Sicili Bozuk ve Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili_Bozuk_Kara_Listede_Olanlara_Kredi_Veren_Bankalar

Günümüzde bankalar ile çalışabilmek için öncelikle kredi sicilinizin (bkz. kredi sicil – kkb not) yani KKB‘nin (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı olması gerekmektedir. Ancak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur.

Yani kredi notunuz düşükse ve bankalarda olan siciliniz bozuksa endişelenmeye gerek yok. Bu yazımızda sizlere sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listemizi sunacağız. Bu sayede kredi siciliniz ne kadar bozuk olursa olsun, kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kredi kullanabilecek ve borçlarınızdan kurtulabileceksiniz.

Daha öncelerde kredi sicili bozuk ve kara listede olanlara kredi verildiğinde BDDK kredi veren bankaları cezalandırıyordu ve bankalar da bu işlemlere yanaşmıyordu.

Ancak durum değişti, peki kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Söylediğimiz gibi bu kriterlere sahip olan kişiler de kredi kullanabiliyor. Ancak yasal takibe düşmüş, bankalar ile ciddi problemler yaşıyorsanız bu makale size göre olmayabilir.

Örneğin bankalar tarafından yasal takibe alınmış ve sürekli olarak ödemelerini geciktirmiş iseniz bankalar tarafından olumlu sonuç alabilmeniz zor olacaktır. Bu gibi bir durumdaysanız senetle kredi bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Ancak altta bulunan bankalardan da kredi başvurusu yapmayı deneyebilirsiniz.

Peki bu bankalar hangi bankalar? Bu bankalardan gerçekten de sicilim bozuk olsa da kredi kullanabilir miyim? 

Sicili bozuk olanlara kredi
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Diğer Kurumlar

Öncelikle bulunduğumuz dönemde ülkemizin ekonomik şartları ile kişi ve kurumların finansal durumları göz önüne alındığında bankalar ve kredi kuruluşları geçmiş dönemlere oranla çok daha katı davranmaktadır. Şöyle ki kkb notunuz yüksek ve tüm ödemeleriniz düzenli olsa dahi gelir belgenizin kredi ödeme tutarlarından düşük veya yakın olması dahi kredi kullanamamanıza neden olabilir.

KREDİ KAYIT BÜROSUNA GÖRE SİCİLİ BOZUK OLANLARA KÖTÜ HABER

Üzülerek belirtmek gerekirse içinde bulunduğumuz dönemde kredi rating oranları ve kkb puanı düşük kişiler kredi çekmekte büyük zorluk yaşayacaklar. Hatta normal şartlarda ipotek göstermeden kredi kullanmaları imkansız görünüyor.

Kredi sicili bozuk ve kara listede olanlar durumlarını aşağıdaki bağlantıları kullanarak sorgulayabilirler.

Ayrıca Bakınız : 31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçları


Ayrıca Bakınız : Popüler Kültür Nedir? Anlamı ve Günlük Hayatımızdaki Yeri


Ayrıca Bakınız : Google Adını Nereden Alıyor?


Ayrıca Bakınız : Mümessil Ne Demek? Ne İş Yapar? Nasıl Olunur?


Ayrıca Bakınız : Mac ve Pc Arasındaki Fark Nedir?


Ayrıca Bakınız : Google Nedir, Google Tarafından Geliştirilen Uygulamalar Nelerdir?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tanju Çapancıoğlu

Araştırmacı, gazeteci, ekonomist ve yazar Tanju Çapancıoğlu 20 yılı aşkın süredir birçok yazılı ve görsel yayın organında Türkiye Ekonomisi ve finans konularında değerli yorumlarını ilgililere aktarmaktadır.
Meta Bilgi içerik yazarı ve ekonomi editörü Tanju Çapancıoğlu, uzmanlık alanı olan ekonomi ve finans konularında yayınladığı yazı ve makalelerde, toplum yararına toplumu bilgilendirmek için çalışır. Yazılarında hiçbir yatırım tavsiyesi bulunmaz, maddi yönlendirmeler yapmaz, insanların hayatını etkileyebilecek tavsiye ve öneriler vermez.

Latest posts by Tanju Çapancıoğlu (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir