Gelir Gider Hesabı Nasıl Yapılır?

aylık gelir gider programı

Devir ayağını yorganına göre uzatma devri. Her geçen gün neredeyse tüm son kullanıcı tüketim ürünlerine zam geliyor. Haliyle gelen zamlar bireysel bütçe ve hane gelir gider hesabı yapılmasını artık zorunlu kılıyor.

Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ortamı giderek daha da derinleşiyor. Bu derinleşen ekonomik kriz önce büyük şirketleri etkileyerek ticaret ve üretim araçlarını vurdu ve ekonomide asıl sıcak paranın döndüğü sektörler yerle bir oldu.

Daha sonra yükselen enflasyon ve döviz kurları krizin etkisinin halka ve hanelere inmesine neden oldu.

Önce marketlerde yapılan mutfak, tuvalet, temizlik, züccaciye gibi alışveriş malzemelerine zamlar geldi ardından çarşı pazar ve yiyeceklerin fiyatları maalesef tavan yaptı.

Hal böyle olunca herkes ayağını yorganına göre uzatması gerektiğini anladı ve maaşlarla ay sonunu getirebilmek için gelir gider hesaplama programlarını araştırmaya başladı.


Gelir Gider Hesaplama Programları

Gelişen teknoloji ile artık herkes her işin kolayına kaçmaya çalışıyor. İhtiyacımız olan ve kafa yormamız gereken konuları bizim yerimize akıllı telefonlarımız ve ileri teknolojik cihazlarımız yapsın istiyoruz.

Aslına bakarsanız birçok işlemi bizden çok daha hızlı ve hatasız geçekleştiriyor bu telefon ve diğer cihazlar. Ama unuttuğumuz ve önemsemediğimiz bir şey var ki o da bizi rahata alıştıran cihazların zihinlerimizi körelttiği gerçeği.

En basitinden yazının sonunda da linkini sunacağımız günlük aylık ve yıllık gelir gider hesaplama programları birçok kişi tarafından fazlaca araştırılıyor. Çok da kolay kullanışlı ve işlevsel programlar aslında günlük gelir gider hesaplama programları.

Ama maalesef zihinlerimizin gelişimini azaltıyor veya engelliyor.

Bu yüzden günlük ve aylık gelir gider hesabımızı kendi oluşturacağımız tablomuzda gelir gider kalemlerini ayrı ayrı belirterek ortaya mantıklı ve gerçekçi hesaplar çıkarmaya çalışmalıyız.

Microsoft ekibi tarafından hazırlanan ve xls formatında olup Microsoft Excel uygulaması ile açılabilen aylık ve günlük gelir gider hesaplama programına aşağıdaki linkten ulaşabilir, bu programı bilgisayarınızda, telefonunuzda ve tabletinizde kullanabilirsiniz.

Aylık Gelir Gider Hesaplama Programı – Excel Uygulaması ve Tablosu

Aylık Gelir Gider ve Bütçe Hesaplama Programı
Aylık Gelir Gider ve Bütçe Hesaplama Programı

Ayrıca bakınız : Tanzim Satış Nedir? Ne Anlama Gelir?


Ayrıca Bakınız : Abdurehim Heyit Kimdir?


Ayrıca Bakınız : Stagflasyon Nedir? Türkiyede Stagflasyon Var mı?


Ayrıca Bakınız : Babalar Gibi Satarım Kimin Sözüdür?


Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@metabilgi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tanju Çapancıoğlu

Araştırmacı, gazeteci, ekonomist ve yazar Tanju Çapancıoğlu 20 yılı aşkın süredir birçok yazılı ve görsel yayın organında Türkiye Ekonomisi ve finans konularında değerli yorumlarını ilgililere aktarmaktadır.
Meta Bilgi içerik yazarı ve ekonomi editörü Tanju Çapancıoğlu, uzmanlık alanı olan ekonomi ve finans konularında yayınladığı yazı ve makalelerde, toplum yararına toplumu bilgilendirmek için çalışır. Yazılarında hiçbir yatırım tavsiyesi bulunmaz, maddi yönlendirmeler yapmaz, insanların hayatını etkileyebilecek tavsiye ve öneriler vermez.

Latest posts by Tanju Çapancıoğlu (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir