Kısa Zamanda Çok Kazandıran İş Tavsiyeleri

EN ÇOK PARA KAZANDIRAN İŞLER

İş konusu özellikler kendi işini yapma hevesinde olan girişimci ruhlu kişiler tarafından acele ile karar verilecek kadar basit bir konu değildir.

Günümüz liberal ve serbest ekonomik düzeninde binlerce sektör ve milyonlarca alt dal olmakla birlikte karar vermek daha doğrusu kazançlı bir işe girişmek gerçekten zordur.

Mesleğiniz ne olursa olsun ticaret yapmak ve bunu kendi işi ile gerçekleştirmek herkesin hayalidir. Fakat bu doğrultuda yola koyulmadan önce birtakım analizler ve fizibilite raporları oluşturmak ve tabiri caizse piyasayı koklamak gerekir.

PİYASAYI KOKLAYIN

Günümüz şartlarında birçok firma personel azaltıp kepenk kapatırken ticaret yaparak para kazanmak çok zor görünüyor fakat imkansız değil. 2018 ikinci yarısında ülkemizi saran kriz havası ticaretin önüne set çekmeye devam ediyor. Bu ortamda yeni bir iş kurmak veya yatırım yapmak pek mantıklı görünmeyebilir.

Fakat insanların harcamalarını kıssa da vazgeçemeyeceği zaruri ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçlara yönelik bir iş fikri mevcut kriz ortamında dahi kazanç kapılarını aralayabilir.

EN BASİT İŞ FİKİRLERİ

1 – BASİT TİCARET

Basit ticaret küçük yada büyük al-sat’lar ile yapılan ticarettir. Örneğin evinizde yada ofisinizde bulunan kitapları bir sahafa satmak. Ya da sahaftan aldığınız eski kitapları kitap kafelere satmak buna en basit örnek olabilir.

2 – E-TİCARET

Elektronik ticaret günümüzde en çok tercih edilen iş konusudur ve ilgilenildiği zaman güzel kazançlar sağlanabilir.

3 – DIŞ TİCARET

Dış ticaret daha çok uzmanlık gerektiren bir alandır ve üzerine çalışılması gerekir.

KRİZDE YAPILACAK İŞLER

Tanju Çapancıoğlu

Araştırmacı, gazeteci, ekonomist ve yazar Tanju Çapancıoğlu 20 yılı aşkın süredir birçok yazılı ve görsel yayın organında Türkiye Ekonomisi ve finans konularında değerli yorumlarını ilgililere aktarmaktadır.
Meta Bilgi içerik yazarı ve ekonomi editörü Tanju Çapancıoğlu, uzmanlık alanı olan ekonomi ve finans konularında yayınladığı yazı ve makalelerde, toplum yararına toplumu bilgilendirmek için çalışır. Yazılarında hiçbir yatırım tavsiyesi bulunmaz, maddi yönlendirmeler yapmaz, insanların hayatını etkileyebilecek tavsiye ve öneriler vermez.

Latest posts by Tanju Çapancıoğlu (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir