Ziraat Bank – Konut Kredisi Faiz İndirimi

ziraat konut kredisi faiz indirimi

Ziraat Bankası konut kredisi üremlerini % 1’in altına çekti

Ekonominin son dönemde girdiği sıkıntılı süreç başta inşaat ve konut sektörü olmak üzere birçok sektörü derinden etkilemiş durumda.

Konut sektöründe yaşanan ciddi sıkıntılar ve satışların dibi görmesi üzerine ilk hamle Ziraat Bankasından geldi. 

Ziraat Bankası, konut stokunun eritilmesine yönelik olarak kendi müşterisi olan konut inşaat şirketlerinden hane alanlara % 0.98 üremle 500 bin TL’ye kadar konut kredisi kullandıracak. 

Banka tarafından yapılan izahta şu ifadelere yer verildi;

“Uygulama kapsamına hali hazırda Bankamızla aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticileri alınmış olup, bu firmalardan konut satın alacak müşterilerimize aylık %0,98 ürem oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma olanağı sunulacaktır.

Yapılan çalışma ile Bankamızca konut kredisi ürem oranı aylık %1,78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz fiyatının bir bölümünü üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık %0,98 olarak yansıtılacaktır. 

Bu kapsamda, Bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el ve daha bitirmemiş inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek olunacak ve böylelikle firmalarımızın elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de ehemmiyetli katkı sağlanmış olacaktır.

“KONUT SEKTÖRÜNE EHEMMİYETLİ CANLILIK GETİRECEK”

“Diğer taraftan; kullandırılan konut kredilerinin bir bölümü mevzubahis firmaların Bankamıza olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacaktır. Bu vaziyet bir taraftan firmaların üzerindeki mali yükün hafifletilmesi, diğer taraftan da bankamızca kullandırılmış olan kredilerin seyyaliyetinin sağlanması açısından ehemmiyetli kazanım oluşturacaktır.”

Bu uygulama ile başta alt ve orta gelir grubunda yer alan müşterileri olmak üzere tüm müşterilerin konut sahibi olmak için ihtiyaç duyduğu finansmana daha kolay erişmesinin sağlanacağı ve konut sektörüne ehemmiyetli bir canlılık getirileceği vurgulandı. 

Ziraat Bankası konut kredisi ürem oranları ne kadar? Ziraat Bankası’ndan kredi müjdesi

Hane sahibi olmak isteyen yurttaşlara güzel haber Ziraat Bankası’ndan geldi. Yüzde 0,98 üremle 500 bin TL’ye kadar hane kredisi kullandıracak. Ziraat Bankası yaptığı izahta 120 aya kadar vade ile 500 bin lira kredi verecek.

ZİRAAT BANKASI’NDAN İZAH

Bankadan yapılan izahta “Uygulama kapsamına hali hazırda Bankamızla aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticileri alınmış olup, bu firmalardan konut satın alacak müşterilerimize aylık %0,98 ürem oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma olanağı sunulacaktır” ifadelerine yer verildi.

iraat Bankası’ndan konut kredisinde ürem oranını yüzde 1,78’e düşürdü. Banka ile çalışan inşaat firmalarından konut alımlarında ürem yüzde 0,98 olacak. 120 aya kadar vade ile 500 bin liraya kadar kredi verilecek.

Ziraat Bankası konut kredisinde ürem oranını 1,78’e düşürdü. 

Ancak Banka ile çalışan inşaat firmalarından konut alımlarında ürem yüzde 0,98 olacak. 120 aya kadar vade ile 500 bin liraya kadar kredi verilecek.

Hedefin, yurttaşın konut sahibi olmak için ihtiyaç duyduğu finansmanı karşılamak ve konut stokunun eritilmesine katkı sağlamak olduğu izah etti…


Ziraat Bankası tarafından sunulan indirimli faiz oranlarıyla konut kredisi kampanyasına başvurmak için : Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası indirimli konut kredisi hesaplama aracı : Konut Kredisi Hesapla


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tanju Çapancıoğlu

Araştırmacı, gazeteci, ekonomist ve yazar Tanju Çapancıoğlu 20 yılı aşkın süredir birçok yazılı ve görsel yayın organında Türkiye Ekonomisi ve finans konularında değerli yorumlarını ilgililere aktarmaktadır.
Meta Bilgi içerik yazarı ve ekonomi editörü Tanju Çapancıoğlu, uzmanlık alanı olan ekonomi ve finans konularında yayınladığı yazı ve makalelerde, toplum yararına toplumu bilgilendirmek için çalışır. Yazılarında hiçbir yatırım tavsiyesi bulunmaz, maddi yönlendirmeler yapmaz, insanların hayatını etkileyebilecek tavsiye ve öneriler vermez.

Latest posts by Tanju Çapancıoğlu (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir