İnşaat ve Konut Sektöründe Durgunluk

 

Geçtiğimiz 20 yılda inşaat ve özellikle de konut sektörü büyük bir hızla büyüme göstererek belkide ülkemizin tarihinde en hızlı ivme kazandığı bir dönem geçirdi. Bu dönem inşaat yatırımlarının bolca teşvik gördüğü ayni zamanda halk tarafından da talebin yoğunluğu nedeniyle muazzam bir büyümeye şahitlik etti.

Devlet tarafından desteklenen yatırımlar, özel şirketlerin geliştirdiği devasa projeler, eski binaların yenilendiği kentsel dönüşüm yasası, ilk defa imara açılan milyonlarca m2 araziler derken inşaat ve konut sektörü ülke ekonomisinin bel kemiği oldu. Fakat maalesef bu bel kemiği tüm vücudu taşıyabilecek kıvamda olamazdı.

…..

 

Tanju Çapancıoğlu

Araştırmacı, gazeteci, ekonomist ve yazar Tanju Çapancıoğlu 20 yılı aşkın süredir birçok yazılı ve görsel yayın organında Türkiye Ekonomisi ve finans konularında değerli yorumlarını ilgililere aktarmaktadır.
Meta Bilgi içerik yazarı ve ekonomi editörü Tanju Çapancıoğlu, uzmanlık alanı olan ekonomi ve finans konularında yayınladığı yazı ve makalelerde, toplum yararına toplumu bilgilendirmek için çalışır. Yazılarında hiçbir yatırım tavsiyesi bulunmaz, maddi yönlendirmeler yapmaz, insanların hayatını etkileyebilecek tavsiye ve öneriler vermez.

Latest posts by Tanju Çapancıoğlu (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir