi, örneğin Filipinler’deki zanaatkarlar tarafından el işi. Bu vazolar için, tamamen eğimli bir görünüm için tek bir kök gülünü veya bir buket yerine dalları düşünün.

3. Antikalara rötuş uygulayın

wabi sabi kelime anlamı
wabi sabi kelime anlamı

Bulundukları sıkıntılı durumda Vintage ahşap dolaplar, biraz dokunuş ile güzel bir şey olabilir. Eski parçaların mekana bir doğa unsuru getirmesine izin veren sessiz, toprak tonlarında son dokunuşları tercih ederken doğal yüzeyleri odaya sıcaklık ve karakter kazandırıyor.

4. Yıpranmış malzemede harika görünen alternatif parçaları tercih edin

wabi sabi ürünleri
wabi sabi ürünleri

Kurtarılabilir kayıkçı ağacı, oyukları, cıvataları ve yontma boya yüzeyleri ile bir odanın wabi sabi anlayışını tutturmak için güzel bir yıpranmış bir görünüm taşır. Bu malzemeyi bir sehpa yerine ısmarlama bir tezgahla öne çıkarın, belki de düşünün ve rahat bir dokunuş için girişi veya koridoru yerleştirin.

5. Tam bir wabi sabi vibe için geri ahşap ahşap anahtar mobilya dahil

wabi sabi
wabi sabi

Sert hava koşullarından gelen doğal işaretler ve rustik patine ile geri kazanılmış tik ağacı, wabi sabi cazibesini – özellikle kilit mobilyalar olarak – tamamen yansıtıyor. Zemine yakın oturan mobilyalar, mekan hissini arttırırken odaya sıcak ve davetkar bir hava verir.


Ayrıca Bakınız : Wabi Sabi Nedir?


Ayrıca Bakınız : Hepa Filtre Nedir ve Nerelerde Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Çekik Gözün Sebebi Nedir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Meta Bilgi

Araştırma Grubu at Metabilgi
2018 yılında yayın hayatına başlayan metabilgi.com üzerinde internet mecrasında bulunan birçok farklı alandaki bilgiyi derleyerek en sade ve anlaşılır biçimde ziyaretçilerine aktarmayı amaçlayan araştırma ve gözlem topluluğudur.
Sosyal Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir